12

Temat warty... złamanego grosza! Tego z pewnością nie zobaczycie na oficjalnym nagraniu UG Włoszakowice!


Dziś znowu była sesja rady gminy, krótsza niż zwykle… lecz i tutaj udało mi się nazbierać kilka artefaktów. Mijając przed sesją radnego Jagodzika, uprzejmie skinąłem głową i powiedziałem w jego kierunku „dzień dobry Panie społecznik”. Pan Jagodzik, równie miło odpowiedział w moim kierunku „Dzień dobry Panie Bin Laden”. Pomimo takich określeń, na salę sesji wszedłem bez przeskanowania mojej osoby pod względem podsłuchów i posiadania bomb. Wyposażenie gminy kupione za nasze podatki… niestety nie jest wykorzystywane. Jawne marnotrawstwo! :(

Mimo, iż są ważniejsze tematy, postanowiłem iść za ciosem i kontynuować temat rozpoczęty postem jeszcze wczoraj. Chodzi o ten 1grosz w sposób ciągły wymawiany radnemu Zbysławowi, który ten grosz zużył na potrzeby zasilania kamery cyfrowej podczas utrwalania komisji rady gminy z dnia 13.02.2015. Jak wczoraj wspominałem, ranga sprawy sprzed 1,5roku - jednego grosza, który radny zużył na prąd, sięgnęła skali województwa. Nawet Wojewoda Wielkopolski musiał dowiedzieć się od p. Waligóry, że radny, którego nasz wójt nie trawi, bez pytania i pozwolenia zużył „jego prąd” na cele nagrania samorządowej komisji.

Radny Drożdżyński postanowił wspomniany 1grosz zwrócić podczas dzisiejszej sesji na ręce przewodniczącej rady gminy. Pani Przewodnicząca odmówiła, kierując radnego do kasy gminy Włoszakowice. Obie strony upierały się przy swoim stanowisku. Ostatecznie, mimo nierozstrzygniętego sporu odnośnie tego kto ma przyjąć 1grosz w gotówce, Pani Przewodnicząca zamknęła obrady. Od tego momentu proszę Was o przejrzenie nagrania wideo, którego z pewnością nie zobaczycie w oficjalnym nagraniu na stronie gminy Włoszakowice.

Pani Sekretarz, Monika Klemenska wychodząc z sali, gdzie odbywała się sesja, żaliła się, że wstyd jej uczestniczyć w takiej sesji. Krocząc ku wyjściu, nie wiem dlaczego, lecz słowo „wstyd” powtarzała jeszcze kilka razy patrząc się na mnie i widocznie – kierując te słowa do mnie. Nie mam pojęcia dlaczego mówiła to do mnie! Na sesji rady gminy nie wypowiedziałem ani jednego słowa, nawet nie chrząknąłem!! Skonfrontowany, odpowiedziałem p. Sekretarz, że ona wcale nie musi uczestniczyć w sesjach! (przecież już daaaawno osiągnęła wiek emerytalny)! Również wyszedłem z sali obrad. Pani Sekretarz dalej kontynuowała epitety w moim kierunku. Tym razem zrównywała mnie z jakimś „złem”, które definiowała nieznanym mi źródłem pochodzącym z Biblii lub Nowego Testamentu – niestety nie jestem w stanie tego zacytować – szkoda, że nie nagrywałem!!

W międzyczasie na sali obrad sesji wciąż toczyły się dyskusje. Pani przewodnicząca rady gminy, Irena Przezbór ostatecznie rzuciła gotówką w kwocie 1grosza. Groszem „oberwał” znajdujący się już poza salą radny Marcinek. Zresztą – co ja będę mówił, sami zobaczcie!

https://youtu.be/holOc3i_GaA

I to tak… widzicie… to mnie Szanowna Pani Sekretarz oskarża o zaniżanie powagi sesji rady gminy i za odczyniane cyrki… przecież ja tam tylko siedzę!

Próbując zakończyć komedię pod tytułem „1grosz” postanowiłem przekazać na konto UG Włoszakowice darowiznę w tej kwocie z przeznaczeniem na pokrycie kosztów zużycia prądu z dnia 13.02.2015 przez Zbysława Drożdżyńskiego. Ze swojej strony, proszę przewodniczącą rady oraz wójta gminy Włoszakowice o zaprzestanie robienia naszej gminie wstydu na skalę wojewódzką z powodu JEDNEGO GROSZA! Jutro, pod tekstem wkleję dowód – potwierdzenie przelewu. Mam nadzieję, że nasi samorządowcy uznają ten temat za zamknięty!

Zostałem upomniany, że data zaistnienia zadłużenia na kwotę 1grosza powstała nie tak jak pisałem, 13 lutego lecz 6 lutego 2015 roku. Mam nadzieje jednak, że wójt gminy Włoszakowice w swojej wyrozumiałości przyjmie moją darowizję i ureguluje zaistniały dług. Jeżeli jednak, p. Waligóra dalej pragnie toczyć spór o 1grosz - deklaruje swoją gotowość do dalszych darowizn!


Komentarze
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-07-30 16:42:30
Pani przewodnicząca rzucała groszem na szczęście :) Zwyczajnie się nie znacie :)
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-07-28 22:36:22
P, Irenę przerosła sytuacja,Nie potrafiła zapanować nad sytuacją,Wyrażnie daje się zauważyć wrogi stosunek do p, Zbysława,Takie zachowanie nie przystoi przewodniczącej,Ta złość i rzut monetą mówią o pani wszystko.To wy jesteście przyczyną wstydu.
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-07-28 17:49:37
Grosz do grosza a będzie kokosza :-) Pani Ireno!!!
Od: ~obywatelka (Gość) z dnia 2016-07-27 21:51:46
To co widziałam na filmiku przekracza wszelkie granice przyzwoitości pani pedagog nie ma w sobie za grosz wychowania.Ale fajnie że jest Admin i możemy sobie popatrzeć tak od środka jak nasza gminna inteligencja się zachowuje !!!!!!brawo proszę o więcej takich scen jest naprawdę z czego się pośmiać.Pozdrawiam ORG
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-27 19:38:06
Tak :) Jestem prorokiem!! :)
Od: ~prorok (Gość) z dnia 2016-07-27 19:33:40
Czy ty admin jesteś prorokiem skąd wiedziałeś, że nie pokazany będzie zamach Pani Przewodniczącej byłej nauczyciel obecnej przyjaciółki wójta jednogroszówką podczas transmisji sesji w stronę radnego to pokazało bezsilną niemoc wobec argumentów Zbysława.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-27 12:52:12
No tak... tylko, że według interpretacji Pani Sekretarz gminy, Moniki Klemenskiej... ja jestem "złem"... bo głoszę na jaw to co nasi samorządowcy szepczą w kuluarach. I kto ma rację? :) Kto był donosicielem dowiemy się już w kolejnym poście.
Od: ~mkz (Gość) z dnia 2016-07-27 12:35:28
p.Irena z poważną miną stwierdza że nic jej nie wiadomo kto jest autorem donosu.Przypominają mi się słowa ćhrystusa wypowiedziane do swoich uczniów:Strzeżcie się kwasu ,to znaczy obłudy faryzeuszów"Nie ma bowiem nic ukrytego ,co by nie wyszło na jaw,ani nic tajemnego ,co by się nie stało wiadome.Dlatego wszystko ,co powiedzieliście w mroku ,w świetle będzie słyszane,a coście w izbie szeptali do ucha,głosić będą na dachach,.łuk.12.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-27 10:55:11
Jak zauważycie na wideo, to nie jest wina p. Przezbór, że rzuciła groszem w radnego Marcinka. Ten grosz należy przecież do p. Drożdżyńskiego - to jego wina. Moją winą zaś będzie, że przez ten 1grosz darowizny pracownicy gminy będą mieli zbędną pracę. Wszyscy winni... tylko nie nasi wspaniali samorządowcy!
Od: Maja z dnia 2016-07-26 23:56:54
Pani Irenko jakie to było smieszne...boki zrywać...naprawdę
Od: ~WALIGÓRA (Gość) z dnia 2016-07-26 22:25:17
Przepraszam pomyliłem się co do radnego Drożd. jest spokojny i taktowny a przewodnicząca Przezbór agresywna i trafiła tatara groszówką . Kto udzielił głosu krasomówcy jagodzikowi , czy ta krzycząca Monika to ta Monika Lewiń.
Od: ~iruchna (Gość) z dnia 2016-07-26 19:27:07
Nasza Irenka jest jeszcze zwinna i gibka . Jaki wstyd , gdzie można i konto do wpłaty tej pokażnej kwoty .

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook