34

Tak się wykorzystuje władzę by zastraszać mieszkańców. Namacalne fakty.


Jako, iż jesteśmy przy temacie protestów w Krzycku Wielkim „przeciwko ciężarówkom”, stwierdzić trzeba, że nasi samorządowcy nie zawsze z takim samym zaparciem wspierają ruch wielotonażowy. Chciałem Wam dzisiaj przedstawić przykład prawdziwego, dosadnego, bezczelnego „rozbójnictwa” włoszakowickich samorządowców. Użyłem słowo „rozbójnictwo” bo trudno mi tutaj znaleźć bardziej pasujące określenie, które pomija przekleństwa. Temat ten leżał mi na sercu już od bardzo dawna, lecz wolałem poczekać do czasu jego finalnego rozwiązania. Obie osoby poszkodowane przez samorządowców są moimi wieloletnimi kolegami. Nie chciałem dawać pożywki „hienom” wójta, jakobym poprzez stronę .ORG załatwiał swoje interesy lub interesy własnych znajomych.

Historia zaczyna się (jak sądzę) od wyborów samorządowych w listopadzie 2014 roku. Damian Kaźmierczak, mieszkaniec ulicy Zalesie startował jako kandydat na radnego z okręgu „berlinka”. To ten sam okręg, z którego kandydowała p. Irena Przezbór. Ostatecznie wybory wskazały radną Przezbór… zaś mojego kolegę Damiana jak się okazuje musiała dopaść „kara za odwagę” i uczestnictwo w wyborach samorządowych.

Oboje bracia Damian oraz Marcin Kaźmierczak od „zawsze” jeździli ciężarówkami. Od wielu lat są sąsiadami „zza płotu” przy ulicy Zalesie we Włoszakowicach. Nagle na początku roku 2015 ZDG Włoszakowice postanowił postawić zakazy wjazdu na część ulicy Zalesie, właśnie tą część przy której mieszkają bracia Kaźmierczakowie. Młodszy z braci jeździ „8tonówką” dlatego zakaz obowiązywał od wagi powyżej 7,5ton a nie jak to zazwyczaj bywa od 8ton. Oboje bracia oburzeni takim tokiem zdarzeń udali się zatem do urzędu gminy we Włoszakowicach z prośbą o wyjaśnienia. Wójt p. Stanisław Waligóra, który stwierdzał i stwierdza niejednokrotnie „nie bójmy się ciężarówek, tam gdzie są ciężarówki tam jest i praca” nagle zmienił zdanie w tym jednym przypadku. Należy też wspomnieć, iż od każdej ciężarówki do budżetu naszej gminy trafia ogromny podatek drogowy, o ile oczywiście właścicielem ciężarówki jest mieszkaniec gminy. Panów Kaźmierczaków odprawiono z kwitkiem – decyzja to decyzja. Tutaj stało się jednak coś, co każdemu niedowiarkowi w to co się dzieje w gminie… powinno wystarczyć by wybudować swój prawdziwy pogląd. Kilka godzin po wizycie braci w gminie, telefonicznie skontaktował się z nimi urzędnik gminny stwierdzając, że jeden z braci (czyli Marcin) może wjeżdżać pod zakaz lecz ten „drugi” co mieszka bliżej straży pożarnej – nie może.

Jak widać, „prawo” w gminie Włoszakowice może być na tyle elastyczne, że może „ranić” z chirurgiczną precyzją dosłownie i tylko tą osobę, która ma być ukarana za przewinienie przeciwko władzy.

Jak gmina postanowiła tak też i było. Damian nie wjeżdżał pod zakaz… a Marcin za przyzwoleniem gminy wjeżdżał pod zakaz i nikomu to nie przeszkadzało. Damian przyjął „karę” od wójta na swój kark i się z nią pogodził, stracił nadzieję, że cokolwiek da się zrobić z tą gminną samowolą. Jednakże z powodu braterskiej solidarności(tak myślę), Marcin mimo cichego „przyzwolenia” z gminy wystąpił do sądu przeciwko decyzji postawienia znaków zakazu.

 

Wyrok „zmasakrował” gminę Włoszakowice jak i Starostwo Leszczyńskie (które zatwierdziło ten mściwy pomysł) stwierdzeniami:

- przeciwdziała się rozwojowi przedsiębiorczości;

- narusza się interes prawny mieszkańca Włoszakowic;

- zakaz wprowadzono bez analizy technicznej oraz na podstawie lakonicznych stwierdzeń;

- znaki zakazu postawiono na podstawie stwierdzenia, że na drodze mogą się poruszać pojazdy o dopuszczalnej masie 8ton na pojedynczą oś; (czyli auto 40 tonowe na 5 osiach mieści się w limicie).

- działania władzy publicznej nie mogą być arbitralne, zawsze wymagają uzasadnienia;

- wprowadzone ograniczenie nie znajduje technicznego odzwierciedlenia i ustalone było w sposób zbyt dowolny;

Drodzy Państwo! Tak postępują ludzie, na których oddaliśmy swój głos!! Używają naszych pieniędzy, naszych prawników, naszych urzędników, naszej własności… by mścić się na osobach o innych poglądach! I kto to robi? Osoby, które siedząc w pierwszych kościelnych ławkach przekonane są, iż mają zapewnione miejsce obok stwórcy w niebie. WSTYD!

Dla ciekawskich link do wyroku: http://www.makowicz.pl/wzrok.pdf

Na zielono zaznaczyłem nieruchomość Marcina - on może wjeżdżać na posesję mimo zakazu, możliwe jest to dzięki cichemu przyzwoleniu gminy.

Na czerwono zaznaczyłem nieruchomość Damiana - jego osoby tyczy się zakaz wjazdu na ulicę Leśną.

Ulica zaznaczona na żółta to zakres wprowadzonych ograniczeń przez włoszakowickich samorządowców na początku roku 2015.

 


Komentarze
Od: ~Xyz (Gość) z dnia 2016-11-06 18:03:56
Wstyd mi jest za naszych samorządowców ta ich krótko wzroczność ,tacy ludzie nie powinni tam zasiadać i podejmować decyzji bo przecież to przedsiębiorcy wspomagają gminy a tu takie bezmyślne decyzje.Mam nadzieje że w następnych wyborach wyborcy dwa razy się zastanowią zanim kogoś wybiorą.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-04 15:56:40
Jestem tego samego zdania! :)
Od: ~Elektryk (Gość) z dnia 2016-11-04 13:48:37
Dziś rano widziałem jak znaki ładnie przykryto czarną folią są postępy :-) ps.nie łatwiej byłoby je odkręcić?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-10-17 18:04:58
To nie pierwszy ani ostatni raz gdy urząd we Włoszakowicach pokazuje, że "nie ważne jakie są wyroki sądów - my i tak mamy rację". Te znaki to tego dosadny przykład. Kilka spraw z nimi wygrałem... i rezultat zawsze taki sam. Gmina nie płaci prawnikom by mówili im jak wygląda prawo - tylko jak je kształtować by im pasowało. Prawnicy pracują dla uczciwych ludzi... dla tych nieuczciwych też pracują ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-10-17 18:00:49
Myślę, że tak. Policja nie ma w obowiązku śledzenia tego kto się z kim sądzi i czy przegrany respektuje wyroki sądów. Proces administracyjny ich nie obchodzi. Oni nie są od rozstrzygania tego kto ma rację a kto nie. Znaki stoją... to policja ma w obowiązku wymagać by były respektowane.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2016-10-17 17:50:38
A tak z czystej ciekawości czy te zakazy są nadal obowiązujące jeżeli stoją tam bezprawnie?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-10-17 17:34:48
No stoją znaki. Teraz trzeba urząd wezwać do wykonania wyroku sądu... bo jak widać... urząd sam tego nie wie... i tak kolejne tygodnie ;)
Od: ~BB (Gość) z dnia 2016-10-17 16:35:51
Znaki nadal stoją, jak gdyby nigdy nic. I czemu 7,5 a nie 8 ton?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-20 14:27:45
Na to pytanie nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedź...
Od: ~Elektryk (Gość) z dnia 2016-09-19 21:31:48
Tak sobie jeżdżę tą drogą i patrzę na te znaki zakazu i co ?no nic dalej stoją w tym samym miejscu i się zastanawiam czy w naszej gminie obowiązuje jakieś prawo?
Od: ~wiesniak (Gość) z dnia 2016-09-16 20:46:12
Przeczytajcie dzisiaj na ONECIE o nielegalnych znakach drogowych ( wg NIK)... Czyli nasza gmina mieści się w normie? Brak wiedzy zarządców dróg ( gminnych i powiatowych, a tych jest najwięcej w kraju) uprzykrza życie kierowcom ! Wiele znaków drogowych stoi nielegalnie, co można jak się okazuje na przykładzie Pana Kaźmierczaka - "łatwo" udowodnić!!! Pozdrawiam.
Od: ~do mieszkańca (Gość) z dnia 2016-09-15 20:31:58
Oczywiście masz rację że władze powinni przejąć młodsi.Ta stara banda pryków nie ma zielonego pojęcia jak dziś ciężko prowadzi się firmę żeby przynosiła zyski a co tu widzimy zakazy wprowadzają podatnikom naszej gminy którzy ciężko pracują żeby się utrzymać na tym ciasnym rynku.No ale wystarczy że zapłacą podatki a co dalej z nimi będzie to już ich nie interesuje wiec oby jak najszybciej obywatele przejrzeli na oczy
Od: ~do Laura (Gość) z dnia 2016-09-15 20:17:01
jeszcze troszkę! za chwilę będą nawet film kręcić ze stasiem w głównej roli :):):)
Od: ~Laura (Gość) z dnia 2016-09-14 22:21:54
Dziwię się że jeszcze TVN nie przyjechał 😊 Albo sprawa dla reportera!
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2016-09-14 14:54:08
Cała wieś o tym huczy , spokojnie tą sprawę przeanalizowałem i nijak nie widzę tu logiki w zamknięciu znakami tej ulicy ; po pierwsze straż korzysta 1do 2 razy w miesiącu i p. Każmierczaki korzystają 2 do 4 razy w tygodniu z tej ulicy. po drugie jest możliwość wyjazdu w trzech innych kierunkach w razie potrzeby. Wniosek jest jeden tylko złośliwość tego urzędnika i tej radnej są przyczyną tej intrygi . Oczywiście że prawo waligóry od chwili jak powstało ORG nie działa - zauważam że tam gdzie są młodzi nie ma takich prostackich konfliktów.
Od: ~ktoś (Gość) z dnia 2016-09-13 20:59:00
Myślę, że towarzysza - Stanisława nie zmienimy. Możemy go co najwyżej nie wybrać. Jednak znając jego krętą życiową drogę uważam, że Kościół miałby dużo większy problem gdyby jednak ukończył seminarium duchowne. Z jego cechami charakteru obawiam się, że zraził by do Kościoła dużo ludzi. Zdaję sobie jednak sprawę, że marna to pociecha do poszkodowanych osób w naszej gminie.
Od: ~kiero (Gość) z dnia 2016-09-12 23:39:33
pan z GZK lepiej niech się zajmie tymi dziurami w tej drodze a nie zaczyna od końca .Widać kto jakie ma kompetencje w naszej gminie.Pozdrawiam
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-12 11:31:01
Do Larry Flint - mylisz kolego zadania internetowej strony gminy oraz gazetki NJ. Te media służą do przedstawiania "pięknej" rzeczywistości. To wloszakowice.org służą przedstawianiu "okrutnej" rzeczywistości ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-12 11:29:14
Do El Chico - to zbyt trudne zadanie w realiach "jawności" w naszej gminie. Koszty sądowe najpewniej ukryte są pomiędzy innymi kosztami "administracyjnymi". Jedno jest jednak pewne - p. Waligóra jest słynny ze swojego uwielbienia do sądzenia się z każdym z osobna. Śmiało można powiedzieć, że na sądy i prawników nasza gmina wydaje nie mniej niż 200tyś rocznie.
Od: Larry Flynt z dnia 2016-09-11 22:29:02
I jeszcze jedno. Strona gminna dziwnie milczy o kolejnym wielkim sukcesie przed sądem. Przypadek???
Od: Larry Flynt z dnia 2016-09-11 22:24:10
Ciekawe jak długo jeszcze te znaki będą stały. Przypomina mi się tekst z pewnego filmu "Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" i tak chyba Stasiu do tego podchodzi
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-09-11 22:15:22
Adminie a może masz dostęp do ilości spraw sądowych naszego UG przy okazji wykaz tych wygranych jak i przegranych oraz ile nas podatników to kosztowało. Pozdro
Od: ~Prywaciarz (Gość) z dnia 2016-09-11 13:25:03
Kiedyś ta wolna emerykanka naszych samorządowców i urzędników musi się skończyć, miarka się przelała. Ktoś powinien za to ponieść konsekwencje.
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-09-09 21:54:48
Cóż tu mówić o parkingu dla tirów jeżeli mały bus z gaśnicami mu przeszkadza.
Od: ~krzycko (Gość) z dnia 2016-09-09 19:00:48
Najpierw niech wójt do kazdego sklepu dowiezie towar swoja prywatna osobówka a potem moze wprowadzić zakaz. Wszystko jest transportowane ciezerowkami. Gmina wloszakowice schodzi na poziom sredniowiecza. Niech Wojt zamknie firme kenkla to tiry nie pojada a ludzie beda jesc pyry bo na mieso nie bedzie ich stac. Teraz pracuje w Niemczech i tu zakazów takich na widzimisię wójt ow nie ma bo nie ogranicza sie lokalnej przedsiębiorczości. W gminie jest tyle firm a nawet nie ma zadnego parkingu dla tirow.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-09 16:25:36
Myślę, że będzie im z tego niezwykle głupio wybrnąć... dlatego najpewniej przemilczą temat licząc na to, że do wyborów ludzie zapomną. Zrobią kilka imprez na koszt gminy, rozdadzą troszkę słodyczy i "jakoś to będzie"...
Od: ~sąsiad (Gość) z dnia 2016-09-09 15:48:41
Wiemy że ORG czyta wójt i przewodnicząca ,proszę o zajęcie stanowiska , to jest skandal jeżeli jest to prawdą - całe Włoszakowice huczą - chciało by się powiedzieć ADMIN litości .
Od: ~zawiedziony (Gość) z dnia 2016-09-09 15:41:42
Ciekawe sprawy ostatnio w naszej gminnej elicie -radnych i urzędasa -coś nie mogą się przebić z tym własnym prawem waligury . Ja myślę Stasiu że piętno seminarium daje oznaki - tam nie było demokracji , a młodzi cię przerastają .
Od: Larry Flynt z dnia 2016-09-09 14:04:29
Coraz więcej porażek naszego lokalnego "krula" i jego świty. Najpierw wojewoda zrównał ich z ziemią a teraz po raz kolejny zrobił to sąd. Ciekawe kto będzie następny. Może starosta się w końcu zrozumie że przytakiwanie Waligórze tylko problemów dostarcza. Gratulacje dla chłopaków.
Od: ~Stefan (Gość) z dnia 2016-09-09 09:51:31
To się nazywa wspieranie przedsiębiorczości we Włoszakowicach małych firm zresztą dużych też.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-09 08:25:56
To prawda, że wiele jest osób, które nasz wójt rozgrywa w podobny sposób. Większość ludzi jednak woli o tym nie mówić z obawy, że oberwą jeszcze raz i jeszcze gorzej. Dlatego jeszcze raz dziękuje Damianowi i Marcinowi za odwagę... no i mam nadzieję, że nie oberwiecie drugi raz ;)
Od: ~słyszałem (Gość) z dnia 2016-09-08 21:56:15
Czy to prawda że policja też w to była zamieszana . Jeżeli to jest prawdą to chyba tylko choroba tłumaczy zachowanie tych z urzędu -oczywiście głowy .
Od: ~do stasia z gminy (Gość) z dnia 2016-09-08 21:46:21
Jakim trzeba być głupcem i małym człowieczkiem aby takie intrygi robić wobec tych pracowitych przedsiębiorców . Szkoda że Starosta dał się wciągnąć w tą intrygę temu pajacowi. OCZYWIŚCIE RADNYM I WÓJTOWI jego podatki nie śmierdzą - co z waszą wiarą katolicką , przez takich jak wy mamy coraz mniej katolików . Wy świnie i klakierzy
Od: ~qwerty (Gość) z dnia 2016-09-08 21:24:14
Wielkie brawa dla Marcina i Damiana za konsekwentne dochodzenie do sprawiedliwości. Niemniej jest to następny przypadek jak nasz rodzimy dyktator rozgrywa niepokornych. Znam wiele podobnych przypadków. Wiele osób się jednak ugięło. A tu - niespodzianka? Jeszcze raz wielkie brawa !!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook