11

Radni donoszą na radnych - gmina Włoszakowice!


Na ostatniej „nadzwyczajnej” sesji rady gminy, która odbyła się 26 lipca 2016r, dzięki uprzejmości radnych gminy Włoszakowice, mogłem usiąść/stanąć na tyle blisko radnych, iż sam bez skrępowania mogłem nagrywać dyskusje radnych. Dzięki użyciu zwykłego telefonu komórkowego mamy możliwość spojrzenia na radnych w lepszej jakości zarówno video jak i audio.

Chciałem Wam pokazać nagranie, które wykonałem podczas wypowiedzianego zapytania radnego Drożdżyńskiego w kierunku rady, odnośnie tego, czy prawdą jest… że, donos (czy też doniesienie) w jego sprawie (odebrania mandatu radnego) jest dziełem, któregoś z kolegów radnych… i czy prawdą jest, że donosiciele podejmują decyzje w sprawie obiektu doniesień. Przewodnicząca rady gminy stwierdziła, iż są to pomówienia. Radny Marcinek stwierdził, że autorem donosu na obu radnych być może była jedna osoba (czyli najpewniej ja). Jak zwykle swoje pięć wybitnie mądrych zdań dorzucił lokalny społecznik – radny Leszek Jagodzik stwierdzając, iż najpewniej ktoś chciał zrobić z radnego Drożdżyńskiego „męczennika” i to właśnie było ukrytym celem „autorów” doniesienia.

Proszę, specjalnie dla Was to nagranie:

https://www.youtube.com/watch?v=xV8NPcsjAII&feature=youtu.be

Ten, kto poświęcił chwilę na obejrzenie wideo, zauważy również, że wypierając się wiedzy na temat autora doniesienia, p. Irena Przezbór stwierdza, iż auto strony wloszakowice.org (czyli ja) wysnuł sobie z głowy pomysł, że na radnego Drożdżyńskiego doniósł inny radny z otoczenia p. Waligóry po prostu by „pozbyć się problemu”. Pani przewodnicząca „nie wie, skąd ja to wiedziałem”. Odpowiadając p. przewodniczącej Przezbór, chciałbym poinformować ją, iż o tym, że to Państwo radni donieśli na kolegę radnego, który „Wam” nie pasuje dowiedziałem się z Pani własnej wypowiedzi z dnia 18.05.2016, z sesji, podczas której złośliwie stwierdziła Pani, cytuje: „donoszenia uczymy się od najlepszych”.

https://youtu.be/SCsmKwRm7dY?t=2h19m30s

Jak widzimy, radni „donosiciele” stwierdzili, że cała ta sprawa donoszenia jest po prostu niemądra, głupia… i że sami w tych „głupich przewinieniach” typu „ogłoszenie na tablicy ogłoszeniowej” nie są bez skazy. Nagle stwierdzili, że donoszenie jest złe… jedynym sposobem na uratowanie sytuacji jest całkowite wyparcie się z uczestnictwa w tej sprawie. Na nieszczęście jednak radnych… patrzą na nich kamery i ktoś te nagrania ogląda...

Poniżej zamieszczam dokument, będący wierną kopią doniesienia autorstwa radnej gminy Włoszakowice z okręgu Krzycka Wielkiego, p. Marzeny Ratajczak. Widać na piśmie czytelny podpis autora. Radna Ratajczak należy do klubu radnych potocznie nazywanego, "Klubem wójta Waligóry".


Komentarze
Od: ~mkz (Gość) z dnia 2016-08-17 14:24:03
"Przyzwyczajenie jest drugą naturą" mówili nasi rodzice. Wójt czuje się świetnie w sporach ,intrygach,sądach,prowokacjach.Obstawił się radnymi uległymi i prawnikami za których wszyscy zapłacimy.Tacy ludzie też kiedyś schodzą ze świecznika i to jest jedyna nadzieja która nam pozostała.
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-08-17 10:46:20
Marzenka naprawdę mało rozumie. Widać prostactwo i jakieś zaburzenia emocjonalne. Takich można wykorzystać do każdej roboty,którą skrupulatnie wykona.A p.Irenka człowiek z wyższej półki ,pedagog.,plami swój zawód, wplątując się w takie intrygi.Prowadzi pani sesje stronniczo okazując złość do p. Zbysława przerywając mu wypowiedzi .Takie zachowanie jest naganne i ma się nijak do funkcji którą pani pełni.Dziękuję Admin za nagrania ponieważ dzięki im mamy możliwość bliżej poznać prawdziwe oblicze samorządowców.
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2016-08-16 20:56:30
Myślę, że należy współczuć głównie mieszkańcom Krzycka Wielkiego. Jeśli p. Marzena potrafi donieść na kolegę radnego to w moim przekonaniu w przyszłości nie będzie mieć żadnych skrupułów aby w odpowiednim momencie donieść do różnych instytucji na swoich współmieszkańców. Takich ludzi należy po prostu unikać, najlepiej omijać z daleka i traktować jak zło konieczne.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-15 20:59:35
Przepraszać? Pani Marzenka nie zrozumie różnicy między "przestrzeganiem prawa"... a "wykorzystywaniem prawa celem pozbycia się niewygodnych osób". Kiedyś oglądałem w TV wywiad z jakimś ważnym politykiem wypowiadającym się na temat przestrzegania i respektowania prawa podczas PRL'u. Podobno żaden rząd nigdy nie zatrudniał tyle prawników co PRLowcy... Wszystko odbywało się zgodnie z prawem. W naszej gminie zatrudnia się specjalistów od prawa, którzy zajmują się tym, by wszystko odbywało się zgodnie z prawem... A życie, życiem...
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2016-08-15 15:32:44
Przynajmniej teraz wiemy kto tak donosi Panie Adminie . A pani marzenka jak się odniesie teraz??? Przeprosiny byłyby mile widziane.
Od: ~były radny (Gość) z dnia 2016-08-15 10:38:01
Oczywiście że całą tą mizernie ukartowaną prowokacją kieruje Stasiu. Te duszą i ciałem oddane radne Nela, Marzena , Mirka ,Irenka i ta Jagodzikowa są tylko mało pojętnymi wykonawcami. Tak sobie spaprać życiorys Marzenko !!!! Teraz społeczeństwo widzi kto to -KAPUŚ . Prawda jak oliwa wójcie .
Od: ~poinformowany (Gość) z dnia 2016-08-13 21:22:34
Niestety za wszystkim stoi "dziadek Stasiu". Dzięki radnym "mądrym inaczej" dzieją się między innymi takie rzeczy. Proszę pamiętać, że miejscowy dyktator nie przyglądał się biernie minionemu systemowi, ale aktywnie go współtworzył. Starsi zapewne pamiętają jak w systemie komunistycznym pozbywano się ludzi niewygodnych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-08-13 15:39:08
Ja uważam... że obie sprawy są po prostu głupie. Jednego oskarża się o to, że umieszcza ulotki ogłoszeniowe na tablicy ogłoszeń i staje autem na parkingu... drugiego oskarża się, że reklamuje się jak normalny przedsiębiorca. W mojej ocenie jest to całkowite zakrzywienie użycia w praktyce tego prawa... tylko po to by pozbyć się radnego. Najpewniej oboje z Panów będzie miało możliwość przedstawić w sądzie swoje argumenty. Jeden z Panów najpewniej "skromnie" stwierdzi, że jest społecznikiem dlatego może więcej... Drugi zaś z Panów najpewniej powie... iż stał na parkingu... bo do tego on służy... tak samo jak i tablica ogłoszeń służy do ogłoszeń. Bawiąc się dalej w te same "pierdoły" można zastanowić się również nad postawą samego donosiciela. Pani Ratajczak również prowadzi interesy z gminą. Sprzedaje produkty spożywcze... być może dostarcza je stając autem na gminnym parkingu... rozmawiając o zamówieniach na gminnym mieniu. Pani Ratajczak nie jest jedyną radną handlującą z gminą... żadne z radnych nigdy się tym nigdy nie chwalił, lecz myślę, że przyszedł czas na podświetlenie tego tematu. Kto wie? Być może Wojewoda będzie miał więcej pracy z radnymi wykorzystującymi swoje funkcje. Muszę to jeszcze przemyśleć... czy mam brnąć dalej w te głupie zagrywki, którymi raczą nas samorządowcy.
Od: Bez skrzydeł z dnia 2016-08-13 12:37:31
Czytam kolejną odsłonę tej "sagi" i zachodzę w głowę dlaczego tych dwóch radnych nie uderzy się w pierś i przyzna fakt wykorzystania mienia gminnego w ten czy inny sposób do prowadzenia własnej działalności. Absolutnie nie obchodzi mnie skala wykorzystywania, czy dziecinne przepychanki kto bardziej użytkował mienie gminne, byłbym skłonny traktować sprawę zero-jedynkowo. Niech honorowo obaj zrezygnują z funkcji radnego i po sprawie. Przyjdą kolejne wybory, niech wystartują znowu i niech osądzą to wyborcy czy chcą ich dalej czy nie.
Od: ~muszla (Gość) z dnia 2016-08-13 05:14:24
No bo ten Jagodzik to jest spec od roślin z Marsa i pewnie nie tylko !!!
Od: ~Zygmund (Gość) z dnia 2016-08-12 21:33:27
No to pani Marzenka pojechała po bandzie :)kompromitacja całej brygady stasia!Już mogła się przyznać a nie tak uciekać :)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook