6

"Gminie nic nie wiadomo, by podczas gaszenia pożaru (stolarni we Włoszakowicach) brakowało wody."


Kontynuując sprawę braku wody lub jej znacznego niedostatku podczas pożaru stolarni we Włoszakowicach z kwietnia 2015 roku, prosiłem UG Włoszakowice o udostępnienie mi dokumentów dotyczących przeglądów hydrantów w naszej miejscowości oraz wskazanie podmiotu odpowiedzialnego za ich sprawność podczas akcji ratowniczych. Problem może dotyczyć nas wszystkich, nigdy nie wiadomo kiedy spotka nas nieszczęście… zwłaszcza, że każdy z nas ogrzewa dom we własnym zakresie. Zamiast dostępu do dokumentów otrzymałem poniższą odpowiedź:

Odpowiadając na Pana pismo informuję, iż Gminie nic nie wiadomo, by podczas gaszenia pożaru brakowało wody. Indywidualne odczucia, opinie, pomówienia i plotki to problem osób je głoszących, z którymi nie prowadzimy polemiki.

Sekretarz_Gminy
Monika Klemenska

Nie wiem co skłoniło pracownika gminy do przekonania, iż moim celem jest wszczynanie dyskusji czy też „polemiki”. Przecież prosiłem o dostęp do dokumentów – nie otrzymałem ich. Dziwi mnie też stwierdzenie, że „indywidualne opinie, odczucia” są w ogóle czyimś problemem… Fakt jednak jest taki, iż według opinii wielu strażaków uczestniczących w akcji oraz osób zabezpieczających miejsce pożaru brakowało wody do gaszenia ognia. Jak stwierdzają - „wiele było do uratowania”. Dostęp do wody z hydrantu strażacy mieli dopiero w momencie przekierowania całego ciśnienia w gminnej sieci w stronę pożaru (całe Włoszakowice miały wtedy wyłączoną wodę). Zanim jednak to się stało, minęło sporo czasu. Podobną opinię miały też lokalne media (gazeta ABC), która jak stwierdza, cytuje:W trakcie akcji doszło do sytuacji, że zabrakło wody do walki z ogniem. http://www.leszno24.pl/Pozar_stolarni_we_Wloszakowicach_(zdjecia),24264.html Sytuację może ocenić również każdy z nas oglądając nagranie, które wykonałem własnoręcznie https://www.youtube.com/watch?v=h8Jy2REcRmY&feature=youtu.be

Warto by sprawdzić źródło tego problemu i uchronić inne nieruchomości przed podobnym losem. Dlaczego? Według informacji dostarczonych radnemu Zbysławowi Drożdżyńskiemu przez jednego z pracowników gminy, wciąż na terenie naszych miejscowości uszkodzonych jest ponad dwadzieścia hydrantów. Wymagają one wymiany lecz nie w trybie „pilnym”. Dodatkowo myślę, że jeżeli jest osoba odpowiedzialna za brak wody w hydrancie podczas akcji gaśniczej, to nawet jeżeli poszkodowany właściciel nieruchomości nie wnosi pretensji, to włodarz naszej gminy winien mu co najmniej pokiwać palcem wpływając tym samym na poprawę sytuacji. Zamiast tego odpowiedzialne za zaistniały stan rzeczy osoby są „uniewinniane” jeszcze przed postawieniem zarzutów! Oficjalnie nasz włodarz woli „zaklinać rzeczywistość”… ludzi, którzy mają odwagę mówić prawdę nazywa się zaś „kłamcami”.

Przyjdzie mi ze spokojem wytłumaczyć sekretarz naszej gminy, że nie interesuje mnie żadna „polemika”. Wysłanym pismem nie miałem też na celu uzyskanie jej opinii na temat pożaru zaś dokumentacja, która mimo, iż w moim wniosku była najważniejsza – to nie doczekała się udostępnienia. Jeżeli wszystko było w najlepszym porządku… to nie ma czego ukrywać!!


Komentarze
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-12-19 00:02:21
Oczywiste że gmina nie weżmie na siebie odpowiedzialnośći!!!pewnie wszystko zwali na inną instytucje co pod nią podlega!
Od: antygóra z dnia 2015-12-15 19:49:04
Troszkę odbijając od tematu, ale obserwując stronę internetową gminy odnosi się wrażenie, że w naszej gminie od kilku lat o niczym nikt nic nie wie wielokrotnie okazuje się odwiedzając stronę, że nagle coś się wydarzyło a to mecz a to koncert a to jeszcze cos innego gdzie są informacje dla mieszkańców, po co ta strona?? Po co informować mieszkańców?? Poinformujemy ze było i z głowy!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-14 19:32:40
Dziękuje, dziękuje! Również życzę Wesołych Świąt!! :)
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-12-14 19:05:50
Sz. Panie Adminie! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałbym Panu życzyć dużo zdrowia i pomyślności dla całej rodziny ,a w Nowym Roku życzę Panu tego samego oraz wytrwałości w prowadzeniu tego bloga. Punktować, punktować - jak w boksie - uderzać w słabe strony przeciwnika, by w końcu wygrać, - przez nokaut !!!! Tak trzymać, nie odpuszczać : " kropla drąży skały"!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-14 19:01:10
Myślę, że w tym co piszesz jest dużo racji :)
Od: Bez skrzydeł z dnia 2015-12-14 18:59:01
Idąc tym tokiem myślenia, może gminie również nic nie wiadomo o wielu innych rzeczach? np o udostępnianiu informacji publicznej ;)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook