29

Wyjazd na film "SMOLEŃSK" również z Włoszakowic!!


W środę 21 września 2016r. Organizowany jest wyjazd sprzed kościoła o godz. 19:30. Koszt 20zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

http://parafiawloszakowice.pl/news/7/248,ogloszenia-parafialne-xxiv-niedziela-zwykla-11-09-2016r.html

----------------

Postanowiłem uzupełnić post.

Kilka lat temu podczas jednej z mszy przed pogrzebem mojej matki, musiałem wymodlić się 10tką różańca za powodzenie "TV Trwam" w uzyskaniu miejsca na multipleksie.

16 listopada 2014 roku, w dzień wyborów samorządowych, proboszcz we Włoszakowicach podczas niedzielnych mszy dziękowal wójtowi Waligórze oraz jego radnym za dokonania w naszej gminie.

Włoszakowice.ORG nie chce pisać o kościele. Wloszakowice.ORG pisze o polityce (lokalnej)... również wtedy, gdy miesza się w nią kościół.


Komentarze
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-09-23 20:33:57
Żadnych wrażeń.... Bo na Smoleńsk nie pójdę. Pójdę natomiast na Wołyń Smarzowskiego.! Polecam !!!! Dość apeli smoleńskich szalonego Antka i filmów na zamówienie Pis-u jak Smoleńsk , a trzeba iść na filmy, na których widać cierpienia Polaków, którzy zginęli za to, ze byli Polakami.... A nie za to, że nierozumni POlacy wsadzili elitę naszego narodu i wbrew logice i procedurom wysłali ich na śmierć!!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-21 21:25:06
Jakie wrażenia po seansie?
Od: ~Żeglarz (Gość) z dnia 2016-09-20 21:27:49
Realitsto II Sortu, przeczytałem. Ja tutaj nie widzę człowieka mądrego i otwartego. Widzę biskupa, który się obraził na rząd. Bo on coś chce a rząd go nie słucha. Więc wykorzystuje swoją pozycję i trąbi. On teraz jest głosem ludu którego rząd nie słucha. Podobają mi się jego słowa aby nie wiązać ich z PiSem bo kiedyś przyjdzie inna władza itd...naturalnie, bo oni chcieli by mieć wpływ na każdą władzę a nie tylko na obecną. Natomiast słowa posłanki PiS, że biskup zbyt mocno angażuje się w politykę to już totalny śmiech. Jak on śmiał skrytykować rząd - w tym przypadku zaangażowanie jest zbyt mocne, w każdym innym nie.
Od: ~realista II sortu (Gość) z dnia 2016-09-20 13:06:49
Zachęcam wszystkich do przeczytania na Onet - wiadomości - Biskup Czaja ostro o PIS -" depczą ludzką godność". W K.K. są ludzie otwarci, odważni i mądrzy.... Szkoda ,że ich tak mało....
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2016-09-19 22:44:38
No Admin temat widać interesujący!A myślałem że zupełnie nie trafiony,w tej naszej małej wiosce .Ale myliłem się jednak i też są między nami ludzie myślący inaczej:)
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-09-19 21:39:43
Dlaczego ludzie mają dosyć Smoleńska ? Nie dlatego że nie mają szacunku dla ofiar tej katastrofy, lecz dlatego że niedługo człowiek otworzy lodówkę a tam berlinki w kształcie tupolewa, no sorry ale wymiotować się chce (mówiąc delikatnie) na słowo Smoleńsk, myślę że Polacy stosują przysłowie iż "opinia jest jak d**a każdy ma swoją a uważa że cudza śmierdzi" mimo że nie przepadam za opcją polityczną która obecnie sprawuje władze, ale cierpiałem w czasie katastrofy, i miesiąc po niej, myślałem, współczułem, szczerze modliłem się za ofiary tego nieszczęsnego lotu, będąc w Warszawie na "powązkach" również modliłem się przy grobach tej strasznej katastrofy, pierwszą krzywdę zrobił narodowi właśnie kościół poprzez nierozsądną decyzję o pochówku śp prezydenta na Wawelu, ludzie grzmieli wyzywali że to decyzja polityczna a Kard. Dziwiszowi że to Kardynalny błąd, z całym szacunkiem para prezydencka nie zasłużyła na taki zaszczyt, inna sprawa to nazewnictwo a mianowicie nie podoba mi się że tych co zginęli nazywa się Elitą, spora część karierowiczów którzy żyli na koszt podatników nazywa się elitą czym się różni taki poseł od zwykłego obywatela ? Ponoć przed Bogiem wszyscy równi... czy elity gów.o nie śmierdzi tak samo jak moje ? (pytanie retoryczne) Ktoś z komentujących napisał że media są niemieckie, dlaczego jeździ jedne z drugim autem niemieckim, czy jeśli Polacy nie potrafią wydać dobrej gazety czy stworzyć dobrego programu to nie ma to robić firma niemiecka bo nie ? To że media próbują nami manipulować wiadomo nie od dziś od czasu do czasu próbuję obejrzeć Wiadomości, to jakaś masakra tak mocno partyjnego programu informacyjnego nie było nawet za czasów PO, albo odznaczenia mega ministra Obrony Narodowej jak się mają czuć osoby które faktycznie otrzymały odznaczenia za faktyczne zasługi, są stawiane na równi z kolesiem który wojsko widzi grając w World of Tanks. Pozdrawiam, temat mocno gorący :)
Od: ~Żeglarz (Gość) z dnia 2016-09-19 18:38:58
Adminie, rzecz ma zasięg globalny, ale cała praca odbywa się na poziomie lokalnym - w dużych i małych parafiach. Zasięg globalny zbudowany jest z zasięgów lokalnych :) tego nie da się rozdzielić . Odnośnie tego co zależy od kapłana to masz przykład księdza Lemańskiego, który powiedział otwarcie jak wygląda Polski Kościół. Zapewne wiesz jak go stłamsili za brak posłuszeństwa - tyle dzisiaj może szeregowy ksiądz, a raczej szeregowy proboszcz. Albo mówisz to co my chcemy albo z Bogiem.
Od: ~realista II sortu (Gość) z dnia 2016-09-19 17:43:09
Powinienem skorzystać z rady "niktosia" ale cóż: muszę nie dam rady i muszę coś napisać.Jeden z komentatorów zarzuca Adminowi i wielu pozostałym nienawiść i sarkazm do KOścioła. Sarkazm tak, nienawiści tu żadnej nie widzę. Bo,że ktoś ma inne zdanie, inaczej myśli czy nawet jest innej wiary , rasy to go trzeba nienawidzić? Gdzie tolerancja, z której POlska niegdyś słynęła... Czytajcie ze zrozumieniem. Co do filmu.. Nikt tu nikogo nie namawia, aby na film nie jechać.. Ale ja, zanim wybiorę się na jakiś film to czytam recenzje i zdaję się na opinię fachowców! Gdy mam zepsute auto, boli mnie ząb idę do fachowców.... Gdybym miał problemy z Duszą poszedłbym do księdza lub psychologa - jako do fachowców> Film "Smoleńsk" powstał na zamówienie polityczne jednej opcji i spotkał się niepochlebnymi opiniami co do warsztatu, treści i przesłania o zamachu.... Kto chce niech wierzy w zamach, większość jednak ufa oczywistym faktom.... Po co ktoś tu pisze, że prasa jest niemiecka, jaka była i jest Rosja... Większość Polaków, nawet drugiego sortu to wie... Ja dzielę media na prawdomówne i tendencyjne...., na opiniotwórcze i brukowce szalejące za sensacjąmi... Ale mam wybór i rozum (mam nadzieję). Taka tragedia ,jaką była katastrofa samolotu pod Smoleńskiem powinna naród łączyć a nie dzielić. Kto dzieli, tylko znana opcja, na którą głosowało niecałe 20 % społeczeństwa i która podzieliła nawet rodziny ofiar katastrofy. Winni tej katastrofy są głównie Polacy - Rosjanie mniej. Winna jest nasza cecha narodowa: bylejakość na każdym szczeblu władzy czy stanowisku ( w polityce, wojsku itp.). Jaki jest poziom służb, które były odpowiedzialne ( a nie były) za ten lot do Smolęńska? Dlaczego dzisiaj sprzeczają się kto był głównym organizatorem wylotu samolotu i zmusił pilotów do lądowanie na zarośniętej "łące" ? Lotnisko w Strzyżewicach to wg tamtego co najmniej Balice... Dlatego trochę sarkazmu widzę w wielu komentarzach, że księża, biskupi (nie wszyscy oczywiście) popierają ślepo Pis i jego przewrotną politykę... Róbmy co każdy może aby była zgoda w narodzie, bo " rozdziobią nas kruki i wrony".
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-19 17:20:43
Głowa mnie boli... od tego muru ;) Moim zamysłem nie było rozwijanie tematu na zasięg "globalny" lecz ewentualną rozmowę na poziomie typowo lokalnym. Uważam, że to od kapłana zależy czy on swoimi naukami wciąga wiernych w politykę czy też nie. Nie możemy mierzyć wszystkich jedną miarką. Od ś.p. proboszcza Andrzeja Błaszaka nigdy... i zwłaszcza w dzień wyborów nie słyszałem słów zachęty by głosować na wójta Waligórę, PIS, PO czy PSL. Przez 2 godziny tygodniowo w ciągu 4 lat uczył mnie również religii we Włoszakowickim LO. Rozmowy były o bardzo wielu rzeczach - lecz nigdy o polityce... ani lokalnej... ani krajowej. Choć nie mam aż tak skrajnych przekonań, to zgadam się z moim przedmówcą stwierdzającym, że wciąganie Boga w politykę jest bluźnierstwem...
Od: ~Żeglarz (Gość) z dnia 2016-09-19 16:30:51
Nie mieszajcie do tej rozmowy Boga bo bluźnicie. Bóg nie ma nic wspólnego ani z zamachem ani z KK. Kościół to wiara ... w kościół a nie w Boga. Funkcjonuje dokładnie na odwrót jak nauczał Jezus i Pismo Święte, a na koncie ma więcej ofiar niż Rosja w całej swojej historii. Indoktrynuje ludzi od urodzenia i ZMUSZA do modlitwy ale wyłącznie za swoim pośrednictwem. Tylko tak Bóg Cię wysłucha !!! Tacy zindoktrynowani fanatycy właśnie doszli do władzy i sprzedają ten kraj w zamian za poparcie swoich paranoicznych teorii. Gadanie, że KK nie powinien się mieszać do polityki jest jak walenie głową w mur. Bo ta instytucja właśnie tak działa od samego początku. Obłudni, dwulicowi hipokryci, do tego wiecznie nienasyceni.
Od: ~ktoś_niktoś (Gość) z dnia 2016-09-19 12:39:20
Do Niewiadomo_Kogo - Chłopie, weź się napij albo ulżyj sobie w jakiś inny sposób. Żółć cie zaleje, a wiesz jakie są mecyje, żeby se "załatwić" usunięcie woreczka żółciowego?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-19 10:48:21
Ja nienawidzę kościoła? Jakbym był kobietą to bym stwierdził, że mi dziecko wciskasz do brzucha... a tak to tylko stwierdzić muszę... że Waść pleciesz bzdury ;) Jestem złym katolikiem bo się z Macierewiczem nie zgadzam? Ahhh... w ten sposób odpycha się od kościoła ludzi, którzy niekoniecznie wierzą we wszystko co mówią nam politycy.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-19 10:27:14
Ja się nie śmieje z Kościoła... lecz z łączenia jednej wiary (w Boga) z drugą wiarą (w zamach). Jestem też przekonany, że minister Macierewicz z grupą ekspertów udowodnią to co już wiedzą - był zamach. Z resztą wywodów idziesz zbyt daleko... Zapytaj się patriarchów z Moskwy... czy mają coś przeciwko Putinowi.... no chyba, że ich Bóg jest inny. Kościół winien trzymać się z dala od polityki.
Od: ~do admjn (Gość) z dnia 2016-09-19 10:02:54
Nienawiść i sarkazm do Kościoła wyziera niemal z każdego komentarza. Nie łącz wiary w Boga z wiarą w zamach.Oprzyj się na faktach,które mówią same za siebie.Film ma dużo scen dokumentalnych. Ocena należy do widza.Żeby ocenić film trzeba go zobaczyć.Nie można powtarzać komentarzy z prasy,która jest w przeważającej części w rekach niemieckich,których interesy nie zawsze są zbieżne z naszymi.Pamiętać musimy że Rosja carska a szczególna sowiecka to mordy nie oszczędzające nawet własnego narodu.Wystarczy pamięcią sięgnąć ostatnie dekady Katyń- zakłamywany przez 50 lat mordy dziennikarzy,zamach w Biesłanie.mordy na kaukazie,zestrzelenie samolotu malezyjskiego i nie tylko ,nic ci to nie mówi?Może tyle wystarczy.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-18 23:21:23
Masz rację - powinienem był wyjść. Ja Cię nie nienawidzę za Twoje poglądy... i mam nadzieje, że Ty mnie też nie nienawidzisz. Uważam jednak, że łączenie wiary w Boga z wiarą w zamach na poległego prezydenta L. Kaczyńskiego... to dziwny układ. Nie wiem czy Bóg głosowałby na Waligórę lub na PIS. Proboszcz nie powinien nauczać o politycznych upodobaniach Boga. Proboszcz może mieć upodobania polityczne i może podobać mu się współpraca z wójtem... lecz Bóg powinien zostać apolityczny. Pójdę do piekła za moją opinię?
Od: ~do admin (Gość) z dnia 2016-09-18 21:58:49
Otworzyłeś puszkę pandory. Nikt nikogo nie zmusza do modlitwy,nie miałeś odwagi wyjść?Z polityki bez Boga a nawet na walce z nim wyrosły dwa totalitaryzmy,które wymordowały miliony ludzi.Katyn, Smoleńsk ginie elita narodu a żarty są tu nie na miejsc.Poraża mnie wasza nienawiść do inaczej myślących.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-18 16:30:57
Już wróciłem ;)
Od: ~realista (Gość) z dnia 2016-09-18 15:03:36
Czyżby mój wczorajszy wpis uznał Pan za zbyt antyklerykalny, że się nie ukazał w komentarzach? Nie jestem nim - zapewniam Pana. Chyba nie ma Pana w domu co rozumiem i pochwalam. Czasem trzeba pobyć z rodziną i odpocząć. Pozdrawiam wszystkich realistów....
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-09-18 12:44:06
Nie jestem miłośnikiem filmów fantasy czy Science Fiction, zatem to nie film dla mnie ale jedno jest pewne film zarobi krocie w Polsce, gdzieś słyszałem że jakiś Starosta kupił 2000 biletów http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20695304,starosta-z-jarocina-kupil-2-tysiacom-uczniow-bilety-na.html zatem będzie mega hit :)
Od: ~kinoman (Gość) z dnia 2016-09-18 12:28:55
Czy to jest komedia czy może przygodowy.
Od: ~realista (Gość) z dnia 2016-09-17 19:54:35
Ja proponowałbym, aby w przyszłości w parafialnych kościołach po sumie wyświetlać ten "wybitny" film.... Frekwencja byłaby duża a elektorat Pis-u mógłby przy okazji złożyć dobrowolną składkę na TV Trwam, Radio Maryja i na inne prawicowe media, np. braci Karnowskich i inne " wiarygodne" i "prawdomówne" media ! A po filmie dyskusja z twórcami i odtwórcami filmu lub członkami podkomisji smoleńskiej lub z samym Maciarewiczem o wybuchu w samolocie w Smoleńsku, gdzie "poległo" tylu przezacnych ( nie ze swej winy) obywateli RP... Byłoby taniej niż wyjazd do odległego miasta jak przypuszczam.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-17 15:42:30
Historia wielokrotnie udowadniała nam... że mieszanie wiary z polityką zawsze prowadzi do zwyrodnień. Najgorszy z możliwych przykładów? "Gott mit uns" - na sprzączkach wehrmachtu. Najlepiej niech się polityka zarówno ta Waligóry jak i Tuska czy Kaczyńskiego trzyma jak najdalej od Boga.
Od: ~13 (Gość) z dnia 2016-09-17 15:14:13
Aktyw włoszakowicki przy proboszczu to PIS. Nie wiedzieliście? Zapytajcie szafarza/y o opcje polityczne...
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-09-17 09:47:00
Tak Panie Adminie dużo już nam nie brakuje do PRLu
Od: ~Nieświęty (Gość) z dnia 2016-09-17 08:25:33
Tak jest...tuba propagandowa dźwięczy nawet w naszej małej społeczności. Choć może jest to prikaz od góry. Wy nam 1,8 mld na konta plus jeszcze trochę pod stołem na nasze fanaberie, my wam elektorat i frekwencję w kinach. W sumie dobrze, bo w chwilach zwątpienia takie akcje przypominają mi, że nawet Ci tutaj to tylko watykańskie sługusy. Zresztą...nie na darmo noszą obrożę ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-17 00:41:23
Moją deklarację uznałem za "oczywisty" żart ;)
Od: ~PiS ssed! (Gość) z dnia 2016-09-17 00:38:56
Jedziesz obejrzeć propagandową superprodukcję, masochizm? :)
Od: ~Nieświęty (Gość) z dnia 2016-09-16 22:49:42
Mam pytanie - czy ktoś się może orientuje, czy na Spotlight również będzie organizowany wyjazd?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-16 22:40:05
JADĘ!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook