16

Działalność gospodarcza radnych oraz ich biznes z gminą Włoszakowice. Ilu radnych powinno stracić mandat? (WNIOSEK)


14 sierpnia 2016 roku wysłałem poniższy wniosek do naszych radnych:

Na podstawie art. 243 KPA zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zweryfikowanie i przedstawienie stanu faktycznego respektowania prawa przez radnych gminy Włoszakowice w zakresie kodeksu wyborczego tj. art. 383 §1, punkt 5.

Proces donosów/doniesień zapoczątkowanych przez p. Ratajczak, radną klubu radnych z otoczenia p. Waligóry, wymaga ode mnie, jako aktywnego obserwatora oraz komentatora lokalnych samorządowych absurdów, wnikliwego wglądu w działalność wszystkich radnych, w tym również w osobę samego donosiciela – Panią Ratajczak. Wrażeniem moim jak i ogromnej części obserwatorów Państwa postawy jest stwierdzenie, że pragnęliby Państwo pozbywać się radnych wybranych w demokratycznych wyborach z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod. Jako wyborcy, możemy czuć się szczęśliwi, że mandatu radnego nie można odebrać za przejście na pasach dla pieszych w niedozwolonym momencie. Z pewnością by Państwo ten fakt wykorzystali wobec niewygodnych radnych wysyłając za nim „donosicieli”.

Powstrzymując się przed dalszym informowaniem Wojewody Wielkopolskiego o możliwości łamania prawa i licząc na to, że wolą Państwa nie jest kontynuowanie wstydliwego i medialnego procesu rozpoczętego przez Panią Ratajczak, pragnę i proszę o to, by postarali się Państwo określić „stan faktyczny” wobec wszystkich radnych gminy Włoszakowice prowadzących działalność gospodarczą.

Poprzez stan faktyczny rozumiemy stan rzeczywisty, nie zaś życzliwe chęci oraz uprzejme wyobrażenia wobec kolegów z klubu radnych zgrupowanych wokół wójta gminy Włoszakowice. Stan faktyczny ma za zadanie szczegółowo z zaprezentowaną przez p. Ratajczak, bezduszną drobiazgowością stwierdzić, czy radni gminy Włoszakowice łamią prawo. Poprzez „stan faktyczny” nie należy rozumieć konieczności uczynienia „bohaterów narodowych” z własnych kolegów radnych.

Mając na uwadze powyższe, proszę o realizację mojego wniosku z pominięciem pytań tendencyjnych, sugerujących pytanemu odpowiedź. Określając „stan faktyczny” nie chodzi nam o teatr czy też słabe przedstawienie.

Propozycje pytań, które proszę zadać radnym:

Czy radny posiada funkcję w stowarzyszeniu prowadzącym działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy Włoszakowice?

Czy radny prowadzi działalność gospodarczą lub jest współwłaścicielem/właścicielem spółki prowadzącej działalność gospodarczą?

Jeżeli odpowiedź „TAK” to:

Czy podczas pełnienia funkcji radnego, radny dopuszczał się promowania, reklamowania działalności gospodarczej na mieniu należącym do gminy Włoszakowice?

Czy podczas pełnienia funkcji radnego, radny dopuszczał się umieszczania na gminnym gruncie pojazdu pełniącego funkcję pojazdu firmowego, wykorzystywanego do działalności gospodarczej oraz w jakim celu?

Czy podczas pełnienia funkcji radnego, radny prowadzi wymianę handlową z jednostkami gminy Włoszakowice (UG, GZK, ZDG, szkoły, biblioteki itp.)?

Jeżeli odpowiedź „TAK” to:

1. Jaka jest wysokość obrotów finansowych prowadzonej działalności gospodarczej z jednostkami gminy Włoszakowice (w skali roku, corocznie)? Proszę wyszczególnić obroty z poszczególnymi jednostkami.

2. Czy podczas dostarczania produktów czy też świadczenia usług radny korzystał z parkingu będącego mieniem gminy Włoszakowice?

3. Czy radny agitował, rozmawiał o ewentualnych zakupach/sprzedaży w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej na mieniu gminy Włoszakowice?

4. Czy wymiana handlowa z jednostkami gminnymi powstała dopiero po uzyskaniu mandatu radnego? Czy radny prowadził wymianę handlową czy też świadczył usługi jednostkom gminy Włoszakowice przed objęciem funkcji radnego, jeżeli tak, to w jakiej wysokości (w skali roku)?

Państwo radni, po przejrzeniu tylko części dokumentów finansowych jednej z instytucji gminy Włoszakowice (GOK), każdy z nas zauważy, że nie tylko inicjator donosów/doniesień p. Ratajczak jest jedyną radną, która sprzedaje gminie produkty w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Nie ważne czy radni robią to z naruszeniem prawa, czy też nie, informacja na ten temat jest informacją publiczną. Nie chroni tu radnych ustawa o ochronie danych osobowych czy też tajemnica handlowa. Informacji tych mogę dochodzić również poprzez składanie poszczególnym jednostkom podległym naszej gminie osobnych wniosków o udostępnienie informacji publicznej. Zatem drodzy Państwo, zlitujcie się nad urzędnikami gminy Włoszakowice oraz udzielcie informacji z własnej nieprzymuszonej woli. Nie wstydzicie się tego, że prowadzicie działalność gospodarczą z wykorzystaniem współpracy z jednostkami gminnymi!

Dodatkowo, wnioskuje o to, by ewentualna dyskusja na temat mojego pisma, która miałaby odbywać się w ramach „Klubu radnych” czy też na jednej z gminnych komisji, była rejestrowana i upubliczniona do wglądu mieszkańcom gminy Włoszakowice. Drodzy Państwo radni! Nie wstydźcie się! Nie ukrywajcie się przed oceną i opinią własnych wyborców!


Komentarze
Od: ~Ala (Gość) z dnia 2016-09-03 16:43:04
Jak ja tego jagodzika nie znosze to jest szok,cwaniak,zarozumialec i ten jego glupawy usmieszek
Od: ~Tatar (Gość) z dnia 2016-08-23 12:03:22
A ten chodnik przed posesją Marcinka ,dla niepoznaki prowadzony kawałek dalej. Po tej stronie ulicy nikomu gmina nie położyła kostki .inni jeśli chcieli to za własne pieniądze.To jest podziękowanie za te wnioski.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-22 12:12:01
Pamiętam kiedyś, jak ta komisja rewizyjna czytała swoje wnioski (konkretnie radny Marcinek) ze zgłoszonego przeze mnie problemu łamania praw zwierząt w gminie Włoszakowice. Cytuje: "gmina nie łamie prawa, bo nie przestrzega przepisów". Kpina to jest mało powiedziane... :((
Od: ~wojtek (Gość) z dnia 2016-08-22 11:24:32
Rodzina radnego z Bukówca , brat,żona,szwagierka, wszyscy na garnuszku urzędu gminy, a może jeszcze prace zlecone, któż to wie. Czy taki radny odważy się sprzeciwić pomysłom wójta chociażby były najbardziej nierozsądnymi. I ten radny jest podobno przewodniczącym komisji rewizyjnej.To jest czysta kpina.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-21 22:36:09
No proszę... a zapytaj się, któregoś z samorządowców dlaczego się poświęca dla gminy? Z uśmiechem Ci powie, że to dlatego, że kocha Ciebie, kocha gminę, kocha dobro, kocha Boga, motylki, robaczki, zwierzaczki... Chodzące, emanujące dobro, wzór wspaniałości, źródło inspiracji... Tak jak mówisz... Kim Dzong Il też jest tym wszystkim dla swojego narodu ;) No tak - ale zaraz ktoś zapyta, a po co ja to robię? Po co mi ten org? Same problemy, kłopoty, policja, prokuratura, sądy, nieprzyjemności... czas... Ostatnio odżyły zarzuty w moim kierunku, że opłaca mnie lokalna grupa oligarchów, chcących przejąć władzę w gminie i wykupić co się da. Nawet taki "jeden" się ze mną aktualnie sądzi, bo śmiałem się z tym nie zgodzić. Tak więc, jak się Was kiedyś, ktoś zapyta... po co Mąkowicz prowadzi orga? Mówcie wprost, mówcie prawdę... Z GŁUPOTY! Nikt inny bezinteresownie, bez zysku i profitu nie mieszałby się w takie dziadostwo!! Każdy z głową na karku stał by z boku i zajmował się własnym, osobistym interesem.
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2016-08-21 20:51:56
Każde systemy oparte na dyktaturze w skali mikro, np. gmina, czy w skali makro, w poszczególnych państwach oparte są na konkretnych ludziach. Sam dyktator nic by nie zdziałał bez całego sztabu ludzi, działających z różnych powodów na rzecz systemów. O ile w systemie totalitarnym, takim jak chociażby w Korei Północnej "przeciętny Kowalski" innym spojrzeniem na politykę dyktatora ryzykuje bardzo dużo (całe rodziny są zamykane do trzeciego pokolenia włącznie w obozach), o tyle motywy działania zauszników lokalnych dyktatorów są zupełnie inne, często wręcz błahe. Jest to związane m. in. z możliwością posady konkretnych osób w instytucjach podległych gminie i związanym z tym lepszym wynagrodzeniem czy zwiększeniem obrotów firm związanych z urzędami gmin. O ile jestem w stanie zrozumieć "przeciętnego Kowalskiego" z Korei Północnej" gdzie w zasadzie publiczne wygłoszenie obiektywnej oceny graniczy z heroizmem, to zupełnie nie jestem w stanie pojąć lokalnych utrwalaczy systemu. Głównym ich motorem działania są pieniądze, które w sposób pośredni lub bezpośredni "wyciągają" z gminy. Wg mnie jest to tzw. "judaszowy" grosz. Patrząc na nasze lokalne podwórko wydaję się, że często mogą z tym żyć, a przy tym udawać gorliwych katolików. Proszę sobie zwrócić uwagę ilu radnych w naszej gminie jest związanych z gminnym budżetem. Nim przyjdą następne wybory zastanówmy się kogo wybieramy, nie dajmy się nabierać więcej na informacje zamieszczane w miejscowej stronniczej lokalnej gazetki.
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-08-20 12:49:12
A po co i kto ma ich bronić jak wszyscy wiedzą jacy to kapusie
Od: ~admin (Gość) z dnia 2016-08-19 22:01:30
Wola bojkotpwac ta strone. Wolą udawać, że nic się nie dzieje, nikt tego nie czyta, nikt nie wie o co chodzi. Nasi radni wolą dyskutować w gronie wzajemnej adoracji, tam gdzie nikt im nie odpowie.
Od: ~mecenas (Gość) z dnia 2016-08-19 20:02:27
dlaczego nie ma wpisów broniących radnych i wójta , może są pomijanie . Rozmawiam z nimi i wiem że czytają i omawiają wiadomości z ORG.
Od: ~Zachodnia (Gość) z dnia 2016-08-18 21:31:04
A nie wspomnę o tych hałdach korzeni które tak pięknie wyglądają i dają uroku naszej gminie co po kawałek gdzieś je składuje a powinien jako radny świecić przykładem
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-18 21:08:42
A wiesz kolego, że własnie poinformowałem o tej sprawie "zatruwania ludzi" radnego Marka Wąsowicza(dosłownie wczoraj)? Jego sąsiedzi mi się "żalili", że im śmierdzi z komina p. Jagodzika. Przesłałem mu informacje odnośnie zakazu palenia tego świństwa oraz zdjęcia. Ciekawe czy coś się wydarzy w tej sprawie.
Od: ~trucizna (Gość) z dnia 2016-08-18 21:05:51
ADMIN - po co radnemu społecznikowi tyle trujących podkładów kolejowych , rano smród na całą okolice - czy to są jego zasługi dla społeczeństwa . Można chyba dowiedzieć się ile kupił a ile jeszcze ma te trucizny na pewno jest zakaz palenia tego rakotwórczego świnstwa - byłbym cicho ale jeżeli jego koleżanki kapują to ja nie mam skrupułów .
Od: ~BB (Gość) z dnia 2016-08-18 18:02:01
To by nawet było śmieszne, gdyby ewentualne konsekwencje były równie groteskowe. Jeśli to wszystko było faktycznie inicjatywą radnych, to ich wyobraźnia jest bardzo płodna. Szkoda, że nie czują, że strzelają we własne stopy. Natomiast - co wydaje się bardziej prawdopodobne - jeżeli wręcz bezwłasnowolnie wykonują zalecenia wodza, firmując je własnymi nazwiskami wpędzają się w kozi róg, to to też daje do myślenia czy robią to z własnej, nie przymuszonej woli, co wskazywałyby na poziom zdolności logicznego myślenia. Jeśli jednak jest to działanie rozmyślne i w jakiś sposób jest to im rekompensowane, to nasuwa się pytanie w jaki? czym? Hmm może odpowiedź jest w "tajnych" gminnych finansach. To by poniekąd tłumaczyło tą zawziętą walkę z opozycją ponad wspólnym interesem ogółu jakim wydawałoby się ogólnie rozumiane "dobro gminy". Ten ogólny interes, którym zdają się kierować radni z "klubu" wydaje się być zdefiniowany w lekkim oderwaniu od rzeczywistości i nie ma on na celu rozwiązywania realnych problemów gminy. Czy udzielenie informacji publicznej, a właściwie jej nie udzielenie powinno być sprawą bardziej zajmującą niż podtapianie po ulewach, brak wody w hydrantach, farma wiatrowa, syf w Boszkowie czy strefa ochrony wód. Niech na to sobie każdy sam odpowie. Czy to więc głupota czy to wyrachowanie....
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-08-18 09:53:41
A Staś wie o tym najlepiej jacy są w gminie naszej społecznicy i na czym to polega.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-18 07:16:18
Kolego wybacz mi. Zawsze wydaje mi się, że moja ironia jest widoczna jak na talerzu choć nie zawsze tak jest. Gdy widzę radnego Jagodzika przed sesją to mówię do niego "dzień dobry Panie społecznik". Strasznie go to wkurza bo on wie, że to bzdura i powód do śmiechu. On wie, że tylko czarna masa uwierzy w jego "społecznictwo". Przypomnę bardzo ważny cytat pochodzący prosto z ust p. Waligóry: "Nie znam nikogo, kto by zrobił coś dla gminy bezinteresownie". Pan Waligóra wypowiedział te słowa przed sądem w jednej z niegdyś toczących się spraw.
Od: ~wniosek (Gość) z dnia 2016-08-18 06:23:54
Wójt i radni z jego otoczenia są po prostu tego samego skrytego ,donosicielskiego i knującego sortu . Dziwię się tylko tym radnym np. Wąsowiczowi jest nie zależny a głosował nielogicznie , bo jak już to albo za odwołaniem obydwu lub nie- o co u chodzi . Zasłużony radny Jagodzik ??? Admin nazwałeś go społecznikiem ???? przy takich dotacjach z gminy!!!!!!! Oczywiście że większość radnych ma interesiki z gminą - płociki, sklepiki , roślinki i zleconka .

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook