16

Kulisy afery dotyczącej wykorzystywania gminnego mienia przez radnego Zbysława Drożdżyńskiego.


Ostatnimi czasy, samorząd gminy Włoszakowice żyje sprawą ewentualnego odebrania mandatu radnemu Zbysławowi Drożdżyńskiemu. Sytuacja ta wynika z donosu, jaki radni z otoczenia p. Waligóry wysłali do Wojewody Wielkopolskiego, który to donos dotyczył rzekomego wykorzystywania mienia gminy Włoszakowice celem prowadzenia działalności gospodarczej p. Drożdżyńskiego. Postawę radnych tłumaczyła p. przewodnicząca Irena Przezbór, tłumacząc, że „donoszenia uczymy się od najlepszych”. Tą złośliwą wypowiedzią p. Przezbór najpewniej nawiązywała do skargi, którą wysłaliśmy (niezależnie ja i Zbysław) do Wojewody odnośnie łamania praw zwierząt we Włoszakowicach, a którą p. Wojewoda zajął się bardzo poważnie (jednak wobec nikogo nie wyciągnął żadnych konsekwencji). Pani Przezbór porównuje oba te „donosy” do siebie, mimo iż zanim wysłałem jakiekolwiek pismo do Wojewody, wielokrotnie pisałem prośby do niej samej. Wysyłałem pisma do włoszakowickiej komisji rewizyjnej (trzech wyłonionych radnych, którzy oceniają zgodność z prawem pracy wójta). Trzech radnych należących do komisji, oczywiście stwierdziło, że wójt nie łamie prawa. Z prośbami i pismami do gminy zwracały się przeróżne organizacje, dbające o dobro zwierząt (np. znana organizacja „Animals”). Z władzami Włoszakowic kontaktowało się również schronisko w Henrykowie, oburzone tym, iż winą za niedopełnienia naszych samorządowców gmina Włoszakowice obwinia właśnie schronisko. Jako ostatnią deskę ratunku dla uporządkowania sprawy łamania praw zwierząt… co miało miejsce od 2010 roku uznaliśmy urząd wojewody. Oczywiście Wojewoda przywołał gminę do Włoszakowice do porządku. Jako wyrównanie „rachunków” radni, których zabolał fakt, iż wójt gminy Włoszakowice łamie prawa zwierząt, postanowili zemścić się na Zbysławie Drożdżyńskim. Panie Drożdżyński – jest to cena jaką płacisz za swoje osiągnięcia w samorządzie gminy Włoszakowice.

Przyjrzyjmy się dokładniej dowodom w sprawie „donosu” samorządowców radnych „p. Waligóry” oraz porównajmy rangę przewinienia obu spraw dotyczących obu donosów. Cierpienie zwierząt /przeciwko/ ulotka Zbysława. Przepraszam za jakość dowodów – no ale tak one właśnie wyglądają. 

Zwróćcie uwagę na jeden z dowodów radnych z otoczenia p. Waligóry, który skierowali wobec radnego Drożdżyńskiego. Jest to gablotka informacyjna znajdująca się w okolicy kościoła we Włoszakowicach. Jest to mienie gminne. Gablotka jest pod kluczem. Zbysław jak wiadomo, tego klucza nie posiada. Kolejne zdjęcie przedstawia gablotkę z Grotnik.

 

 

Kolejne dowody, to zdjęcia zrobione przez jakiegoś „szpiega” wysłanego za p. Drożdżyńskim, który wyciąga i wkłada przedmioty do swojego busa. Samochód jak się okazało zaparkowany był na gminnym gruncie. Jest to według radnych z klubu kierowanego przez radnego Jagodzika wystarczający powód by skazać Zbysława, uznać jego przewinienie i odebrać mu demokratycznie uzyskany mandat radnego gminy Włoszakowice. Wolałbym byśmy nie szli w tym kierunku… bo niedługo będziemy odbierać radnym mandat, za to, że odbierają firmowe telefony na gminnych drogach czy parkingach – a które nie służą przecież do prowadzenia biznesowych rozmów telefonicznych tylko do jeżdżenia i parkowania. Tak to właśnie tłumaczyła zatrudniona przez p. wójta Waligórę p. mecenas Grycz podczas przebiegu sesji: „Tak, parking jest miejscem ogólnodostępnym, lecz służy do parkowania!”. Okazuje się, że w zaparkowanym aucie, które zaparkowane jest zgodnie z prawem nie można robić żadnej innej czynności! Rozmawiać przez telefon firmowy, przewozić ładunków/produktów należących do firmy (bo to już jest składowanie), korzystać z komputera firmowego – nie można po prostu robić NIC. Tylko parkować! Bo parking służy parkowaniu!! Kto czyni inaczej?! ŁAMIE PRAWO!! Idąc właśnie takim tropem, można by stwierdzić - „jeżeli parking służy parkowaniu, to głowa chyba służy do myślenia!”… Warto by się trzymać tego stwierdzenia…. i uznać brak słusznego używania rozumu również za łamanie prawa.

 

Kolejnym dowodem jest gaśnica, którą jeden z radnych z premedytacją przyniósł do „zalegalizowania” by uzyskać ją jako dowód w sprawie przeciwko radnemu Drożdżyńskiemu.

 

Przedstawiłem Wam chyba wszystkie dowody przedstawione przez radnych z otoczenia p. Waligóry, które to skierowano przeciwko radnemu Zbysławowi, właśnie po to, byście sami ocenili rangę „przewinienia”, którego według „donosicieli” dopuścił się p. Drożdżyński.

Na sesji rady gminy, 18 maja 2016, na której omawiano wspominaną sprawę, radni „wyżywali się” na Zbysławie. Prym w tej dziedzinie jak zwykle wiodła p. Przezbór lecz wtórowali jej sympatyczna p. Ratajczak, p. Poloszyk czy też p. Jagodzik, który jak zwykle w błyskotliwy sposób dołącza swoje „pięć zdań”. Zbysławowi wyrzucano to, że przez niego, radni muszą chodzić na policję tłumaczyć się ze swojego postępowania. Chodzi tutaj o zgłoszenia radnego Zbysława odnośnie braku uczciwości członków rady gminy Włoszakowice podczas prowadzenia komisji sesji rady gminy (co innego radni głosują – a co innego zapisywane jest w protokołach). Pani Nela Poloszyk przypisując Zbysławowi „całe zło świata” wytykała mu nawet moje własne „osiągnięcia”, czyli pismo, którym „wymusiłem” na radnej Poloszyk przestrzegania prawa podczas prowadzonych przez siebie zebrań wiejskich (chodziło o to, że mnie wyrzuciła z sali, cicho siedziałem - słuchałem i obserwowałem – jednak to p. Neli przeszkadzało). Jak widać, radni chcą się zemścić na p. Drożdżyńskim również za inne „przewinienia” i korzystają ku temu z nadarzającej się okazji! Pani Przezbór powtarzała „Panie Zbysławie, dlaczego nam Pan to robi?” wałkując i winiąc przestępstwem, które nie miało dochodzenia i które nigdy nie doczekało się osądu innych osób, niż samych donosicieli.

Finału tej komedii dokonał radny Jagodzik, który machając rękoma przed twarzą Zbysława Drożdżyńskiego wytykał mu niewiedzę oraz łamanie prawa. Pan Jagodzik znowu się popisał swoją nienaganną postawą uczciwego człowieka, prezesa spółki Ogrofol sp. z o.o. umieszczającego swoje reklamy na gminnych obiektach (Hala Sportowa Włoszakowice) – choć prawo jednoznacznie tego zabrania (nie ważne czy za pozwoleniem czy nie – NIE MOŻNA!)! Choć... przecież Pan radny Jagodzik o tym wie... co udowodnił na sesji rady gminy podczas wyzywania na radnego Drożdżyńskiego!!

 

Panu radnemu Jagodzikowi nie można zarzucić złych intencji oraz łamania prawa. Według oświadczenia majątkowego p. Jagodzika, z funkcji prezesa spółki zarabia tylko 1638PLN miesięcznie. Trudno zatem dochodzić do innych wniosków niż to, że p. Jagodzik pełni funkcję prezesa spółki Ogrofol społecznie. Inną społeczną formą działalności p. Jagodzika jest funkcja prezesa „TG Sokół” zarządzającego m.in. barem „SOKÓŁ” oraz wiceprezesa „Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki – Boszkowo” zarządzającym plażą zaraz przy wspomnianym barze. Oczywiście powyższe funkcje nie mają NIC wspólnego z tym, że według oświadczenia majątkowego p. Jagodzika, osiągnął on ponad 18tyś PLN z tytułu wynajmu, wypożyczania sprzętu sportowo/rekreacyjnego.

Boję się tego, że nadgorliwi radni z otoczenia p. Waligóry widząc zdjęcie reklamy firmy radnego Jagodzika przedstawionego powyżej, zaraz doniosą na niego Wojewodzie by odebrać mu mandat! By temu przeciwdziałać postanowiłem ich uprzedzić! Aby udowodnić wszystkim niedowiarkom, fakt, iż p. Jagodzik jako radny nie łamie prawa, sam, osobiście wysłałem do Wojewody zdjęcia z Hali Sportowej należącej do gminy Włoszakowice. Zostanie udowodnione, że radny Leszek Jagodzik uczciwie wiesza reklamy na gminnych obiektach! Uczciwy człowiek po prostu inaczej by nie mógł! Nie to co… Drożdżyński… Człowiek, który nie zgadza się z wójtem Waligórą jest przestępcą! Spotkaliście kiedyś uczciwego człowieka, który starał się przeciwstawić monopartyjnemu systemowi gminy Włoszakowice?! (na serio pytam – znacie kogoś takiego???) Każdemu, prędzej czy później „udowadnia się” i wmawia przestępstwo lub inne ważne przewinienia! Drożdżyński musi być przestępcą i zadaniem radnych jest to udowodnić! Tutaj muszę koledze Drożdżyńskiemu przypomnieć, iż ja jestem lepszy (ważniejszy dla samorządowców)! Ja według przyjaciół Pana Waligóry w lokalnych mediach zostałem okrzyknięty przestępcą już dobre dwa-trzy lata temu! I to wcale nie musiałem być radnym! Według p. Waligóry wraz z grupą oligarchów chciałem wykupić całe Włoszakowice oraz finansowo uzależnić od siebie gminę Włoszakowice!! Te niecne zamiary miałem finansować z zysków pozyskiwanych z faktu, iż według p. Waligóry potrafię przewidywać kursy walut!!(nie – to nie żart) Każdy przyjaciel Pana Waligóry to potwierdzi!! Te i równie śmieszne inne tezy tak samo jak w przypadku Zbysława w swoim czasie udowadniała zatrudniana przez p. Waligórę mecenas Grycz!! I muszę przyznać, iż Pani Grycz wykonywała swoją pracę… i nie było po niej widać, że robi to ze wstydem! Czyniła swoje obowiązki z pełną powagą i profesjonalizmem! W wykonywaniu swojej pracy, Pani mecenas Grycz nie przeszkadzała nawet bardzo niska ocena pracy prawników. Pan Waligóra wobec jej kolegi po fachu stwierdził, że, cytuje: „mówisz pan bzdury za pieniądze”. Nasz wójt w tym momencie może mieć więcej racji niż się nam wydaje!! Radni (poprzedniej kadencji – czyli zero opozycji) z pełnym przejęciem i powagą wsłuchiwali się w zarzuty kierowane przez p. Waligórę w moim kierunku. Przedstawiciele naszego samorządu przymykają w takich sytuacjach oko i nie przyjmują do swojej wiadomości tego, że rolą prawnika/mecenasa/adwokata w każdym sporze, nie jest być osobą obiektywną, zaś całkowicie stronniczą.

(wracając do tematu)

Nie mający sobie NIC do zarzucenia ludzie, o krystalicznych sumieniach, radni przynależący do klubu radnych, gdzie przewodzi p. Jagodzik, stwierdzili, że wyjaśnienia Zbysława Drożdżyńskiego, których udzielił na sesji, to jedno wielkie kłamstwo. Radni Ci doszli do tych wniosków… mimo iż p. Drożdżyński niczemu nie zaprzeczał!! Radni Ci wysłali do Wojewody pismo z decyzją odnośnie braku przyjęcia uchwały w sprawie radnego Zbysława, stanowczo jednak podkreślając, że radny Drożdżyński złamał prawo!! (to dziwne, że o takich osądach mogą decydować sami donosiciele). Radni najpewniej liczą na to, że przy tak sprecyzowanym stanowisku rady gminy Włoszakowice, Wojewoda stwierdzi „No HALO! Jeżeli uważacie, że radny łamie prawo – to musicie przyjąć uchwałę!!!”. Wtedy z przepełnionym sercem żalem, radni pozbędą się z własnego grona człowieka, który miał inną opinię, za dużo chciał wiedzieć i zbyt często się odzywał. Pani Przezbór zapewne ze łzami w oczach znowu powie „Panie Zbysławie – dlaczego Pan nam to robi??”.

Tak więc… droga koleżanko lub kolego. Jeżeli myślisz o tym, żeby w przyszłości starać się zrobić coś dobrego jako radny w naszej gminie… to przygotuj się na to, że albo będziesz posłuszny „większości”… albo będą wobec Ciebie urządzane podobnego typu szopki. W ten właśnie sposób, radni gminy Włoszakowice, otaczający naszego wójta, próbują nam pokazać, że lepiej… abyśmy nie wtrącali się w ich sprawy. W przeciwnym razie – pożałujemy.

 


Komentarze
Od: ~co wy na to (Gość) z dnia 2016-07-11 14:28:28
Jeden radny może korzystać z mienia gminnego ,drugi nie. Zasłużony może kraść a uczciwy nie . To tak jakby stary kierowca może po pijaku a młody nie. Gdzie była pani prawnik - może by to mi laikowi wyjaśniła oraz radnym. Pani Przewodnicząca dlaczego nie było oskarżyciela w osobie prawnika , Wiemy że radny dostaje 40000 tys dotacji na SOKOŁA i potem to się nazywa sponsorowanie
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-08 18:03:03
Oj... widać kolego, żeś strasznie jest niedoinformowany! Jestem lokalnym lordem zła! Trzęsę grupą oligarchów by łapczywie przejąć wszystko co w tej gminie dobre. Tylko światłość i mądrość p. Waligóry i jego radnych mnie przed tym powstrzymuje! To nic nowego!! :)
Od: ~Miesszkaniec (Gość) z dnia 2016-07-08 17:01:26
Myślałem że działasz zgodnie zprawem adminie, ale okazuje się, że to co ludzie mówią, a wiedzią, to te twoje nicne interesy to prawda. Zawiodłem się na tobie.
Od: ~do mkz (Gość) z dnia 2016-06-27 12:53:47
Używaj proste słowa bo jagoda nie zrozumie ,,faryzejsko ,,
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-06-27 11:13:02
Mleko się rozlało. Klika wójta zaczyna się sypać i to na każdym froncie, ciekawie się robi
Od: ~mkz (Gość) z dnia 2016-06-27 09:52:10
Ta układna,uśmięchnięta przewodnicząca,z dorobkiem pedagogicznym okazała się człowiekiem bez kręgosłupa ,która za pieniądze choćby w przepaść.A teraz radny z klubu ,który zawłaszczył całą gminę. Faryzejsko poucza p. Zbysława chcemy wiedzieć co gmina napisze do wojewody w tych dwóch sprawach.Oj będzie ciekawie.
Od: ~kapuś (Gość) z dnia 2016-06-26 19:14:19
Znalazł się radny jgoda i to z przewodniczącą na wiankach - zdęcia nie kłamią . Bar Sokół na terenie gminnym a prezesem klubu radny od reklam -ciekawe.
Od: ~ględa (Gość) z dnia 2016-06-25 12:06:14
Czy znów będzie płomienna mowa prawnik według wskazówek ,tym razem obrończa - bo to poddany radny wójta . Przewodnicząca ma teraz zgryzotę - straci takiego krasomówcę . Ot ... nierychliwy ale
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-06-25 11:43:17
Jak myślicie kto szpiegował Pana Zbysława???.Któryś z panów radnych hm hm.... Co miał za to obiecane??
Od: ~ciekawy (Gość) z dnia 2016-06-24 16:56:33
gdzie jest Jagodzik - poszukiwany , ale wójtowi dostali w kalafe , na sesji jakosik milczały radne gaduły .
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-06-24 11:07:09
Intryga i podstęp to działalność naszej władzy.Radni są od radzenia a nie od przyklepywania idiotycznych pomysłów wójta . ,Ten człowiek całkowicie wyobcował się z naszego środowiska,działa na rzecz biznesu obcych podmiotów gospodarczych (wiatraki)zapomina komu winien służyć.Tyle nieprawidłowości w naszej gminie a tu taka błahostka Ciekawe ilu mieszkańców będzie mu się kłaniać kiedy spadnie aureola władzy.Nie umie przezwyciężyć naleciałości komuny.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-06-24 09:34:07
W środę wróciłem z Gruzji ;) Dziś zabiorę się do pracy bo nowości jest dużo!!
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2016-06-19 21:29:49
Panie Adminie. Pragnę nowych informacji" jak kania dżdżu" !!!
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-06-14 11:10:50
Radni z wójtem na czele tracą resztki honoru .To pokaz jak gospodarz gminy wspiera działalność gospodarczą swoich mieszkańców.Sami jesteśmy winni ,bo przez 25 lat tolerowaliśmy etatowych radnych ,lojalnych wobec guru nie dbających o interes wyborców.Przewodniczącej spadła maska uprzejmości i okazała się osobą uległą.bez żadnych moralnych zahamowań w głupocie kroczącą za swoim wodzem
Od: ~sprawiedliwy (Gość) z dnia 2016-06-10 16:38:18
No cóż po przeczytaniu , stwierdzam , że wójt i radni z jego najbliższego otoczenia ogłupieli . Ten Pan za swą działalność płaci podatki którymi oni szastają. Widzimy typowe " KARGULOWSKIE" sąd sądem ale sprawiedliwość -radnych.
Od: ~Zygmunt (Gość) z dnia 2016-06-10 15:32:53
Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Absurd goni absurd brak słów na tych naszych radnych śmiesznych.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook