4

Radni już nie klaszczą (nie)radnemu Leszkowi Jagodzikowi.


Na poprzednim spotkaniu naszych samorządowców, które odbyło się na sali GOK, radny Drożdżyński postanowił przypomnieć swoim kolegom i koleżankom, że w gronie radnych wciąż zasiada osoba, która według organu kontrolującego legalność działania gminy Włoszakowice, straciła uprawnienia do pełnienia funkcji radnego. Takie właśnie stanowisko przyjął Wojewoda Wielkopolski względem p. Leszka Jagodzika. Włoszakowiccy radni postanowili własnego kolegę bronić przed sądem. Pan Jagodzik nie jest zwykłym radnym – jest wizytówką lokalnej „partii” czyli jest „przewodniczącym klubu radnych” samorządowców zgrupowanych wokół wójta Waligóry. Nie wiem czy sądzenie się z Wojewodą WLKP jest odpowiednim sposobem na wybrnięcie z wstydliwej sytuacji, lecz nie do nas należy decyzja w tej sprawie. W wypowiedzi radnego Drożdżyńskiego nie dało się nie zauważyć radości z faktu, iż w końcu ktoś przejął się tym, że w gminie Włoszakowice łamane jest prawo a sprawiedliwość i uczciwość zastępowana jest koleżeństwem.

Wypowiedź radnego Drożdżyńskiego w temacie, zobaczycie tutaj:

https://youtu.be/iT8fUnd34oM?t=2h8m20s

W wypowiedzi radnego warto zwrócić uwagę na sentencję kończącą jego wypowiedź:

Uważajcie komu klaszczecie”.

Na tą przestrogę zareagowała p. przewodnicząca (rady) Irena Przezbór, stwierdzając, iż ona nie pamięta żadnych oklasków w kierunku radnego Jagodzika (fonia na video słaba – ale siedziałem na sali bardzo blisko). Jako, iż wszyscy wiemy, że pamięć zawodną potrafi być, chciałbym przypomnieć Pani Przezbór oklaski czy też wręcz wiwaty w kierunku „społecznika”, „dobroczyńcy”, „działacza” czyli p. Leszka Jagodzika, który to właśnie przed kolegami radnymi tłumaczył się z własnego postępowania, które zostało uznane za złamanie prawa. Popatrzcie jak koledzy Leszka Jagodzika klaszczą mu na sesji rady gminy, posłuchajcie kilka minut… wsłuchajcie się w naturalną skromność radnego, który według Wojewody radnym już być nie powinien.

https://www.youtube.com/watch?v=c0UugomNmKw&feature=youtu.be&t=2h22m37s 

Czy to na pewno krótka pamięć jest powodem postawy przewodniczącej rady gminy Włoszakowice? Na jednej z sesji, krótkiej bo około 2h, p. Przezbór potrafiła kilka razy, raz za razem zmieniać zdanie na temat tego, czy GZK sp. z o.o. należy do gminy… Oczywiście… „wygodniej” dla kolegów p. Jagodzika byłoby, gdyby Gminny Zakład Komunalny sp. z o.o. nie był własnością gminy. Gdyby Jagodzik reklamował się na prywatnym mieniu, nie zaś publicznym, sprawy by nie było. Po sytuacji, w której p. Przezbór kilkakrotnie zmieniała zdanie, spór na ten temat zakończył gminny prawnik, p. Hubert Patelka, stwierdzając, iż 100% właścicielem GZK sp. z o.o. jest gmina Włoszakowice.

Radni zapomnieli o tym, że klaskali radnemu Jagodzikowi, wstydzą się tego… lecz mimo to, wydają nasze pieniądze by walczyć z Wojewodą w sądzie.


Komentarze
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2016-10-21 09:37:53
Widać amnezjo, że pałasz do naszego wójta zazdrością! To nie zamiłowanie do nauki pozwoliło naszemu Stanisławowi zajść na wyżyny władzy! To ciężka praca! Weź się kolego za naprawianie telewizorów a naród Włoszakowic się odwdzięczy!
Od: ~amnezja (Gość) z dnia 2016-10-20 22:03:06
Znowu radni wójtowi dostali nauczkę , przezbór nie słyszała klaskania - wiek daje znać. Ta tyrada jagodzika o swych zasługach -żenada. Radny z Bukówca bez pomocy prawników roznegliżował całą rade , gminnych prawników i gminnego Katona prawa Stasia - chyba był tępym studentem.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-10-18 18:36:35
Odpowiadając na pytanie Wojewody odnośnie ewentualnego łamania prawa przez obu radnych, rada stwierdziła, że p. Drożdżyński łamie prawo i powinien stracić mandat. Jednocześnie rada stwierdziła, że p. Jagodzik nie łamie prawa i powinien zachować mandat. Wojewoda na podstawie dostępnych dowodów stwierdził coś zupełnie odwrotnego. Stwierdził, że Jagodzik traci mandat, zaś Drożdżyński go zachowuje. Wojewoda nie zgodził się z uchwałami lokalnych radnych, z tego powodu Włoszakowice idą z Wojewodą Wielkopolski do sądu. Jeżeli Włoszakowice przegrają w sądzie, wtedy na własną rękę by przeciągnąć sprawę do sądu we własnej obronie będzie mógł iść sam p. Jagodzik.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2016-10-18 17:36:07
Jedna sprawa mnie nurtuje. Czy TEN radny występuje do sądu za gminne piniuchy czy to rada gminy czy inny organ wystąpił do sądu za nasze pieniądze broniąc nie jako osobę trzecią? No bo rozumiem, że odwołać może się jedna ze stron, tak? Czy gmina może tu nagle wjechać w obronie uciśnionych z pozwem sądowym dla wojewody?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook