7

Kolejne nieznane informacje dotyczące odebrania mandatu radnego, Zbysławowi Drożdżyńskiemu!


Informując Was o wydarzeniach w gminie Włoszakowice, często robię to z obowiązku (obywatelskiego). Są też jednak sytuacje, które opisuje z czystej przyjemności – tyczy się to zabawnych, nierzadko komicznych wypowiedzi, zachowań, pism naszych samorządowców. Dziś znowu mam taką okazję! Wpadło w moje ręce pismo, którego do tej pory nie mieliśmy okazji widzieć. Nikt nam go nie przedstawiał, myślę, że radni (z wyjątkiem p. Przewodniczącej) też nie mają pojęcia o istnieniu tego dokumentu – a szkoda! Wszystkim nam należy się nieco śmiechu – dla zdrowia! Nie uśmiałem się tak od czasu, kiedy p. Waligóra radził lokalnym handlowcom/sklepikarzom zachowywać wymogi higieny osobistej by nie „śmierdzieć” klientom ich sklepów. Cenna rada! Panie wójcie! Chcemy więcej! Przypominam:

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=53&category=1

Otóż kilka tygodni temu, Wojewoda zadał kilka pytań p. przewodniczącej Irenie Przezbór dotyczących sprawy odebrania mandatu radnego – Zbysławowi Drożdżyńskiemu. Skan przedstawiam opniżej.

Pani Przewodnicząca odpowiedzi nie uzgodniła z radą gminy Włoszakowice, lecz postanowiła ją uzgodnić z wójtem Stanisławem Waligórą, mimo iż Wojewodę interesowało zdanie rady a nie wójta. Pismo wysłane Wojewodzie przez p. Przezbór będące odpowiedzią na zadane pytania jest identyczna (z wyjątkami, o których zaraz wspomnę) z zasugerowaną treścią odpowiedzi przez wójta Włoszakowic. Zatem nie ma sensu przedstawiać Wam odpowiedzi p. Przezbór – wklejam poniżej odpowiedź p. Waligóry. Skupiam się jedynie na odpowiedzi numer 3 lecz nie na treści, która ma i tak mały sens… lecz na różnicach w tekście, które (mam nadzieję) z poczucia rozsądku p. przewodnicząca postanowiła pominąć odpowiadając Wojewodzie. Sami popatrzcie:

Zwrócę uwagę na część tekstu, który p. Przezbór nie odważyła się powielić w swoim piśmie do Wojewody Wielkopolskiego. „(…) Podobnie jak pobierał energię elektryczną do urządzeń nagrywających na sali wiejskiej oraz w biurze rady gminy. Zwrócenie uwagi radnemu oraz wezwanie do zapłaty zostało zbyte wielkim oburzeniem i stwierdzeniem, że jako radny to może. Znając w takich sytuacjach prezentowaną agresję i butę radnego pracownicy gminy bali się reagować.”

Wiem, że jeszcze się nie śmiejecie i doskonale rozumiem dlaczego. Wyjaśnię zatem – kilka miesięcy przed ostatnimi wyborami samorządowymi, radni oraz wójt gminy Włoszakowice postanowili ukrócić „monopol” p. Drożdżyńskiego na nagrania sesji rady gminy, które nagrywał jakoś od połowy 2013 roku. Postanowiono wszędzie tam, gdzie zjawia się p. Drożdżyński z kamerą, stawiać również kamerę gminną – tak aby przyszły radny nie miał możliwości pokazywania czegoś „niejawnego”. Prostymi słowami – tam gdzie była kamera Zbysława, tam była i kamera gminna… tam gdzie Zbysława nie było tam i gminna kamera nie miała sensu bytu. Lecz p. Drożdżyński zaskoczył samorządowców dnia 13.02.2015 roku przybywając z kamerą na komisję rady gminy, której nie był członkiem (nie miał prawa głosu, lecz miał prawo uczestnictwa). Zaskoczeni radni czuli się oburzeni tym tokiem zdarzeń. Zresztą… co ja Wam będę mówił? Sami popatrzcie. Jest to ostatnia sesja/komisja, w której radny Drożdżyński nagrywał i ukazywał nam wydarzenia korzystając z gminnego prądu. Od tamtego czasu używa swojego dodatkowego akumulatora (jak na zdjęciu głównym). Koszt zużycia prądu oszacowano na niecały 1 grosz (!!) a p. Waligóra wciąż to przeżywa. Dodatkowo, mając okazję widzieć co nagrywała kamera mamy też okazję ocenić wiarygodność pisma wysłanego przez p. Waligórę (rękoma p. przewodniczącej) Wojewodzie Wielkopolskiemu. Popatrzcie na tą agresję, butę… warto przeznaczyć kilka minut na to wideo, jest ono dla ludzi o mocnych nerwach. Doczekajcie do momentu, kiedy stwierdzono, że „Mąkowiczowi powinno zamknąć się japę”… doczekajcie również do momentu… kiedy profesjonalizm radnych rekompensowany jest wypłatą „do rączki” żywej gotówki – również samorządowcom „społecznikom”.

https://www.youtube.com/watch?v=cwtzc7fPz0Y&feature=youtu.be

Na wideo widać wielu przestraszonych pracowników gminy… jak i przestraszonych radnych. Myślę, że teraz się śmiejecie ;)) Ja tak – choć to wideo widziałem już kilka razy!!

Radni dali sobie radę z podobnymi sytuacjami. Drożdżyński nie jest już informowany o prowadzonych komisjach (innych, niż te do których należy). W ten sposób na tych komisjach… nie ma kamery… ani gminnej ani radnego. Na komisjach, gdzie radny uczestniczy ze swoją kamerą… jest i kamera gminna. W ten sposób „jawność” którą chce udowadniać nasz samorząd prezentowanymi nagraniami wideo z obrad radnych ogranicza się tylko do obrad, w których uczestniczy p. Drożdżyński. Usuną radnego Drożdżyńskiego… to „problem” kamer w ogóle zniknie!! Bystre? Bystre! 


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-26 12:54:26
Dziś miałem okazję porozmawiać z p. Arkadiuszem Pawlakiem - Naczelnikiem Włoszakowickiego OSP. Wyraził mi swoje ubolewanie nad komentarzami pokazującymi się na .ORG w kierunku OSP, które uważa za krzywdzące. Ze swojej też strony sam zaoferował pełne otwarcie finansów OSP na światło dzienne i zgodę na ich udostępnienie jak i opublikowanie na stronie wloszakowice.org. Przy takiej chęci i woli współpracy nie mam wyboru i postanowiłem, że przyszłe negatywne komentarze na temat OSP, które nie zawierają "konkretów" będę moderował i pozostaną bez publikacji. Jeżeli ktoś coś wie - niech mówi, pokazuje - chętnie opublikuje. "Obelgi" bez dowodów i podstaw pozostawiam bez odzewu. Dziękuje!
Od: ~były strażak (Gość) z dnia 2016-07-25 22:28:22
pewnie znowu jakieś przekręty z tymi wiatrakami że tak czas naglił podobnie jak i w osp się dzieją cały czas i nikt nie reaguje
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-25 21:04:07
Do "buta". Kolego... rząd postanowił jedno... ale nasz wójt coś innego. Staram się zebrać informacje, lecz w naszej gminie nie jest to łatwe. Najpewniej co najmniej część wiatraków stanie (a może i wszystkie?). Wójt z inwestorem dwoili się i troili by wypełnić formalności przed wejściem nowej ustawy w życie... Jakie tego skutki? dowiemy się prędzej czy później...
Od: ~buta (Gość) z dnia 2016-07-25 20:55:04
Na 600 podpisów mieszkańców Bukówca przeciwnych postawieniu wiatraków zbyt blisko domostw nasz wójt zachował się ja tchórz - bez spotkań ,zebrań i wyjaśnień. WSZYSCY wiemy że nowa ustawa zabrania budować w 10 krotnej odległości x wysokość wiatraka. Czyli mieszkańcy mieli rację - po prostu bliżej szkodzą ludności . wójt dostał po ... i cicho , powinien przeprosić.
Od: ~reżyser (Gość) z dnia 2016-07-25 20:42:31
Widziałem ten głupi śmiech jagodziny na końcu nagrania -znowu do filmu Barei . Podoba mi się jak lekko izgrabnie żachnęła się Nela . Ogólnie to chyba było spotkanie garkotłuków gminnych a nie radnych. Gdzie ten proces wytyczony ....radnemu. Jeszcze jedno kogo tu była agresja na tej komisji - oczywiście nie Zbysława. Co ten Walióra wypisuje na radnego - myślę jak tu chłopu pomóc , jaką klinikę może TWORKI.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-07-25 20:37:51
Najlepsze życzenia imieninowe niezłomny opozycjonisto.
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2016-07-25 18:22:50
Hm i gdzie tu "buta" biedny Zbysław nawet nie pozwalają mu dojść do głosu a tak na marginesie ten filmik może posłużyć jako dowód przecież to ewidentne znęcanie się nad opozycją

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook