7

Samorządowcy są społecznikami - to rzecz oczywista. Jak wygląda druga strona medalu?


Jak mieliśmy okazję zauważyć na przykładzie ostatnich zachowań radnych gminy Włoszakowice, nasi samorządowcy uwielbiają przedstawiać samych siebie jako społeczników i dobroczyńców. Myślę, iż jest to doskonały moment by pokazać jak rzeczywiście wygląda postawa naszych „łaskawców”. Ponad dwa lata temu w szeregach powstałego wówczas Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice powstał pomysł zagospodarowania pustych miejsc hotelowych w Boszkowie „letnisku” w okresie zimowym.

Powstał pomysł zorganizowania bezpłatnych zimowisk dla dzieci ze szkół w gminie Włoszakowice. Pomysł spotkał się z ogromną aprobatą wśród lokalnych przedsiębiorców, wpłaty na organizację przedsięwzięcia przerosły nasze najśmielsze oczekiwania (za co jeszcze raz bardzo dziękuje). W pierwszym roku (2015) organizacji zimowisk gościliśmy około 22 dzieci. Głównie z Włoszakowic i Bukówca Górnego. Kolejne zimowisko (zima 2016rok) chcieliśmy zorganizować dla dzieci ze szkół całej gminy. Finansowanie było zapewnione dla 40 osób całkowicie bezpłatnego pobytu, z pełnym wyżywieniem oraz wspaniałymi atrakcjami przez 10h dziennie, 5 dni w tygodniu.

Zaprosiliśmy do pomocy dyrektorów szkół w gminie Włoszakowice. Spektrum kryteriów wyboru dzieci było całkowicie dowolne: dobre zachowanie, dobre wyniki w nauce, trudna sytuacja finansowa. Pierwszym (szczęśliwie) okazał się być dyrektor szkoły w Bukówcu Górnym. Bez długiego zastanowienia otrzymaliśmy listę rodziców dzieci, z którymi mieliśmy się kontaktować w celu organizacji zimowiska. Z kolejnym dyrektorem (a był to chyba dyrektor szkoły w Jezierzycach Kościelnych) już nie było tak różowo. Stwierdzono, że muszą się skontaktować z wójtem Włoszakowic w tej sprawie. Dalsze wydarzenia były łatwe do przewidzenia. UG Włoszakowice stwierdził, że szkoły nie mogą współpracować w tej sprawie z inicjatorami bezpłatnych zimowisk. Stwierdzono, że odmowa podania kontaktów telefonicznych do rodziców dzieci, które zainteresowane są uczestnictwem w zimowej zabawie pokierowana jest ustawą o ochronie danych osobowych. Jest to oczywiście kompletną bzdurą – podanie numeru telefonu za zgodą rodzica jest sprawą całkowicie dozwoloną! Decyzja kolejnych dyrektorów, kolejnych szkół poszła już lawinowo. Dyrektorzy, których praca zależna jest od wójta gminy Włoszakowice kolejno odmawiali współpracy. Finalnie zimowisko zaoferowane było 26 osobowej grupie dzieci…. A było 40 miejsc.

Dodam, iż nie śmialiśmy pytać o dofinansowanie z gminy (np. zimowiska czy letniska organizowane przez GZK sp. z o.o. są szczodrze dofinansowywane z naszych podatków oprócz tego, że koszty pokrywa też rodzic – i to wcale nie małe). Inicjatywa finansowana była w całości przez bardzo wielu przedstawicieli lokalnej przedsiębiorczości. Rodzicom, którzy nie mogli lub nie mieli czasu dowieźć swoje dziecko na miejsce zimowiska pomagaliśmy organizować transport.

TO NIE JA (admin czyli Jakub Mąkowicz) byłem organizatorem zimowiska. To nie mi było przykro w wyniku postawy naszych samorządowców (dyrektorów nikt obwinia). To nie ja byłem załamany kłodami rzucanymi pod nogi ludziom, którzy bezinteresownie chcieli coś zrobić… Była to dwójka osób „ochotników” ze stowarzyszenia, których ja nie ujawnię – choć mogą to zrobić jeżeli mają taką ochotę. Dlaczego mówię o tej sprawie? Chciałem Wam pokazać prawdziwe, drugie oblicze ludzi, którzy sami siebie nazywają „społecznikami”… To są ludzie, którzy ze łzami w oczach opowiadają Wam jak dużo dla Was robią.

Jako prezes stowarzyszenia będę przeciwny, by zimowisko organizować również w 2017 roku. Głową muru nie przebijemy. Zaś wójtowi oraz jego grupie „społeczników” gratuluje udanego zniszczenia bezinteresownej, lokalnej, społecznej inicjatywy.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-27 21:14:33
A OPS nie podlega pod Waligórę? Historia byłaby identyczna... nie można tego robić na siłę. Ta inicjatywa musi wszystkim stroną sprawiać przyjemność.
Od: ~Zniesmaczona (Gość) z dnia 2016-09-27 11:06:30
Rezygnujecie z zimowiska? No brawo.. pozwalacie wygrać stasiowi....? a nie lepiej podpytać w OPS we Włoszakowicach czy by nie popytali podopiecznych czy ich dzieci by nie pojechały? Oni mają wiele rodzin, których dzieci by chętnie pojechały.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-29 07:51:07
Larry - ten trend w innych miastach czy gminach - najpewniej masz na myśli fundusz sołecki. Miasta (mniejsze i większe) specjalnie tworzą sołectwa by ludziom dać pieniądze by sami wydawali je na swoje najbardziej palące potrzeby. U nas jednak samorządowcy stwierdzają... że sołtysi nie chcą tego "kłopotu". No i... we Włoszakowicach wójt zlikwidował sołectwo ;)
Od: Larry Flynt z dnia 2016-08-28 14:27:24
Najbardziej szkoda dzieci zwłaszcza tych z bardziej ubogich rodzin. Podejrzewam że nieraz była to jedyna okazja do wyjazdu we ferie. Ale co zrobić jeżeli "nasz" wójt zaślepiony jest nienawiścią do ludzi którzy mają trochę inny punkt widzenia niż on. W normalnie zarządzanej gminie taka inicjatywa byłaby dodatkowo dofinansowana z budżetu, no ale cóż lepiej wydać pieniądze na sprawy sądowe, prawników i na końcu także odszkodowania za przegrane sprawy. Zauważyłem nowy trend w miastach i gminach ościennych w którym mieszkańcy decydują o wykorzystaniu części budżetu. A u nas nic, a jak ktoś chce coś zrobić dla dzieci i to bez wykorzystania gminnych pieniędzy tylko od sponsorów oraz własnych środków to trzeba ukręcić przysłowiowy łeb, ale z drugiej strony jak można pozwolić największemu wrogowi włodarza gminy na taki sukces jakim były te dwa zimowiska????
Od: ~odważny (Gość) z dnia 2016-08-26 22:02:19
Długie ramię wójta sięga bardzo daleko ,niweczy wspaniałą inicjatywę,której tylko przyklasnąć,działa zakulisowo wykorzystuje swoją pozycję i nieposłusznych może zwolnić z pracy.To jest jego karta przetargowa,którą może użyć.Gwiazda dobroczynności w gminie może świecić tylko nad pałacem .To syndrom człowieka pustego ,który za bardzo uwierzył w siebie.Ale pycha kroczy przed upadkiem,odejdzie w niesławie ,pochlebcy zapomną i zaczną służyć następcy.
Od: ~rbert.n (Gość) z dnia 2016-08-26 09:27:34
Admin - może mógłbyś zrobić jakiś licznik odwiedzin strony lub licznik odsłon poszczególnych wpisów? Chętnie byśmy zobaczyli jakie jest zainteresowanie absurdami w gminie...
Od: ~tajemnica poliszynela (Gość) z dnia 2016-08-25 15:30:45
Całe Włoszakowice huczą o Jagodziku, Wójcie, Marzenie ,Przewodniczącej oraz Neli i Mirce

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook