20

Rada Gminy Włoszakowice zdecydowała się odebrać mandat radnemu Drożdżyńskiemu. Uznano też kolegę oraz przewodniczącego Leszka Jagodzika jako niewinnego i poszkodowanego.


Kilka dni temu, czyli 8 lipca 2016 roku odbywała się we Włoszakowickiej sali GOK kolejna już sesja rady gminy Włoszakowice. Podczas sesji radni odebrali Zbysławowi Drożdżyńskiemu mandat radnego. Był to proces nieunikniony lecz dziwny. Na winę skazali radnego ludzie, którzy chcieliby aby był winny. Donosiciele skazali na winę obiekt/cel donosu. Za co? Za ulotkę na tablicy ogłoszeń oraz wyciąganie przedmiotów z bagażnika samochodu na gminnym parkingu. Teraz przyjdzie czas na to by sąd stwierdził poprawność osądu radnych gminy Włoszakowice.

Skupić się jednak chciałem na podobnym głosowaniu lecz na innym radnym – Leszku Jagodziku. Przewinienie p. Jagodzika wydaje się być niewspółmiernie duże w porównaniu do „przestępstwa” p. Drożdżyńskiego. Reklama firmy OGROFOL sp. z.o.o. jest około 1000 razy większa od ulotki Zbysława oraz nie wisi ona na tablicy ogłoszeń, lecz w obiekcie, w którym reklamy umieszcza się w sposób komercyjny – na Hali Sportowej we Włoszakowicach. Obiekt ten należy do Gminy Włoszakowice a dzierżawi go Gminny Zakład Komunalny. Ponadto, Pan Jagodzik reklamuje swoją firmę w gminnej gazetce „Nasze Jutro”, które wydawane jest przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. To wszystko ma miejsce w tym samym czasie, podczas gdy radni z otoczenia p. Waligóry zarzucają radnemu Drożdżyńskiemu łączenie funkcji radnego z mieniem gminy Włoszakowice - tablicą ogłoszeniową oraz parkingiem gminy. Jak sami stwierdzają – reklamowanie się na obiektach gminy jest złamaniem prawa (tablica ogłoszeniowa) wymagającym odebrania mandatu.

Przytoczę wypowiedź samej przewodniczącej rady gminy, która przytacza podobną sprawę z powiatu leszczyńskiego. Najpewniej chodzi o Lipno, gdzie radny umieścił swoją tablicę informacyjną na płocie należącym do szkoły. W ocenie Wojewody Wielkopolskiego postępowanie radnego oznacza łączenie obowiązków radnego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wniosek ten potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Naczelny Sąd administracyjny.

https://youtu.be/c0UugomNmKw?t=2h54m20s

Warta uwagi jest też opinia prawna przytaczana przez p. przewodniczącą rady gminy:

https://youtu.be/c0UugomNmKw?t=2h53m47s

Nie ma znaczenia czy korzystanie z mienia gminnego ma podstawę prawną czy nie, czy jest jednorazowe czy periodyczne, czy ma charakter odpłatny czy nie.”

Te wszystkie wyżej przytaczane orzeczenia sądów, stanowisko Wojewody Wielkopolskiego oraz opinie prawne zostały zastosowane wobec Zbysława Drożdżyńskiego. Nie zostały jednak zastosowane wobec Leszka Jagodzika. Chcecie wiedzieć dlaczego? Niewiele się myliłem pisząc poprzedni post, w którym stwierdzałem, że koledzy radni będą bronić przewodniczącego swojego klubu radnych oraz nie przesadziłem o sposobach w jakich go bronili. Proszę Państwa! Reklama/banner/tablica informacyjna wisząca na hali sportowej we Włoszakowicach to nie jest reklama!! To jest forma podziękowań społeczności gminy Włoszakowice wobec działalności społecznej radnego Jagodzika. W ten sposób mieszkańcy gminy Włoszakowice dziękują p. Jagodzikowi za jego działalność w sponsorowanym przez UG Włoszakowice „SOKOLE”. Radni/koledzy z otoczenia p. Waligóry dobre 15minut wymieniali osiągnięcia p. Jagodzika. Podobnego zdania jest prezes GZK sp. z o.o. p. Rafał Jagodzik , którego pochwały wobec własnych osiągnięć przy współpracy z radnym Jagodzikiem odczytywano jeszcze dłużej… dobre 20minut. Z wypowiedzi prezesa Jagodzika odnieść można było wrażenie, że reklama radnego Jagodzika na hali została umieszczona nieodpłatnie w formie podziękowań… a wszelkie podteksty czy też twierdzenia, nasuwające skojarzenia, jakoby umieszczenie tej reklamy na hali sportowej ułatwiło bardzo bliskie pokrewieństwo obu Panów Jagodzików jest nie tylko postawą szkodliwą lecz antyspołeczną!! Z tych wszystkich pochwał radny Jagodzik cieszył się dosłownie jak dziecko! Wyglądało to niezwykle uroczo. W punkcie kulminacyjnym samozachwytu p. Jagodzik wstał z miejsca i zadał pytanie radnemu Drożdżyńskiemu „Czy Pan coś kiedyś komukolwiek dał?”

https://youtu.be/c0UugomNmKw?t=2h22m37s

Wypowiedź w obronie radnego Jagodzika uwieńczyło pismo gminnego prawnika, stwierdzające, że Hala Sportowa należąca do Gminy Włoszakowice, będąca obiektem dzierżawy wobec Gminnego Zakładu Komunalnego sp. z o.o. nie może być traktowana jako obiekt należący do Gminy Włoszakowice. Jest to obiekt zarządzany zgodnie z prawem handlowym, a sp. GZK jest spółką objętą prawem handlowym.

Podobnie radni odnieśli się wobec reklam firmy Ogrofol sp. z o.o. w gminnej gazetce. Przypomnę opinię prawną przytaczaną przez p. Przewodniczącą rady gminy:

Nie ma znaczenia czy korzystanie z mienia gminnego ma podstawę prawną czy nie, czy jest jednorazowe czy periodyczne, czy ma charakter odpłatny czy nie.”

Radni zaś mimo przytaczanej opinii stwierdzili, że p. Jagodzik reklamował swoją firmę w sposób odpłatny i ogólnodostępny. Ich zdaniem radny Jagodzik, wielokrotnie oklaskiwany na sesji społecznik ponownie jest niewinny.

Rada Gminy Włoszakowice bardzo szczegółowo i drobiazgowo egzekwuje prawo na radnym Drożdżyńskim, lecz zupełnie zapomina o używaniu prawa wobec swojego kolegi, przewodniczącego klubu radnych oraz w ich oraz swoim mniemaniu „społecznika”. Co więcej, dyskusję na temat odebrania mandatu radnego Jagodzika, Pani przewodnicząca rady gminy zmieniła w więc poparcia wyrażając oburzenie, że wspomnianemu radnemu zarzucano posiadanie „niebieskiej karty”, odebrania prawa jazdy (za jazdę pod wpływem alkoholu) czy też uzyskiwania dochodów z baru „Sokół” na plaży „pudełkowo”.

Moje osobiste zdanie? (jeżeli to kogoś interesuje)

Stosowanie ustawy odbierającej mandat radnego za „normalne stosowanie reklamy” jest w moim przekonaniu wynaturzeniem dążącym do lokalnej dyskryminacji „radnego przedsiębiorcy”. Przedsiębiorca może się reklamować na obiektach/włościach gminnych. Radny przedsiębiorca? Już nie może! Ustawa ta w moim przekonaniu miała ograniczać „kolesiostwo” i zawłaszczanie gminy przez grupę „lubiących się” radnych i wójtów. Miała też przeciwdziałać wzajemnemu wspieraniu się osób na stanowiskach gminnych z osobami zasiadających na funkcjach samorządowych. To wszystko miało na celu nie dopuścić temu by gmina należała do jednej grupy fajnie współpracujących osób, które dziękują sobie nawzajem za doskonałą pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Radnym oraz prezesowi GZK sp. z o.o. o ile chcą rzeczywiście podziękować radnemu Jagodzikowi za pracę społeczną, polecałbym powiesić banner z podziękowaniami np. „Naród dziękuje Leszkowi Jagodzikowi”. Żaden szanujący się społecznik nie oczekuje podziękowań w formie rekompensaty finansowej jaką jest reklama jego firmy… a zwłaszcza nie powinien tego oczekiwać „radny/społecznik”.


Komentarze
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-07-21 14:05:26
Jag,tak sięzapędził w tej pracy dobroczynnej że zapomniał o własnej rodzinie i stąd ta niebieska karta.Radny dla własnych interesów,niezwykle buńczuczny ale uległy stasiowi.
Od: ~zaiks (Gość) z dnia 2016-07-15 11:59:40
Gdzie sieę podział entuzjazm sołtysa Bukówca w sprawie kanalizacji Kiedyś byliśmy bardzo niezależni łopatami nasi rodzice wykopali kanalize ,teraz dotychczasowi radni oddali wszystkie pieniądze funduszu oddali we władanie wójtqwe,który buduje kolejne boiska a my liżemy co ze stołów wielmożnych spadnie.Wójt tylko puknie a sołtys i radni na kolanach.takich Zbysławów musiało by być więcej.Przestańmy ich oklaskiwać.
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-07-14 22:41:21
Adminie jestem regularnie, wszystko czytam, nie wypowiadam się natomiast dlatego że rada robi sobie kabaret a kabaretów się nie komentuje lecz zwyczajnie ma się z nich ubaw :)
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2016-07-14 16:33:20
Staś chyba się nie spodziewał takiego echa tej niezbyt mądrej gierki, miało być po cichu a tu wszędzie o tym mowa.
Od: ~bukówczanin (Gość) z dnia 2016-07-14 16:32:51
No i co ,po raz kolejny topimy się> Ale Bukówiec nie będzie kanalizowany (chyba za karę) w najbliższej przyszłości. ZDG ogłosił przetarg na budowę kanalizy burzowej w Grotnikach na ul. Wiejskiej, która ma duży spadek i nie grozi zalewanie posesji... Kolejny absurd. Ratuj Zbysławie!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-14 14:56:13
Cześć Chico! Dawno Cię nie było widać. Do odebrania p. Drożdżyńskiemu mandatu jeszcze daleko. Tak tylko zadecydowała rada... teraz został jeszcze wojewoda i sąd administracyjny, który może uznać, że decyzja rady miała źródło nie w realnym złamaniu prawa lecz w zwykłej przepychance politycznej.
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2016-07-14 14:42:54
Czy w związku z usunięciem pana Zbysława, w Bukówcu odbędą się wybory uzupełniające ? Czy jednak nie i ta miejscowość straci swego reprezentanta ?
Od: ~odważny (Gość) z dnia 2016-07-14 13:17:56
Nieważny jest osiągnięty cel ale droga którą człowiek do tego celu kroczył.Ta droga jest miarą człowieczentwa,kondycji moralnej człowieka.świadczy o nim samym.Niestety droga ta okazała się perfidna,brutalna.śledzenie radnego,z ukrycia wykonywane zdjęcia,prowokacje,to metody żywcem przeniesione z PRL wobec opozycji,Włodarz ten system współtworzyl i trudno mu się mentalnie z tego wyzwolić.Aradni wójta to lemingi,bez żadnej haryzmy podpisujący wszystko co popadnie.majągdzieś swoich wyborców.Prostacy nie umiejący nawet ukryć tej wrogości do swego kolegi.nafaszerowani złością,ponieważ intelektualnie do pępka mu nie sięgają więc swoje frustracje uzewnętrzniają w donosach i pouczaniu p. Zbysława.
Od: ~Zygmunt (Gość) z dnia 2016-07-14 11:47:54
Tak sobie od pewnego czasu obserwuje poczynania naszych radnych i mam pełen ubaw z nich wszystkich a najbardziej mnie rozbraja pani przewodnicząca przekracza wszelkie granice przyzwoitości mam nadzieję że w przyszłych wyborach będzie im wstyd startować, społeczeństwo pomału zaczyna się interesować rządzącym
Od: ~mkz (Gość) z dnia 2016-07-14 11:36:38
No to teraz ciacho wróci na stoły.A przewodnicząca tyle zarabia że stać ją na zęby,to jej mamrotanie nijak się ma do takiej funkcji i prowadzenia sesji ,Tej stronniczości rada już nawet nie kryje ,bo każdy to widzi,jeden przestępcą.drugi zasłużony.Nie wstyd pani pedagog za takie osądy?
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-07-13 22:19:16
No fajnie że ktoś zauważył czyn radnego jagodzika za tak samo ważny jak za poprzednika także powinni być tak samo ukarani ale czas nam to pokaże i ciekawe co na to rada wójta na to??? He he aczkolwiek szkoda mi radnego Zbysława
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-13 17:08:13
http://elka.pl/content/view/80470/80/ Jak ktoś słusznie przypomniał w komentarzu pod artykułem na stronie elka.pl radny Jagodzik zupełnie zapomniał o swojej reklamie na hali sportowej...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-13 14:41:56
Wszystkim niedowierzającym w społeczną postawę p. Jagodzika chciałbym przypomnieć jego stanowisko wypowiedziane na sesji rady gminy! --> Nie pozwolę by ludzie chcący sterować moim życiem wzięli nade mną kontrolę. Wiem jak bardzo pomagam ludziom i oni też to wiedzą. Na szczęście jest wiele osób które mnie podziwia i docenia. Bardzo im za to dziękuje. <--- Następnie odbyły się oklaski pozostałych radnych na sali. Jak zauważycie na jednym z powyższych nagrań z youtube ... ja również dołączyłem się do oklasków. Pomyślałem sobie... jak sobie robimy "jaja" to ja się też dołączam ;))
Od: ~senior (Gość) z dnia 2016-07-13 11:52:47
Kiepskiej farsy ciąg dalszy? Albo klimat filmów Barei? Na dużej scenie w Warszawie 460 \"aktorów\" w większości pracujących dla \"dobrej zmiany\" kukiełki poruszane przez jednego \"scenarzystę i reżysera\"... Na scenie małej, we Włoszakowicach, piętnastu bezwolnych i bezmyślnych w większości radnych, którzy swoją postawą ośmieszają siebie i naszą gminę! Widzicie różnice między tymi dwoma teatrami ? Ja nie. Tam i tu reżyserzy są niewidoczni, ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi! Jestem zniesmaczony i zniechęcony, a w większości wk......y... To co, wybory uzupełniające w Bukówcu, a za pół ro ku we Włoszakowicach? Małostkowość i mściwośc tych ludzi mnie poraża. Inni i ja również pisałem o jakości nagrań z sesji. Ale to może tak ma być!!!! Starych dywanów i chodników w gminie chyba nie brakuje. Niech podłożą pod krzesła by nie było hałasu, a jeden mikrofon bezprzewodowy dla radnych i jeden na statywie przed nosem przewodniczącej sprawę by załatwił. Szkoda Drożdżyńskiego, dobrze działał wsprawie wiatraków, ale czy skutecznie?
Od: Maja z dnia 2016-07-13 10:11:24
Ja jako część społeczności Włoszakowic nie dziękuje panu Jagodzikowi za nic więc proszę nie uogólniać tych podziekowań tylko wypisać z imienia i nazwiska tych którzy dziękują radnemu i najlepiej jeszcze za co....Fajnie być społecznikiem (sama też jestem w małym stopniu) i daje to dużo satysfakcji ale nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby się tym chwalić i wygłaszać orędzia na ten temat...taka postawa ma sie tyle do społecznika co piernik do wiatraka
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2016-07-13 08:49:49
"PREZES" Leszek nic nie zrobi społecznie ,to że działa w Sokole to tylko dlatego ,że widzi z tego korzyści(plaża,wypożyczalni sprzętu wodnego,bar,boiska do siatkówki-jeśli dobrze się orientuję to zbudowane przy udziale środków unijnych a kto kasuje za użytkowanie? )
Od: Rysiu z dnia 2016-07-12 16:40:04
Może ktoś mi wytłumaczyć jedno. Skoro p. Jagodzik ma niebieska kartę i odebrano mu prawa jazdy za jazdę po pijaku , to z jakiej paki ona jest radnym ????? Przedstawiciel rady gminy powinien być czysty jak łza a nie z taka brudna przeszłością reprezentować Gminę. Wstyd i jeszcze raz wstyd ......
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-07-12 15:57:32
Dla jednego prawo istnieje a dla drugiego nie o co chodzi???
Od: ~obrona (Gość) z dnia 2016-07-12 15:25:03
Ciekaw jestem obrończej mowy pani adwokat , poprzednio 15 minut oskarżała radnego -Drożdżyńskiego a zostawiła w potrzebie umiłowanego radnego . Znam 100 firm w gminie bardziej zasłużonych , które nigdy nie chciałyby być wymieniane ani korzystać z przywilejów.
Od: ~bareja (Gość) z dnia 2016-07-12 15:13:38
powstanie o tym film'' Chrzestny wójta '' czyli co wolno naszejszemu radnemu.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook