4

Nie tylko pogoda potrafi zaskoczyć drogowców. PKP również potrafi zaskakiwać.


PKP postanowił podzielić Włoszakowice jak i gminę wyłączając z ruchu główną ulicę naszej miejscowości, zamykając całkowicie przejazd kolejowy. Remont ma potrwać aż do końca miesiąca powodując utrudnienia komunikacji drogowej.

O planowanym remoncie przejazdu kolejowego wiadomo było od dawna. Już trzy lata temu o planach krajowego przewoźnika kolejowego informowały władze powiatu leszczyńskiego. Wtedy remont miał być przeprowadzony w trzecim lub czwartym kwartale roku 2014 o czym zresztą pisałem: http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=71&category=1

O kolejnym terminie remontu przejazdu kolejowego informował kierownik Włoszakowickiego Zarządu Dróg Gminnych p. Jerzy Michalski. Według deklaracji przedstawionej przez p. Michalskiego remont przejazdu miał być ukończony do końca maja 2016 roku. O tym też pisałem:

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=182&category=18

Trudno zatem uznawać, że rzecz, która miała nastąpić już kilka razy… wciąż jest dla kogokolwiek zaskoczeniem. Wszyscy, włącznie z naszymi samorządowcami – radnymi, zdawaliśmy sobie sprawę z utrudnień dla mieszkańców po zamknięciu głównego przejazdu przez centrum Włoszakowic. Problem podjęła już zeszła kadencja rady gminy (z lat 2010-2014). Z interpelacją w sprawie budowy drogi (asfaltowej) przez „ficnery” mającej nie tylko odciążyć główną arterię Włoszakowic lecz również służyć jako droga awaryjna wystąpił (o ile dobrze pamiętam) nie występujący już w obecnej kadencji – p. radny Stefan Lis. Z kolejnymi interpelacjami w tej sprawie ale już w obecnej kadencji rady gminy (2014-2018) występował p. Jagodzik (radny nieuznawany przez Wojewodę Wlkp z powodu naruszeń prawa). Pan Jagodzik wskazywał również na problem zapadania się mostku prowadzącego do „ficner” na skrzyżowaniu ulicy Leśnej i Zachodniej (uwaga – aktualnie można zgubić tam koło!).

Zarząd Dróg Gminnych ograniczył się do kilkukrotnego wypełnienia pogłębiającego się wyłomu w mostku na Leśnej/Zachodniej masą asfaltową. Zaś odnośnie interpelacji dotyczącej budowy drogi rezerwowej przez „ficnery”, niestety nikt nie doczekał się odpowiedzi. Żaden z radnych nie miał odwagi zapytać wójta Stanisława Waligóry dlaczego ten nie odniósł się do złożonej interpelacji.

Najpewniej za miesiąc przyjdzie nam się cieszyć z nowego przejazdu kolejowego we Włoszakowicach zafundowanego przez PKP (konkretniej to któraś ze spółek PKP). Warto z tego tytułu troszkę pocierpieć… a że nasi samorządowcy nie stanęli na wysokości zadania? No cóż… nie można mieć wszystkiego! :)


Komentarze
Od: Pundyk96 z dnia 2016-11-20 17:28:30
Komebtarzy super.
Od: ~Włoszakowiczanin (Gość) z dnia 2016-11-14 20:41:01
Gmina widać daje ciała na każdym kroku ostatnio,wiec pewnie nawet nikt nie kiwnął palcem żeby z naszym zarządem dróg coś ustalać co do terminu tego remontu, bo po co i tak pewnie by mieli swoje racje jak zawsze
Od: ~adam (Gość) z dnia 2016-11-10 21:35:48
Najgorsze jest to, że ciągle się o tym remoncie zapomina i jedzie "na pamięć", kuchnia flak... Mogę się mylić, ale ten kawałek drogi chyba nie należy do gminy i być może tutaj leży problem. A może i nie. Nasza "cultura kierowców" też jest zajebiście widoczna na tej drodze. Jest wystarczająco dużo "zatoczek", żeby się "przepuścić", ale po co, lepiej się pchać, lusterka przecież za darmo rozdają. Być może zdałyby egzamin tymczasowe światła, ale cholera wie, być może spowodowałyby kilometrowe korki. No cóż, kto mocno dba o swoje auto i nie chce się wykłócać z czyjej winy są potrzaskane lusterka, może przejechać do bukówca przez boszkowo:)
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-11-10 16:54:03
Adminie, muszę to napisać. Gdzie ta energia? Bzdur i absurdów nadal wokół pełno, a portal, jak Mania Pawlaczka z "Samych swoich", troszku pod**ada. I nudzi.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook