7

Tak gmina wspiera Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"... i tak gmina wspiera prezesa Jagodzika...


Poniższe nagranie ukazuje komisję rady gminy z listopada 2015 roku. Zwracam szczególną uwagę na część rozpoczynającą się od 52minuty. Wypowiada się tam radny naszej gminy oraz prezes Stowarzyszenia Gimnastycznego Sokół Włoszakowice – p. Leszek Jagodzik. Przypomnę, iż wspomniany radny jest również w-ce prezesem stowarzyszenia, któremu aktualnie powiat… a następnie gmina dzierżawić będzie plażę „pudełkowo” w Boszkowie (nieodpłatnie).

Pan Jagodzik mówiąc mi kiedyś o powodach wspierania postawy p. Waligóra (wójta naszej gminy) stwierdził, że gdyby się mu sprzeciwił… ten zniszczyłby Sokoła. Jak dowiemy się z nagrania, nic takiego się nie dzieje, Sokół dostaje znaczne środki z gminy na utrzymanie własnej działalności.

Czy jednak jedynym powodem uległości p. Jagodzika jest dobro młodzieży, która korzysta na działalności włoszakowickiego Sokoła? Jak zauważymy w wypowiedzi wspominanego radnego, udało się „wypracować” 10tyś PLN zysku z „Baru pod Sokołem”. To ten bar… przy plaży, którą dzierżawi stowarzyszenie, w którym p. Jagodzik jest wiceprezesem… Bar zaś prowadzi jako prezes stowarzyszenia Sokół. Jest to jedyny obiekt gastronomiczny zlokalizowany przy plaży w tej części Boszkowa. Ogólnie można powiedzieć, że p. Jagodzik „rządzi” w tej części letniska w sposób niepodzielny a zysk z tej działalności dla społeczeństwa (czyli dla Sokoła) to 10tyś PLN.

Mając pewną „orientację” co do rentowności obiektów gastronomicznych w Boszkowie, biorąc również pod uwagę doskonałą lokalizację „Baru pod Sokołem” prowadzonego przez prezesa Jagodzika, stwierdzić muszę, że sezonowy zysk w postaci 10tyś PLN to niewiele. Jeżeli zaś zyski z prowadzonej działalności gospodarczej są niskie, to znaczy, że koszty jej prowadzenia muszą być wysokie. I tutaj może być pogrzebany cały powód postawy prezesa Jagodzika, który często krytykuje postawę p. Waligóry… lecz tylko i wyłącznie nieoficjalnie i za jego plecami.

 

https://youtu.be/vqykk2Ty4iA


Komentarze
Od: ~lubin (Gość) z dnia 2015-12-30 14:50:05
Widać wyrażnie jakie radni wójta mają przywileje -mierni ale wierni. Pudełkowo i dzierżawa owiana tajemnicą ,a ja chciałbym wiedzieć kto ten bałagan firmuje. To samo było z sprzedażą 2,3ha działki w Boszkowie też miał kupić radny za 1,8 tys/ha. Wierność kosztuje.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-12-29 13:10:16
Kilkanaście tysięcy a może więcej zarabia na samej wypożyczalni sprzętu wodnego o barze nawet nie wspomnę.Przy pogodzie takiej jaka była w ubiegłym roku to są naprawdę duże pieniążki.
Od: ~lubin (Gość) z dnia 2015-12-29 10:35:13
Czytam na e-Boszkowo że plaża kolejowa sprzedana Johnowi , to skandal . Plaża pudełkowo mizerna śmieci lub dziury ,pomost fatalny ja wolę płatne . Wolę aby pudełkowo w formie przetargu dzierżawy prowadził ktoś komercyjnie to jest gwarancja ładu i spokoju . Tyle lat gmina sobie nie radzi lub nie chce , czytam o tym radnym przecież to nieudacznik jakiś tyle lat zmarnowanych dla Boszkowa. TO PROWADZENIE PUDEŁKOWA PRZYPOMINA "czyn społeczny w PRL"
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-12-29 10:20:37
Ciekawe pytania , ale radny Jagodzik jak sam się deklaruje nie ma nic do ukrycia to wyjaśni tobie wyczerpująco te swoje interesiki. Ja daje w ciemno 20 tys.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-29 09:47:38
Jako nastolatek pracowałem kilka tygodni w tym obiekcie. Nie wyglądał wtedy lepiej. Teraz jest rozbudowany w porównaniu do tego co było kiedyś. Na zasadach rynkowych (przetarg) dzierżawiła go moja rodzina. 10tyś PLN? Najwyraźniej prezes Jagodzik nie ma smykałki do robienia interesów... lub ma jej aż zbyt wiele. Warto by było sprawdzić i dotrzeć do dokumentów dotyczących wysokości opłaty za dzierżawę ostatniemu "rynkowemu" najemcy. Myślę, że nie była ona niższa niż 20tyś PLN. Jeżeli komuś uda się uzyskać te info - proszę o wiadomość.
Od: Bez skrzydeł z dnia 2015-12-29 07:56:37
Z drugiej strony patrząc na to jak prezentuje się ten punkt "gastronomiczny" byłbym nawet skłonny uwierzyć, że czysty zysk może oscylować w trochę większej kwocie. Chyba nigdy niczego tam nie kupiłem i nie kupię do czasu aż nie zostaną tam zainwestowane przyzwoite pieniądze. Na tym terenie można bardzo dużo zrobić, co w mojej ocenie zdecydowanie zwiększyłoby zyski i uatrakcyjniłoby to miejsce
Od: ~plażowicz (Gość) z dnia 2015-12-28 21:21:14
Oj Jagodzik ,jagodzi, , rozlicz się i już . Co taki czerwony i nerwowy - i dodał jestem z siebie zadowolony ....kacyk

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook