26

Wojewoda wydał decyzję w sprawie uchwał radny gminy dotyczących odebrania/pozostawienia mandatów radnym: Jagodzik oraz Drożdżyński.


Dzięki Wojewodzie Wielkopolskiemu jesteśmy coraz bliżej finału sprawy donosów/doniesień zapoczątkowanej przez radną gminy Włoszakowice Marzenę Ratajczak (okręg Krzycko Wielkie). Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w obu przyjętych uchwałach dotyczących odebrania mandatu radnemu Drożdżyńskiemu oraz pozostawieniu mandatu radnemu Jagodzikowi. Obie uchwały Wojewoda uznał za NIEWAŻNE z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA.

W przypadku Zbysława Drożdżyńskiego Wojewoda uznał, co następuje:

http://bip.wloszakowice.pl/files/6206/rozstrzygniecie_nadzorcze_do_uchwaly_152.pdf

W skrócie: Wojewoda uznał za nieważną uchwałę odbierającą mandat radnemu Zbysławowi Drożyńskiemu z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA. Stwierdzono, że nie każde wykorzystanie przez radnego mienia komunalnego wywołuje z mocy prawa skutek w postaci wygaśnięcia mandatu radnego. Miejsca legalizacji gaśnic (radny prowadzi firmę, która legalizuje gaśnice) dobrane były tak by ułatwić mieszkańcom dostęp do usług (ogólnodostępny parking) a nie aby wykorzystać funkcję radnego. Wojewoda nie widzi też nic złego w umieszczaniu ulotek na tablicy ogłoszeniowej gminy Włoszakowice gdzie każdy mieszkaniec gminy, mógł wywiesić swoją ulotkę. Urząd Wojewody stwierdził, że oprócz zarzutu wykorzystania przez radnego „uprzywilejowanej sytuacji” organ gminy nie przedstawił sytuacji w jakich do tego doszło.

W przypadku Leszka Jagodzika Wojewoda uznał, co następuje:

http://bip.wloszakowice.pl/files/6205/rozstrzygniecie_nadzorcze_do_uchwaly_151.pdf

W skrócie: sytuacja jest zupełnie na odwrót jak w przypadku radnego Drożdżyńskiego. Wojewoda uznał za nieważną uchwałę pozostawiającą mandat radnemu Leszkowi Jagodzikowi z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA! Uzasadniając swoją decyzję, Wojewoda stwierdził, że ustawa zakazująca łączenia prowadzonej działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy ma na celu eliminować z życia publicznego sytuacje i zjawiska o charakterze KORUPCYJNYM I NIEETYCZNYM. Ustawa ma zapobiegać wykorzystywania funkcji publicznych do osiągania prywatnych celów, podważających zaufanie opinii publicznej. Respektowanie tego przepisu ma na celu kształtować standard rzetelnego i uczciwego wykonywania obowiązku radnego. Wojewoda nie ma wątpliwości, że w przedstawianej sprawie radny Leszek Jagodzik korzysta z mienia komunalnego poprzez zamontowanie na hali sportowej „bannerów identyfikujących” spółkę. Wojewoda nie zgadza się z argumentacją samorządowców, jakoby banner ten nie był formą reklamy. Wykazywana zaś „społeczna postawa” radnego Jagodzika nie może podważyć obowiązywania rozwiązań antykorupcyjnych.


Komentarze
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-09-05 20:53:04
Do kom. Dość tego! Kim Waść jesteś - bohaterem z Sienkiewicza? Ja tylko czytam o czym Admin pisze, a Pan coś widzi? Przed kim kopie Admin? Zamilcz Pan - napisałby Sienkiewicz... Czyli wg Pana w gminie jest takie koryto, że wszystkie " świnie" chcą się do niego dorwać? Przepraszam prawdziwe świnki, których coraz mniej w naszym kraju.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-09-03 11:18:46
No wreszcie ktoś odkrył moje niecne plany!
Od: ~Dość tego (Gość) z dnia 2016-09-02 16:32:45
Panie Mąkowicz? Skończ waść wstydu oszczędź! Już nie można patrzeć,oraz czytać tego co Pan wypisuje. Sam chce się Pan dostać do koryta i dlatego kopie Pan pod każdym... Mam nadzieję,że nie uda się Panu zrobić żadnej większej kariery.
Od: ~xxxx (Gość) z dnia 2016-08-28 13:35:26
proponowal bym zajac się pania Ratajczak M.naco wydaje pieniądze z naszych kieszeni i gminnych
Od: ~odważny (Gość) z dnia 2016-08-25 22:32:59
Ci radcy wójta po kiepskiej szkole albo przekupni.Warci są tyle co ten rzucony grosz na sesji.
Od: ~realista (Gość) z dnia 2016-08-25 16:55:14
Nie sprzeczajcie się co wójt skończył, ważniejsze jest to co ma w głowie i sercu... Wielu, w tym ci na najwyższych urzędach w państwie,pokończyło uczelnie i za nich wstydzą się promotorzy i władze tych uczelni. Amen!
Od: ~ktoś (Gość) z dnia 2016-08-25 14:57:55
ALE jest wydział prawo administracyjne może wtedy podlewał jeszcze pomidory .
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-25 13:57:21
Wójt prawo? Oj nie... Wójt skończył administrację samorządową. Studia na koszt gminy.
Od: ~ktoś (Gość) z dnia 2016-08-25 13:37:31
Z tego co wiem to Wójt ukończył prawo , z jakim skutkiem widzimy ;dwie uchwały uwalone . Intrygi mają krótkie nogi a szczególnie przy takim beztalenciu aktorskim przewodniczącej i radnych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-25 08:23:42
Do Innniesta - uważasz kolego lub koleżanko, że tylko jedna osoba ma odwagę wyrażać swoją opinię czy też, że tylko jedna osoba nie popiera aktualnych samorządowców? Mylisz się w obu przypadkach, stwierdzam to gdyż jako administrator tej strony mam dostęp do logów osób wypowiadających się na blogu. Tak więc nie obrażaj mnie (jako admina i moderatora) takimi stwierdzeniami. Co do walki o władzę. Jaką władzę masz na myśli? Radny nie ma żadnej władzy. Radny może być głupi lub mądry, samodzielny lub uległy, pazerny lub uczciwy... ale to mu nie daje władzy! Władzę ma wójt. To wójt może karać odbierając pracę. To wójt może nagradzać przydzielając funkcje. To wójt wydaje nakazy, zakazy, decyzje personalne. No i władza wójta jest nieograniczona, jeżeli ma "pod sobą" głupich, bojaźliwych radnych. Tutaj Cię kolego/koleżanko pocieszę. Nie ma żadnego innego poważnego kandydata na kolejnego wójta, niż ten wskazany przez aktualnego wójta i powiem Ci więcej! On w moim przekonaniu wygra! Dlaczego? Bo wybory wygrywa się pieniędzmi! A kto ma więcej pieniędzy (i to "nie swoich") na promocje i "pokazywanie" swojego kandydata niż aktualny włodarz? Kto ma największy interes w tym, by po opuszczeniu funkcji, pozycję wójta przejął przyjaciel/kolega? Kto ma większe możliwości? Nie znajdziesz tutaj na wsi nikogo z budżetem porównywalnym do budżetu gminy (30mln rocznie) i kto chciałby te pieniądze utopić w politykę. Otwórz jakąkolwiek gazetkę NJ - to nie p. Waligóra już zajmuje połowę miejsca, to już nowy kandydat. Przejdź się na jakąś imprezę... i popatrz kto jest pokazywany i oklaskiwany. Rafał Jagodzik, prezes GZK z racji swojej funkcji dodatkowo przez wielu widziany jest jako "dobroczyńca"... przecież podłącza ludziom wodę oraz kanalizację... oraz zarządza taką ładną halą sportową. Faktem jest, że funkcję prezesa uzyskał w konkursie ofert. No tak... lecz ten konkurs rozstrzyga kto? Kto wskazuje osobę przejmującą prezesostwo? Przypomnę, iż zapytany o kandydaturę w kolejnych wyborach, p. Rafał Jagodzik... nie zaprzeczył, że będzie kandydować. Jeszcze jakieś wątpliwości?
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-08-24 22:12:39
Pani przewod. na ostatniej sesji krzykiem chciała wymusić odpowiedż p.Zbysława .Widać że nie radzi sobie z emocjami i jeszcze wyrzucić zapłatę za prąd.Czas zakończyć tę szopkę.
Od: ~Innniesta (Gość) z dnia 2016-08-24 21:30:13
sądzę, że wszystkie poniższe komentarze są jednej osoby. Żrecie się o władzę jak w sejmie - byle na przekór drugiej stronie. "No ale po co szukać nam nowego wroga, jak tu za miedzą znalazł się stary" - rewelacji nie ma, ale na pewno lepszych i ostrożniejszych w swych decyzjach władz gminy nie będzie.
Od: Larry flynt z dnia 2016-08-24 21:17:01
Nareszcie prawidłowe decyzje. Moim zdaniem to i tak za długo już się co niektórzy rozsiedzieli w tej radzie. Pan J. będzie mógł dopilnować swojego interesu bo z tego co pamiętam to w oświadczeniu nie wyglądało to zbyt okazale. Brawo dla wojewody za dogłębne sprawdzenie tematu. Teraz kolej zająć się innymi kombimacjami z naszej gminy.
Od: ~palestra (Gość) z dnia 2016-08-24 14:54:24
Jaka gmina taki Wójt i tacy prawnicy , judaszostwo nie popłaca. Szkoda radnego Jagodzika zapatrzonego w swego wuja . Czekamy kiedy Wójt i prawnicy gminy podają się do dymisji a p. przewodnicząca która tak gorliwie atakowała Zbysława a broniła Jagodzika złoży mandat i przestanie ośmieszać rade.
Od: ~do Rysia (Gość) z dnia 2016-08-23 23:02:24
Ty chyba czegoś nie rozumiesz.przeczytaj uważnie jeszcze raz decyzję wojewody.Czy to takie trudne?A swoją drogą zmienić tą halastrę,Czy tacy mecenasi są nam potrzebni, którzy naginają prawo ulegając podszeptom włodarza?
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2016-08-23 22:27:22
W takim wypadku pani przewodnicząca powinna ładnie przeprosić Pana Drozdzynskiego za te obelgi w kierunku niego. A pana spolecznika wziąść w obroty i sprowadzić na ziemię jak to było z Panem Zbysławem to byłoby sprawiedliwe
Od: ~Ale siara !!! (Gość) z dnia 2016-08-23 22:10:14
I jak się czuje teraz kapuś Marzenka? Intryga Stasia się nie udała? Pozostał tylko smród. Było warto?
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-08-23 22:02:12
No to się porobiło!!! Ciekawe czy nadal będą zasiadać w pierwszej ławce w kościele he he. Rozumiem że pani marzenka sama odda mandat w obecnej sytuacji nie ma wyjścia :-)
Od: ~do wójta (Gość) z dnia 2016-08-23 19:19:52
Ciekawe czy ta informacja pokazana będzie na stronie internetowej gminy . Oczywiście wstyd dla gminy i prawników panie wójcie
Od: ~do radnego (Gość) z dnia 2016-08-23 19:14:14
Nie dawno czytałem o radnych niezależnych np. Wąsowicz jak on teraz się czuje głosował jak inni bez logiki , a powinien wiedzieć bo to jest proste Jagodzik korzystał z mienia gminnego. Nie warto być kukłą .
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-08-23 16:51:35
Byłem porażony i zdegustowany, delikatnie mówiąc, poziomem i tematami które są omawiane na sesjach we Włoszakowicach. Ale ostatnia dec. p. wojewody trochę mnie uspokoiła, dała wiarę, że jeszcze trochę prawo w Polsce jest życiowe. Bo sprawa radnego Z Bukówca to temat do filmu Barei.... W ramach przeprosin wyborców za marnowanie czasu i pieniędzy podatników, wójt, prawnicy i wszyscy radni powinni zrzec się dwóch wynagrodzeń za sesje na rzec potrzebującego , chorego mieszkańca gminy i przekazać mu pieniądze na leczenie (dane na stronie gminy). Gdyby tak się stało, to jeszcze jestem w stanie uwierzyć tym ludziom, że mają chociaż troczę honoru i człowieczeństwa.
Od: ~13 (Gość) z dnia 2016-08-23 13:45:51
Przysłowia są mądrością narodu: kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada!
Od: Rysiu z dnia 2016-08-23 13:34:33
czyli z tego wychodzi bądź radnym albo wójtem to wszystkie przewały zostaną uchylone. Brawo Jagodzik i brawo Drożdżyński znowu wam się upiekło brawo, brawo. Jak będą następne wybory ja na tych panów na pewno nie zagłosuje.
Od: ~moralista (Gość) z dnia 2016-08-23 13:19:48
Jagodzik , Morcinek , Przezbór, prawnicy za przyzwoleniem wójta ; tak ostro arogancko i z obrzydzeniem krytykowali Drożdżyńskiego a Jagodzika wychwalali po niebiosa . Ale Wojewoda poznał sprawę i wydał bezstronną decyzję.
Od: ~daje do myślenia (Gość) z dnia 2016-08-23 13:09:39
Wójta nie było na dożynkach w Krzycku , chyba stchórzył albo Marzenka zostanie teraz sama -wiedział że ten świński pomysł poniósł klape. A na innych się popisywał troską o rolników .
Od: ~radne (Gość) z dnia 2016-08-23 12:53:30
To na kogo ty doniosłaś , na Jagodzika czy Drożdżyńskiego - jaki był twój cel , teraz wstyd na cały kraj , dla gminnych prawników , dla pomysłodawcy naszego wuja gminy no i ciebie. Kto mieczem wojuje ten !!!!!!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook