3

Zima nie jest w stanie zaskoczyć naszych drogowców...


Na odbywającej się dziś sesji rady gminy, kilku radnych okazało swoje zaniepokojenie faktem, iż gminne ulice nie są posypywane piaskiem/solą w celu odlodzenia jezdni. W rezultacie powoduje to utrudnienie w poruszaniu się po drogach – jak to mówią radni „czasem trudno się wydostać”. Okazało się, iż taki stan nie jest przypadkiem ani zaniedbaniem. Kierownik lokalnego ZDG poinformował, iż we Włoszakowicach (gminie) sypane są tylko zakręty i niebezpieczne łuki.

Najwyraźniej głowa naszej gminy uznała, iż powinniśmy dostosować się do panującego wokół nas otoczenia… nie zaś dostosowywać je do siebie. Jak to już w słynnym filmie stwierdzano - „jest zima – jest zimno”. Analogicznie można stwierdzić… jest zima? JEST ŚNIEG! Oby natura okazała się dla nas bardziej łaskawa i darzyła nas samymi dodatnimi temperaturami :)


Komentarze
Od: ~kierownik (Gość) z dnia 2016-01-29 21:22:07
Najbardziej utrudniające życie kierowcom to zapewne są słupki no i pewnie mega szerokie chodniki dla pieszych a raczej jednego pieszego bo we dwoje się na nim nie mieszczą he he
Od: ~dziennikarz (Gość) z dnia 2016-01-27 21:47:51
Do obserwator! To nie kierownik Z D G ma pomysły a jego zwierzchnik! Znawca budowy dróg i rond (sic!). "Ważne" spotkanie, jak donosi adm. strony UG Wł-ce w sprawie budowy połączenia z S5 w Nietążkowie a nie jak planował powiat w Radomicku, może być, wg mnie zrealizowane najwcześniej po 2020 r.... a więc nie przez osoby, które porozumienie podpisały!!! Nie wierzę w realizację tego pomysłu p. Waligóry! Jakie korzyści z tej inwestycji będzie miała nasza gmina? Czy będzie pobierane myto od kierowców? Kolejny absurd.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2016-01-27 10:13:45
wloszakowicki wlasciciel drog ma takie dziwne pomysly to juz chyba wszyscy wiedza :) przykladem sa nasze gminne pseudo ronda i nie tylko ,ciekawi mnie skad czerpie te wspaniale pomysly???mowa o kierowniku gminnych drog

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook