21

Ciastko, które gorszy... i to całkiem poważnie!


Wciąż czuć noworoczny klimat dlatego też korzystam z okazji by podjąć kolejny temat z kategorii „mało poważny”.

Było to na początku roku 2015. Nie pamiętam dokładnie daty, lecz pamiętam sytuację. Radni głosowali nad odrzuceniem ponad 100 zastrzeżeń do planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego inwestycji w wiatraki na terenie Bukówca i Dłużyny. Wszystkie zastrzeżenie oczywiście odrzucono. Na sali obecny był również przedstawiciel inwestora p. Aleksander Knoll jako gość. Była to wyjątkowa sytuacja… nigdy wcześniej… ani nigdy później nie zachowano się wobec gości (czyli również wobec mnie) z taką kulturą. Przed rozpoczęciem sesji p. Przezbór podeszła wszystkich podając na powitanie rękę. Mimo, iż ściskając moją rękę p. przewodnicząca stwierdziła „jak wszystkim to, wszystkim” i tak poczułem się potraktowany z kulturą. Kolejną dziwną rzeczą były ciastka i kawa na stole nie tylko radnych… lecz i również naszym (gości). Było to naprawdę miłe! Niestety był to pierwszy i ostatni raz kiedy to goście traktowani byli z kulturą. Chciałoby się zatem aby p. Knoll częściej odwiedzał naszą gminę, jego obecność pozytywnie wpływa na postawę naszych radnych.

Temat „ciastek” postanowiła podjąć p. Przezbór na ostatniej sesji rady gminy 30.12.2015. Proszę o zapoznanie się z krótkim materiałem wideo:

https://youtu.be/P83Ea5gVfqA?t=5m30s

Nie jest to temat poważny, lecz jeżeli jako jeden z pierwszych wątków rozpoczęty był przez przewodniczącą rady gminy to sądzę, że powinienem się do tego odnieść. „Ciastko”, które ma na myśli p. Przezbór… najpewniej pochodzi ze zdjęcia tytułowego do tego posta. Zrobiłem je na prośbę kilku użytkowników, którzy na przestrzeni września/października 2015 oglądając nagrania z sesji rady gminy wyśmiewali się z łakomstwa niektórych radnych. Komentarze w tej sprawie użytkownicy umieszczali pod moimi postami. Przesadne objadanie się ciastkami, jedzenie ich z otwartą buzią czy też mówienie z pełną buzią… rzeczywiście wywołuje czasami śmiech. Czy moje zdjęcie natomiast, jak to mówi p. Przezbór pokazuje, że radni swoim apetytem narażają gminę na koszty? Nikt tego nie stwierdzał, nie stwierdza i raczej stwierdzać nie będzie. Ewentualnie jest wielu ludzi, którzy stwierdzają, że radni nie robią na sesji wiele oprócz jedzenia tych ciastek… i biernego podnoszenia rąk.

Pani Przezbór – życzę Pani zatem smacznego i prosiłbym abyśmy więcej nie musieli wracać do tematu „ciastek”. Nie jest to temat na sesje rady gminy. Życzę Pani zdrowia i broń Boże, nie myślę, że to, że konsumują Państwo ciastka jest „gorszące”. Co więcej – jeżeli kiedykolwiek w przyszłości postanowią Państwo ponownie usadowić kawę i ciastka również na stole gości – z chęcią się poczęstuje!


Komentarze
Od: ~radna (Gość) z dnia 2016-01-26 14:58:08
W gazecie ABC czytam o procesie wójta i o naiwnych tłumaczeniach w sądzie przewodniczącej oraz innych zmuszonych w tej sprawie
Od: Bez Skrzydeł z dnia 2016-01-11 18:05:03
Osobiście spotkałem się z niższą kwotą. Kojarzysz może ile pieniędzy przewidziano w budżecie gminy na schronisko? I koszta badań dla zwierzaków w henrykowie, jakie będzie ponosić gmina? Ciekawi mnie fakt czy przewidziane pieniądze w budżecie będą wystarczające. Kolejną sprawą jest czy gmina będzie zobowiazana do transportu zwierzaków do schroniska, czy sami wyłapią bezpańskie psy?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-11 12:55:15
Pan Jagodzik wielokrotnie wprowadzał siebie w "stan zakłopotania" własnymi... często wprowadzającymi w błąd wypowiedziami. Nie wyjaśniał swoich wypowiedzi nawet, jeżeli pytany był oficjalnie... tak więc trudno oczekiwać, że odpowie na blogu. A, że czyta tą stronę... Chciałbym mieć w reszcie mieszkańców gminy tak "wiernych czytelników" jak wśród naszych samorządowców!! :)
Od: ~r.bert (Gość) z dnia 2016-01-11 12:08:17
pytanie, skąd Jagodzik wziął te kwoty? pomyłka czy celowe kłamstwa? Panie Jagodzik - słuchamy! Wiemy, że pan to czytasz... czekamy na odpowiedź! Skąd te kwoty?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-11 11:35:37
Miałem o tym pisać... ale mnie ubiegłeś. Udało się wymusić przestrzeganie prawa na naszych samorządowcach co do ochrony praw zwierząt. Pomógł w tej sprawie Wojewoda, który wziął sobie do serca fakt, że gmina Włoszakowice łamie prawo od 5lat. To, że schronisko dla gminy Włoszakowice jest drogie, te plotki rozsiewał radny Jagodzik. Wprowadzał w błąd nie tylko mieszkańców gminy lecz również swoich kolegów - samorządowców. Przystąpienie do programu nie kosztowało 80tyś jak to mówił p. Jagodzik, zaś 20tyś. Utrzymanie klatek to nie "majątek" zaś 600PLN miesięcznie. O przywrócenie przestrzegania prawa w tej kwestii walczyliśmy ponad rok. Samorządowcy przeciągali fakt rozwiązania tej sprawy jakby mi robili na złość. Tak defacto robili na złość tylko zwierzętom. Ostatecznie za sprawę "ostro" wziął się Wojewoda... a nas samorządowcy nazwali "donosicielami"....
Od: Bez skrzydeł z dnia 2016-01-10 17:14:11
Na elce pojawiła się informacja (http://elka.pl/content/view/78124/80/) jakoby nasza gmina miała mieć miejsce dla bezpańskich zwierząt w Henrykowie. Było to poruszane na sesjach rady gminy? Bo ostatnio spotkałem się z opinią, że Henrykowo za drogie itd. a strona naszej gminy milczy o tym fakcie, jakby nie chciała się pochwalić w żaden sposób tą informacją. Jak to się dzieje, że spotykamy się z opinią, że nasza gmina jest na nie, po czym nasi "włodarze" robią całkiem odwrotnie? ;)
Od: ~walker (Gość) z dnia 2016-01-08 19:01:06
Mówiąc o ekologii, gmina miałaby wg mnie dużo więcej pożytku z jakiejkolwiek formy wspomagania ekologicznego zagospodarowania pustych dachów. Admin sam wie, że pomimo sporych wydatków początkowych, jest to temat do przemyślenia. A gdyby było to w jakikolwiek sposób wspomagane, niekoniecznie bezpośrednio, mogą być ulgi w podatku gruntowym, to 1000x1,5kW na dachach dadzą więcej niż nie nieszczęśliwe wiercidełka.
Od: ~skarbowy (Gość) z dnia 2016-01-08 18:02:00
DZIĘKI ADMIN i radny Drożdżynski że patrzycie na ręce radnym i wójtowi , wiele sprawek i umyślnych przeoczeń zostało zaniechanych. A radnego Z.D. to najbardziej lubi jagodzik i Ratajczak , miernoty zawsze są jak dzwon ...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-04 18:54:36
Cholera jasna... Larry... no i teraz nie mam czego udowadniać!! :)
Od: Larry Flynt z dnia 2016-01-04 17:17:03
Jedno słowo:niegospodarność. Nikt nie mówi żeby finansować cały remont i jak to brzmi jedyna gmina w regionie. Moim skromnym zdaniem trochę wstyd.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-04 15:34:14
Larry - finanse gminy to właśnie temat, który chciałem podjąć jako jeden z kolejnych. 30 grudnia radni głosowali nad budżetem na rok 2016. Z tym "bogactwem" w naszej gminie to nie jest taka oczywista sprawa. Gmina jest majętna... bo mieszkańcy są zaradni... lecz Urząd Gminy wcale nie jest bogaty. Wójt tłumacząc... że nie ma pieniędzy w kasie - wcale tymi słowami nie żartuje! Aby coś zrobić... zainwestować... zbudować... urząd musi się zadłużać... by według wieloletniej prognozy finansowej naszej gminy osiągnąć 9,5MLN zadłużenia w 2020roku. Dodatkowo jako gmina otrzymujemy "janosikowe" (subwencja wyrównawcza dla biedniejszych regionów). Dlaczego tak się dzieje? Będziemy się starać na to pytanie znaleźć odpowiedź...
Od: ~Arnold (Gość) z dnia 2016-01-04 14:56:30
chyba z wiadomych przyczyn:)he he
Od: Larry Flynt z dnia 2016-01-04 14:36:13
Jedna z bogatszych gmin w regionie leszczyńskim to i na ciastka stać dla radnych, ale przeczytałem w jednej z regionalnych gazet leszczyńskich, że na remont oddziału położniczego nasza gmina jako jedyna nie wspomogła finansowo szpitala. Tyle się słyszało po wypowiedzi jednego z posłów o WOŚP i że ma oświadczenie napisać o nie używaniu sprzętu zakupionego przez p. Owsiaka. To jak się powinni zachować "nasi" radni? Przecież tu chodzi o zdrowie i życie dzieci!!!! No tak ale zapomniałem że dziecko które się urodzi to dopiero za 18 lat będzie mogło głosować, a głosy są potrzebne tu i teraz to i na ciastka i czekoladki dla dziadków i innych wniebowziętych wójtem pieniądze się znajdą zawsze.
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-01-04 13:34:09
Awięc taka jest prawda,mieszkańcy gminy nie mogą być inwestorami w intratne przedsięwzięcia,Te zastrzegł wójt dla obcych,Niech zarobią na polskim wietrze Hiszpanie Niemcy byle nie swoi.A mieszkańcom Bukówca ograniczą przy okazji rozbudowę a więc i rozwój.Przewodnicząca jak widać aprobuje wszystkie polecenia wójta ,oczywiście za sowitą xxxxx (cenz by admin).To klub kosmopolitów,którym jednak pieniądze od polskich podatników nie śmierdzą.
Od: ~słaby (Gość) z dnia 2016-01-04 11:15:39
Dowiadujemy się o następnych wybrańcach -prywaciarzach- wójta ; którym to z całych swych mocy usilnie "pomaga" gmina i radni . A w Boszkowie tak lawirowali i szukali pułapek aby John kupił co tylko się jemu podoba
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-04 09:52:12
Do "Sokrates" - tak... jest lokalny inwestor, który również chciał postawić wiatraki przy Bukówcu. Odprawiono go z kwitkiem... Pozwolono nawet... by p. Knoll odpowiadał na pytania rodzimego inwestora w imieniu rady gminy Włoszakowice. Dziwne... lecz do rzeczy dziwnych zacząłem się przyzwyczajać.
Od: ~młyn (Gość) z dnia 2016-01-04 06:50:16
ADMIN jak była kawa i ciasteczka na sesji dla gości to mogli być tylko goście wójta lub jego sortu- bezinteresowni filantropi.
Od: ~strucel,pączka (Gość) z dnia 2016-01-04 06:42:00
JAKIA ta przewodnicząca złośliwa i maluczka, ale od czasu braku wystawnych sesji i nagrywanych wójt przestał uczestniczyć w sesjach to coś daje do myślenia. A to co wywija radna z Krzycka na sesjach to przewodniczącą chyba bawi . Wiele zmian na plus po publikacjach w ORG WLOSZAKOWICE.
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-01-03 21:42:04
Pan Knoll jest traktowany jak dobry wujek z Ameryki .Admin czy to prawda ,ze mieszkaniec gminy chciał zainwestować w jeden wiatrak ale wójt potraktował go jak intruza i zepchnął go na margines,Jeżeli tak to może miał za cienki portfel,
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-01-03 20:48:34
Oglądając sesje innych samorządów nie widze tam ciasta,jedynie kawa lub woda.Chyba są mniej zamożne i nie dożywiają swoich radnych,Przewodniczącej życzę ludzkiej przyzwoitości,która zawsze winna towarzyszyć nawet emerytowanemu nauczycielowi.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2016-01-03 18:53:18
jeden z bardzo ważnych tematów poruszony:)nie wiem czy nie najważniejszy

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook