18

Opozycyjni radni do odstrzału! Samorządowcy odbierają mandat radnemu Drożdżyńskiemu!


Lokalna, włoszakowicka kronika kryminalna… wcale nie jest jakby się to mogło wydawać pusta. Damian Małecki sądzi wójta, który broni się od kilku miesięcy… to bardzo poważna sprawa mogąca mieć spore konsekwencje. Osoby z wyrokiem karnym nie mogą ubiegać się o funkcje publiczne. Coraz więcej urzędników z gminy powoływanych jest po to, by mogli wstawić się przed sądem za p. Waligórą.

Inna sprawa – Wojewódzki Komendant Policji wyraził się negatywnie odnośnie działań Policji w Lesznie dotyczącej braku przeglądów hydrantów oraz niewystarczającej ilości wody podczas gaszenia pożaru stolarni we Włoszakowicach w kwietniu rok temu. Pomimo, iż urzędnicy w gminie nie widzą w zdarzeniu swojej winy i znaleźli „kozła ofiarnego”, któremu wystawili „naganę” do akt… komendant stwierdził, że sprawa musi być dokładniej sprawdzona i wyjaśniona pod kątem łamania prawa oraz narażania mienia prywatnego.

Jeszcze inna sprawa – reporter gazety ABC – p. Jacek Kuik urażony tym, iż podkreślam jego przyjazny stosunek wobec naszego wójta, dochodzi swoich praw przed sądem. Oczekuje przeprosin na pół strony słowami „Przepraszam – Jakub Mąkowicz”. Ciekawe jak takowe przeprosiny odebraliby czytelnicy wspomnianej gazety… raczej mało kto zorientowałby się, że przepraszam właśnie p. Kuika… no i być może właśnie o to chodzi.

Skupić się chciałem jednak na sprawie najnowszej. W środę w tym tygodniu czyli 18.05.2016 roku, podczas XV sesji rady gminy Włoszakowice radni będą rozprawiać oraz głosować nad odebraniem mandatu jednemu z radnych. Mówię tutaj o punkcie 9 porządku obrad. Link:

http://bip.wloszakowice.pl/files/6091/zawiadomienie_xv_sesja.pdf

Ostatnio z braku czasu jestem nieco oderwany od rzeczywistości. Jednak udało mi się zdobyć informacje odnośnie zarzutów wobec radnego, któremu odbierać będą mandat. O którego radnego chodzi? Zgadywać chyba nie trzeba. Żyjemy w kraju, w którym od końca drugiej wojny światowej wielu ludzi uważa, że opozycja jest zbędna i niepotrzebna. Ludzie o odmiennych opiniach to przecież oszuści, złodzieje, krętacze, pieniacze… Chcą tylko nabijać swoje kieszenie pieniędzmi! Opozycja to ludzie powodujący spory, zamęt, kłótnie oraz naruszają porządek, ład publiczny. Dla dobra społeczeństwa opozycje powinno się usuwać by jedyni właściwie prawi i uczciwi ludzie, uzurpujący sobie jedyną rację w każdych kwestiach, mogli prowadzić nas właściwą ścieżką rozwoju.

Kto jest tą „opozycją” we Włoszakowicach? Oczywiście – Zbysław Drożdżyński… Czym zawinił według lokalnej organizacji samorządowej skupionej wokół p. Waligóry? Otóż okazuje się, że ludzie, którzy łamią prawa zwierząt, zaniedbali Boszkowo, opuścili zabytek w Zbarzewie, na szkodę finansów gminy prowadzą nieustanne spory z lokalnymi przedsiębiorcami, łamią prawo dostępu do informacji publicznej, nie widzą swojej winy w tym, że 9 zastępów straży pożarnej stało i patrzyło na pożar stolarni w zeszłym roku czują, mają czyste sumienie. Co zaś widzą w sumieniach innych ludzi? STRASZNE PRZEWINIENIA!! Radni sympatyzujący z p. Waligórą zarzucili Zbysławowi, że ulotki reklamujące jego usługi przyklejone były do informacyjnej gablotki ogłoszeniowej gminy Włoszakowice. Tego nie wystarcza! Radny Drożdżyński wedle uwag rządzących samorządowców postanowił również wypełnić po brzegi swoje kieszenie pieniędzmi, które zarobił świadcząc usługi legalizacji gaśnic robiąc to na terenie gminnym bez zezwolenia!! Te straszne zarzuty są na tyle poważne, że opozycyjny radny wręcz winien być wdzięczny, że nie trafi za to na zsyłkę do łagrów! Władza jest jednak łaskawa i zdecydowała się jedynie odebrać mu mandat radnego. Miałem możliwość wymienić tylko kilka zdań z radnym Drożdżyńskim podczas kilkuminutowej rozmowy telefonicznej… jednak patrząc na tą karykaturalną sytuację widzę bezradność… Bo co my możemy tym ludziom zrobić? Nie głosować na nich za dwa lata? Jasne… tylko, że weźmy pod uwagę, że gmina Włoszakowice wraz z podległymi jednostkami (szkoły, spółki, zakłady, biblioteki, GOK itp. itd.) jest największym pracodawcą w gminie…. Oraz cały czas wydaje się bardzo duże pieniądze na promocje… by codziennie udowadniać nam, że nasz sukces to zasługa naszych samorządowców. Włoszakowickie realia doprowadzają w rzeczywistości do stanu, w którym władze mogą wymienić jedynie czynniki naturalne (oczywiście życzę p. Waligórze zdrowia). Lecz zmiana ta jest nikła podczas gdy już organizowana jest skuteczna „sukcesja”…


Komentarze
Od: ~katolik (Gość) z dnia 2016-05-20 06:59:30
Zastanawiam się ,czy waligóra , jagodzik, Ratajczak, nela i przezbór chodzą do kościoła - jeżeli tak to skąd ta mściwość , zawiść i brak samokrytyki. Oczywiści ,że innych radnych reklamy wiszą i jeszcze większa część radnych ma zlecenia z gminy na wykonanie prac . Diety radnych są z podatków p. Drożdżyńskiego oraz 13 pensje - te pieniądze im nie śmierdzą
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-19 12:38:05
Podzielam Twoją opinię. To była dobra decyzja. Radni wypowiadający się w sprawie traktowali tą sytuację bardziej jako "zemstę" a nie przewinienie. Moim zdaniem jest to czepianie się o ulotki i otwieranie drzwi busa na parkingu należącym do gminy. Najciekawsze jest to, że tak ostre zarzuty rzucają Ci... którzy sami nie są bez winy. Popatrzcie jaka inna ulotka wisi na mieniu gminy Włoszakowice, to nie jest jakiś świstek... i nie wisi tam przypadkowo: http://scr.hu/4ej4/iq70p Ciekawe czy do tej sprawy nasi radni podejdą równie poważnie!
Od: ~Mieszko (Gość) z dnia 2016-05-19 12:29:31
Admin ma prawo kontrolować IP i tego się nie czepiajmy. Czekamy na rozwój sytuacji, gmina moim zdaniem słusznie oddała decyzję wojewodzie. W razie czego potem nie będzie płaczu że to przez przeciwników z rady gminy taka a nie inna decyzja. Z uśmiechem na twarzy obserwuje to wszystko:)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-18 22:59:17
Kolego - ja nie walczę ze wszystkimi tylko z patologiami, bredniami i absurdami. Zbysław jest w mojej ocenie "gladiatorem". Bogu dziękuje, że nie jestem na jego miejscu. Nie zniósłbym tego!! Szczerze! Zbysław jest zadeklarowanym zwolennikiem PIS, ja zaś jestem szczerym i dogłębnym ich przeciwnikiem. Nie dzieli nas to... zaś łączą nas gminne patologie. Nie mam powodu by się od Zbysława odwracać i nie mam takiego zamiaru. Pisałem, że mu nie doradzam... bo on jest suwerenną osobą, samodzielnie podejmuje decyzje w odróżnieniu od wielu radnych.
Od: ~xxy (Gość) z dnia 2016-05-18 22:50:15
Oj. PANIE MĄKOWICZ cos się Pan zdenerwował ,dużo błędów i jeszcze na dodatek umywa Pan ręce od Pana Drożdżyńskiego.Czyżby wojna z wszystkimi?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-18 22:04:13
Do 111: kolego... już raz jednemu urzędnikowi wypowiadającemu się na tej stronie w godzinach jego pracy mówiłem... że prawo narzuca mi obowiązek kolekcjonowania logów/numerów IP wpisujących komentarze. Tak więc drogi kolego - pisząc do xyz - piszesz do siebie.... wypada tak kłamać?? Nie dosyć mamy kłamców we Włoszakowicach?? Musisz się również pchać na moją stronę? Idź sobie i pociesz się marudząc wśród kolegów na okropnego Drożdżyńskiego i Mąkowicza... tutaj jednak niestety - Twoja ściema nie przejdzie. Wybacz!
Od: ~111 (Gość) z dnia 2016-05-18 22:00:41
Do XYZ masz racje to szok dla wszystkich -Drożdżyński i Mąkowicz już się rozeszli.Stowarzyszenie nie chce mieć nic wspólnego z Drożdżyńskim .
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-18 21:55:51
Po oglądalności strony widzę, że jesteście bardzo zainteresowani tematem. Nie mam dziś siły by napisać nic więcej. Radni zdecydowali nie podejmować żadnej decyzji. Nie przyjmowali uchwały. Ani jej nie odebrali mandatu Zbysławowi ani nie zostawili. Zbysław stał na stanowisku, że nie złamał prawa - radni byli innego zdania ale decyzji nie podjęto. Ostatecznie Zbysław zasugerował, że radni powinni przyjąć uchwałę o ile uważają, że on faktycznie łamie prawo. Radna Ratajczak stwierdziła, że jego zdanie się tutaj nie liczy. No cóż... chociaż jest ciekawiej! Mandat radnego Drożdżyńskiego jest teraz w gestii wojewody wielkopolskiego.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-18 21:48:58
Widzę kolego... że jesteś zorientowany! Nigdzie jeszcze o tym nie piszą a już wiesz! Tak, to prawda! Każdy był zaskoczony tym... że ten cyrk nie zakończył się tym co było zamierzone. Moim zdaniem samorządowcy przestraszyli się mediów - ale może jestem w błędzie. Nie znam doradców Zbysława ;) Może są słabi...
Od: ~xxy (Gość) z dnia 2016-05-18 21:37:10
Jednak się pomylilście nikt nie zabrał mandatu Panu Drożdżyńskiemu ,sam się wkopał ma słabych doradców
Od: ~zosia (Gość) z dnia 2016-05-17 23:21:36
Panie Zbysławie wniosłeś powiew świeżości do samorządu,zgniliznę czuć na odleglość.Mimo że jesteś po raz pierwszy radnym to te zaczepki przez tak ważnych polityków świadczą że stałeś się już dojrzałym radnym i godnym przeciwnikiem.
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-05-17 22:53:50
a może by się tak przyjrzeć innemu radnemu z Bukówca ,oczywiście z partii włodarza ,któremu gmina zafundowała chodnik z kostki przed jego posesją,służy on za parking dla jego klijentów. Ten kiedy trzeba zawsze podniesie palec,
Od: ~Stefan (Gość) z dnia 2016-05-17 13:41:56
Oj nie dobrze się dzieje.Bukówczanie powinni stanąć w obronie swojego radnego.Ta zagrywka jest nie smaczna.Jeżeli dojdzie do pozbycia się mandatu Panu Zbysławowi to będzie trzeba w taki sam sposób przyjrzeć się pozostałym radnym i odwdzięczyć się za na dobre a znajdą się sposoby.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2016-05-17 12:51:54
Zastanawiamy się jak w Korei Północnej czy też na Kubie, ludzie odnajdują się bez demokracji! My żyjemy w wolnym demokratycznym kraju, gdzie mamy wolność słowa i możemy bronić swoich praw. Może gdzie indziej w Polsce są takie miejsca, ale niestety w naszej gminie nie!!! Ludzie w sposób demokratyczny (pomimo rzucanych po nogi kłód w postaci okręgów wyborczych) wybrali radnego, który walczy o ich prawa i stoi na straży urzędniczej sprawiedliwości. Niestety taki radny jak się okazuje jest strasznie "niewygodny" i nie pasuje do całej reszty przyjaciół p. Waligóry! Już niejednokrotnie posiedzenia rady, na który miał być ten radny nagle przenoszono na inną godzinę lub w inne miejsce! W jakim celu ? Pan Zbyszek po prostu pewnych rzeczy nie powinien widzieć a już tym bardziej wiedzieć, bo mógłby je przypadkiem przekazać społeczności naszej gminy. Dlatego nie informowano Go o zmianach posiedzeń, a tym samym nie mógł (mimo szczerych chęci i dyspozycyjności) uczestniczyć w posiedzeniu. Niestety to nie wystarczyło. Teraz okazuje się, że Pan Drożdżyński jest w naszej gminie kryminalistą nr 1. Tak jak Admin napisał, należy się za to co najmniej 25 lat łagrów, ale "gospodarz" i jego wierni poddani, okażą teraz swoje miłosierdzie wobec "skazańca" i "tylko" wydalą Go ze swojego kręgu. I jak znam życie, to zrobią to niemal jednogłośnie (przeciwny będzie lub wstrzyma się od głosu tylko drugi radny z Bukówca). I tak oto wygląda demokracja w naszej gminie a raczej na "małej Kubie", zarządzanej przez jedną osobę!
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2016-05-16 18:23:10
Wodzowi wolno wszystko !tak mu się zdaje.Nasze społeczeństwo jest zaślepione tą dobroczynną propagandą którą serwuje się od 25 lat
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-05-16 15:59:44
Do radny - na co Ty liczysz kolego? Na zdrowy rozsądek naszych samorządowców? :)
Od: ~radny (Gość) z dnia 2016-05-16 15:15:41
Wójt wydzierżawiał jako swój teren należący do marszałka czyli nie gminy i uszło jem bezkarnie , a tu taka drobnostka - liczymy na zdrowy rozsądek radnych.
Od: ~xxx (Gość) z dnia 2016-05-16 10:58:10
Może by tak zainteresować jakies większe media i zrobią porządek w tej naszym urzędzie .pozdrawiam

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook