7

Zimowisko - Boszkowo 2016 (półkolonie).


Szanowni Państwo.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice przy wsparciu wielu lokalnych podmiotów gospodarczych ponownie podjęło inicjatywę zorganizowania „pół-zimowisk” na terenie letniska – Boszkowo. Zimowisko odbywać się będzie w ferie zimowe w dniach 18-22.01.2016 (pon-pt). Program zajęć jest bardzo obszerny i bogaty, wykorzystuje zarówno walory obiektu OW Sadyba, piękno przyrody, jeziora Dominickiego jak i atrakcje z wypraw autokarowych do Leszna. W programie między innymi: bryczki/kulig, nauka jazdy konnej, kino, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W zimowisku udział weźmie ponad 20 dzieci, objęte będą kilkuosobową profesjonalną opieką oraz pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, podwieczorek). Dobór uczestników dokonywany był przy współudziale Włoszakowickiego „Caritas” jak i niektórych dyrekcji szkół z naszej gminy. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00 i objęte są ubezpieczeniem. Rodzicom, którzy nie mają możliwości dowozu dzieci do Boszkowa, stowarzyszenie proponuje zorganizowanie dedykowanego transportu. POBYT DZIECI, TRANSPORT, WYŻYWIENIE I ATRAKCJE DLA DZIECI SĄ NIEODPŁATNE.

Pół-kolonia jest organizowana po raz drugi. W zeszłym roku uczestnikami zimowiska było 24 dzieci z Włoszakowic i Bukówca Górnego. Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zebrać ponad 6tyś PLN, pozwoliło nam to pokryć niemal wszystkie koszty realizatora – OW Sadyba. Walory otoczenia jeziora Dominickiego oferowane przez naturę jak i obiekty restauracyjno-hotelowe są nieocenione. Próbujemy wykorzystać przychylność właścicieli ośrodków, które w okresie zimowym nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Robimy to dla wspólnych korzyści.

Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy poprzez wsparcie finansowe. Realizatorem „półzimowiska” jest w tym roku OW Sadyba.

Nr. rachunku bankowego: 88 8661 0009 2001 0001 9132 0001

W tytule prosimy wpisać „ZIMOWISKO”.

 

                                                                                  W imieniu stowarzyszenia oraz dzieci SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Komentarze
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-01-13 16:49:58
Masz Adminie dużo racji, ale określenie wójta "marionetki Pis-u" wg mnie dot. nie wszystkich mieszkańców BG, a głównie tych dwóch inicjatorów protestu: Panów Drożdżyńskiego i Małeckiego, aby ich ośmieszyć i zdyskredytować!! Wójta sympatie były cały czas od lewa do prawa i środka sceny politycznej. Zależy kto i kiedy mu do czegoś pasował... Kochał ich,wykorzystał i następnie porzucał (tych polityków)... jak mu do niczego nie byli potrzebni! Jestem pełen obaw co to nam najbliższa przyszłość przyniesie- jeżeli chodzi o media- TV , prasa, nawet ta gminna serwować będzie nam jedynie słuszne prawdy. Najtrudniej władzy będzie z internautami, ale do czasu.... Oby się ten scenariusz nie sprawdził.. Przepraszam, ale musiałem sobie trochę krwi upuścić... by się lepiej poczuć!!! Każdy osobiście ma prawo do swoich poglądów i to szanuję, ale samorząd i jego gazeta czy strona winien być apolityczny i bezstronny. Tak uważam.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-13 15:36:02
A wiesz wieśniak, że ktoś właśnie również zwrócił moją uwagę na ten artykuł? Jest on ciekawy... gdyż rzeczywiście pokazuje predyspozycje polityczne naszego wójta... lecz czy na pewno? Potwierdzić by to mogła jedna z uchwał włoszakowickiej rady gminy wyrażającej poparcie dla "TV Trwam" walczącej o miejsce na multipleksie (2012r)... lecz przeczy temu określenie p. Waligóry wobec mieszkańców z Bukówca, którym określił blisko stu przeciwników wiatraków z zebrania wiejskiego 2013 roku - "marionetki PISu". Wojewoda jest jedynym urzędem, który może "prostować" urząd wójta (w przeciwieństwie do marszałka czy starosty, którzy "nic nie mogą")... i z tego powodu wydaje mi się... pochodzi ta "wazelina".
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-01-13 14:54:33
Gratulacje dla organizatorów półkolonii w Boszkowie !! Wybaczcie, ale może na inny temat ? Na stronie UG Włoszakowice umieszczono " oświadczenie wojewody" nt. noworocznych życzeń marszałka Woźniaka. Czy wojewoda rozesłał po wszystkich gminach swoje "oświadczenie" czy wybrał je redaktor strony.... Aby wyrobić sobie zdanie na ten temat musiałem poszukać na stronie sejmiku owych życzeń... Czy nie można było ( tych życzeń) zamieścić na stronie gminy??? Takie wybiórcze informowanie internautów pachnie lub śmierdzi mi "większą" polityką . Reasumując: strona gminy popiera politykę pro-pisowską podając czytelnikom - jak to mówił Daniec- " robiom co chcom i co chcom robiom..."
Od: Larry Flynt z dnia 2016-01-12 22:12:43
Wielki szacunek dla Eweliny i Sebastiana za zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Całe szczęście że są jeszcze ludzie którym się chce poświęcać swój własny czas i robić coś dla naszych dzieci.
Od: ~kanikuła (Gość) z dnia 2016-01-12 17:03:30
Brawo za takie pomysły . Boszkowo się rozwija i pięknieje ,
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-12 14:38:14
Wolałbym się wyzbyć w komentarzu od złych emocji z dwóch powodów. 1. Główny ciężar organizacji zimowiska w tym roku wzięli na siebie Ewelina i Sebastian Tyl. Nie chciałbym się wypowiadać w ich imieniu. 2. Wolałbym by rodzice (i dzieci) nie czuli zakłopotania. Cieszmy się z tego, co się udało zrobić. Fakt jest jednak taki, że byliśmy gotowi przyjąć na zimowisko 50 dzieci oraz objąć inicjatywą całą gminę (a nie tylko Włoszakowice i Bukówiec). Niestety... nie udało się nam. Tam, gdzie dyrektorzy szkół prosili urząd gminy o zgodę... tam nam odmówiono. Na szczęście nie wszędzie o tą zgodę pytano.
Od: ~wybraniec (Gość) z dnia 2016-01-12 13:57:26
Co znaczy niektórzy dyrektorzy - czyżby mieli instrukcje. Moi byli bardzo zadowoleni . Ten pan z ORG dowoził i odwoził . Inicjatywa super i jeszcze dla nas miejscowych.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook