4

Uchwały w sprawie mandatów radnych to nie jedyne uchwały, unieważnione przez Wojewodę Wielkopolskiego. Dowiedz się więcej!


Dwie uchwały w sprawie odebrania mandatu radnym gminy Włoszakowice nie były jedynymi uchwałami, które Wojewoda unieważnił. Najwyraźniej swoją działalnością nasi samorządowcy zwrócili uwagę urzędu wojewódzkiego, który postanowił zwrócić swój wzrok na ogólną działalność i praworządność w gminie Włoszakowice. Rezultat jest taki, że na ostatniej sesji (XIX) nie tylko dwie uchwały zostały przez Wojewodę unieważnione (w części lub całości) lecz co najmniej 1/3 uchwał przyjętych na poprzedniej sesji. Punkt pierwszy, czyli „sprawozdanie z działalności wójta” zazwyczaj zajmował 2-3minuty czasu. Tym razem z powodu odczytywania uchwał, odnośnie, których Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze trwało to około 40minut. Jest to sytuacja na tyle dziwna i niespotykana, że podczas całej mojej „przygody” z samorządowcami przez całe wcześniejsze trzy lata, widziałem tylko jeden przypadek jednej uchylonej uchwały przez Wojewodę (decyzja Wojewody dotyczyła faktu łamania praw zwierząt w gminie Włoszakowice). Było to jakoś na początku tego roku. Ostatnia sesja przyniosła tych rozstrzygnięć 6 lub 7. Brak umiejętności przyjmowania uchwał, które nie łamią prawa powoduje między innymi to, że z uchwały dotyczącej zachowania czystości i porządku w gminie, usunięto zapis, który uniemożliwiał kąpiel piesków, kotków i innych zwierzątek na publicznych kąpieliskach oraz związanej z tym faktem czystości na plaży. Znikł też obowiązek przetrzymywania odcinków (wcześniej należało je przetrzymywać 2 lata) od wywożonych z posesji nieczystości. Nikt i nic teraz nie przeszkodzi podróżom beczkowozów po polach uprawnych.

Chcecie dowiedzieć się więcej o unieważnionych przez Wojewodę uchwałach? Zapraszam:

https://youtu.be/PALjpsZbJs8?t=6m27s

Kolejna rzecz, która znowu przykuła moją uwagę na poprzedniej (XIX) sesji rady gminy był fakt bezkarnego łamania prawa przez najwyższego (po wójcie) urzędnika w gminie Włoszakowice I NIKT NIE ZWRÓCIŁ TEMU UWAGI. Nasz samorząd skutecznie (i całkowicie błędnie) wykorzystał ustawę o ochronie danych osobowych by uniemożliwić dzieciom ze szkół w gminie Włoszakowice uczestnictwa w bezpłatnych zimowiskach organizowanych przez Stowarzyszenie. Urzędnicy z powodu łamania prawa w tym względzie mieli już kłopoty i powinni z doświadczenia i roztropności uważać i przestrzegać prawa. Niestety niewiele to pomogło:

https://youtu.be/PALjpsZbJs8?t=2h9m30s (urząd zapewne usunie ten fragment… zatem oglądajcie dopóki można)

Urzędnik, który jeszcze kilka tygodni temu, wyzywał na mnie od „belzebuba z piekła rodem” sam, zupełnie w sposób zamierzony i w 100% bezkarny, publicznie odczytuje Imię, Nazwisko i dokładny adres zamieszkania jednej z osoby, która wysyła do wójta pismo (które również dotyczy protestu w Krzycku). Czy rada gminy wyciągnie konsekwencje z tym związane? Czy wójt wyciągnie konsekwencje? Chyba nie trzeba na to pytanie odpowiadać. Gdyby to był Drożdżyński lub Mąkowicz to pół majątku gminy wydano by na prawników, aby umieścić nas w więzieniu. Czy jest sens zgłaszać fakt łamania prawa gdziekolwiek? A po co? Na sesji uczestniczyło 12-13 radnych, którzy poświadczą, że ta sytuacja nie miała miejsca… Grupa społeczników, dobroczyńców… ehhh…..


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-05 07:29:15
Inny wójt też pewnie zatrudniałby prawnika. Tylko najpewniej jednego... i niekoniecznie na etat. Jak by się mecenas mógł skupić na problemach gminy a nie na konfliktach p. Waligóry... to i nas by to mniej kosztowało... i uchwały byłyby przyjmowane zgodnie z prawem.
Od: ~zawiedziony (Gość) z dnia 2016-09-04 18:13:47
Według wójta cel uświęca środki. Jeśli komuś chce się dowalić,to nagina się prawo do zamierzonego celu. tak było w przypadku odwołania radnych i każdym innym. Metody PRLu. bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-04 10:38:15
Nie wiem czy "poszkodowana" przez p. sekretarz osoba wystąpi do sądu. Wbrew pozorom sądy administracyjne są "tanie"... kilkaset PLN od sprawy. Nie będzie tutaj ogromnych kosztów. Największy ciężar finansowy tutaj to ciągłe utrzymywanie dwóch prawników (p. Patelka i p. Grycz). Ile kosztują gminę prawnicy? Z tego co wiem p. Grycz kosztuje gminę 12tyś rocznie. Pani mecenas Grycz pracuje tylko na umowę-zlecenie. Ile kosztuje p. Patelka? Nie wiem... najpewniej sumując wszystkie koszty to kilka-kilkanaście razy więcej. Pamiętajmy, że urzędnicy z gminy są też mianowani do rady nadzorczej Gminnego Zakładu Komunalnego sp. z o.o. (np. wspomniany p. Hubert Patelka czy też dyrektor GOK p. Monika Lucerek - to tak chyba w ramach przyjaznych stosunków. No bo chyba tak się powołuje w naszej gminie specjalistów do spółki komunalnej). Chodzi też o to, że nasi samorządowcy nie chcą rozmawiać, dyskutować, dogadać się, negocjować... wolą sądy i osądy... z których zazwyczaj nic nie wynika a oni mogą dalej czuć się bezkarnie.
Od: ~Zygmunt (Gość) z dnia 2016-09-04 08:05:09
Czyli szykuje się kolejna sprawa sądowa :-) no i kto za to zapłaci to już wiemy my wszyscy podatnicy za błędy które nie powinny mieć miejsca. Admin spróbuj się dowiedzieć ile nasz wszystkich kosztują przegrane sprawy przez gmine z ostatniego roku tylko?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook