13

Plaga włamań na terenie gminy Włoszakowice - radni mają pomysł jak z tym walczyć!!


Od kilku lat mieszkańcy gminy Włoszakowice są ofiarami włamań rabunkowych. Zjawisko to mogliśmy zaobserwować chyba wszyscy. Często słysząc o kolejnym włamaniu myśli dotyczące współczucia poszkodowanym mieszają się ze strachem i pytaniem „kiedy przyjdzie na mnie kolej?”

Czy osoby dysponujące naszymi pieniędzmi, podatkami mogą zrobić coś w temacie poprawy bezpieczeństwa naszej gminy? Okazuje się, że są pomysły. Wniosek w stosownej sprawie złożył radny Krzysztof Kasperski. Według przedstawionej propozycji gmina miałaby umiejscowić kamery rejestrujące pojazdy wjeżdżające jak i wyjeżdżające na drogach wjazdowych w miejscowościach gminy Włoszakowice. Mając takie informacje z danej miejscowości oraz znając godzinę włamania, mielibyśmy pogląd na pojazdy, które wyjeżdżają z okolic miejsca przestępstwa. Takie dane w sposób znaczny ułatwiałyby ewentualną możliwość identyfikacji włamywacza… lub też i co może ważniejsze, monitorowanie miejscowości gminnych tworzyłoby silną barierę odstraszającą przestępców.

Na wniosek udzieliła komentarz przewodnicząca rady gminy p. Przezbór:

Najprościej chyba to sobie samemu (kamery) założyć”

 

Wyjątkowo w tym momencie zgodzę się z p. Przezbór. Najlepiej nie liczyć na niczyją pomoc tylko polegać na samemu sobie. Tylko czy oczekiwania wobec samorządowców by nasze pieniądze przeznaczali na bezpieczeństwo mieszkańców jest „liczeniem na czyjąś pomoc”? Czy może oczywistym wymogiem? Na następnej sesji rady gminy dowiemy się, co klub radnych „Samorząd dla mieszkańców” który na odbytej sesji rady gminy reprezentowała p. Przezbór myśli na temat zaproponowanego przez Krzysztofa rozwiązania.

Link do nagrania:

https://youtu.be/M9TresKLFz0?t=1h46m14s


Komentarze
Od: Larry Flynt z dnia 2015-12-08 12:19:13
Dla włamywacza nie ma zabezpieczenia którego nie można przejść. A nowe okna zwłaszcza te plastykowe to najprostsza droga wejścia włamywacza do naszego domu. Można oczywiście się zabezpieczyć roletami, alarmem, czy innymi sposobami ale tak jak pisałem wszystkie zabezpieczenia są do złamania. A jeżeli już się stanie nieszczęście to wtedy ratuje nas jedynie dobre ubezpieczenie swojego mienia i otrzymać rekompensatę od ubezpieczyciela. To jest jedyny sposób żeby nie zostać na tzw. lodzie
Od: ~Sługa (Gość) z dnia 2015-12-01 21:13:39
No tak do tej pory to tylko ''nasze jutro''a tu proszę informacje z pierwszej ręki a rada co? nic tylko ignoruje naszą opozycje!A ona okazuje się dla nas jak najbardziej przydatna,Panie Jakubie Dziękujemy Panu za to wszystko co Pan dla społeczności robi:)
Od: ~parafianin (Gość) z dnia 2015-12-01 13:31:40
Brawo dla p. Drożdżyńskiego i p.Jakuba oczywiście że teraz mam możliwość wyrobienia sobie własnego zdania na tematy naszej gminy. Sesje nagrywane , coraz więcej informacji o wydatkach gminnych itp. oraz absurdach. Pan Wąsowicz trafił wójta - japończyka na miękkie po myśliwsku z tymi koszami. Mnie z kolei mówił jak to jest w Szwajcarii -tam co rusz referenda mieszkańców w swych sprawach a tu w Bukówcu ni jak nie może zrozumieć wniosku mieszkańców wsi o referendum na temat wiatraków. Taki to z niego światowiec , no i jeszcze ta "kula u nogi" o Boszkowie a widzimy teraz ile podatków z tego mamy. Jestem ciekaw co z tą plażą w Boszkowie czy została sprzedana i gdzie poszła 2,23ha za 4000zł. Dziękuję wam i proszę o dalsze bezstronne działanie
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-01 11:50:57
Kwas - być może nie do końca wszystko słychać co mówił radny Kasperski. Przyznam, że jakość nagrań jest kiepska. Tak więc wytłumaczę. Kamery miałyby być montowane w miejscach granicznych danych miejscowości za pozwoleniem i użyczeniem właściciela tej nieruchomości (prywatnej). Nikt nie dociąga prądu... nikt nie stawia specjalnego słupa. Myślę, że sprzeciwu nie będzie, bo kamera dbać będzie również o bezpieczeństwo ludzi umożliwiających instalacje (i to chyba najbardziej). To jest taka współpraca pomiędzy mieszkańcami a samorządem dla bezpieczeństwa gminy. W niektórych miejscowościach organizowane są wręcz straże osiedlowe... w proponowanym tutaj przypadku nie trzeba będzie nawet ruszyć palcem. Nikt kamery obsługiwać nie musi - nagranie czyni się samoczynnie i kasuje się po kilku dniach/tygodniach jeżeli nikt tych nagrań nie użył. Oczywiście jakaś konserwacja jest wymagana... lecz myślę, że to nie koszt wyższy niż 1-2tyś PLN rocznie. Wjazdów do Włoszakowic jest 5: od strony Bukówca, Krzyżowca, Wolsztyna, Boszkowa, Grotnik, Dłużyny. Wiele z tych kamer będzie miało podwójne zastosowanie - nie trzeba przecież będzie podwajać kamer na granicach Boszkowa, Grotnik itp. Instalacja kamer na ulicach wjazdowych to właśnie wariant ekonomiczny względem instalacji kamer w każdym ważnym punkcie gminy. Myślę, że budżet zmieściłby się w kwocie 50tyś PLN. Nawet niech to będzie 100tyś to jedno włamanie, któremu zapobiegliśmy zwróci nam koszty. Jeżeli chodzi o monitoring w gminach wiejskich, taki niedaleki przykład - WIELEŃ w gminie Przemęt jest monitorowany i to od dawna.
Od: ~kwas (Gość) z dnia 2015-12-01 11:23:29
Dokładnie, jest wiele monitorowanych miast, ale jeszcze w żadnej gminie wiejskiej nie widziałem systemu kamer na wjedźcie i wyjedzie z każdej drogi. Spójrz, że w gminie jest 13 miejscowości, tylko z Włoszakowic można wyjechać chyba na 10 sposobów. Teraz wyobraź sobie, że w wiele miejsc potrzebne jest doprowadzenie prądu i oświetlenia łączności itp. w dodatku najważniejsze - ktoś musi ten system obsługiwać czyli co posadka na kolejny etat?Patrząc na korzyści to trochę absurdalne :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-01 10:30:38
Na złodzieja nigdy nie ma mocnych... co nie znaczy, że nie warto złodziejstwu przeciwdziałać. Drogi leśnie są zamknięte, drogi polne często nieprzejezdne. Co do kwasa - jest dużo miejscowości monitorowanych, wszędzie monitoring przynosi wymierne korzyści! Jestem ciekaw z jakich wyliczeń wyszedł Ci koszt kilkuset tyś PLN. Tym tokiem liczenia, to gdyby mieszkańcy poszli za sugestią p. przewodniczącej... to cała społeczność gminy musiałaby wydać kilka miliardów złotych ;) Co do tego, że wójt by wiedział gdzie kto się szwęda... on aktualnie ma tylu donosicieli, że kamery nie są mu potrzebne ;)
Od: ~kwas (Gość) z dnia 2015-12-01 10:22:38
Pomysł radnego trochę urojony: system kamer odpowiedniej jakości, zasilania, archiwizacja i pomnożyć to przez wszystkie miejscowości i drogi wyjazdowe to łącznie koszt kilkuset tysięcy złotych! Do tego coroczna amortyzacja, serwisy ochrona mienia, itp. a złodziej i tak by wjechał/wyjechał na lewych blachach. Za to wójt miałby podgląd gdzie kto się szwenda ;)
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-12-01 10:18:50
a co dadza kamery na drogach wyjazdowych i wjazdowych, gdy mamy duzo innych drog polnych, ktorymi mozna objechac wloszakowice i kazda okoliczna miejscowosc. a nawet gdyby zarejestrowaly jakies auto, to pewnie bylo by tez kradzione albo z kradzionymi blachami. a co do zostawiania swiatel w mieszkaniach to tez lipa, coraz czesciej wchodza na kwadrat wlasnie tam gdzie sie swieci bo przewaznie nikogo tam nie ma ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-11-30 19:03:10
Światło to sobie też jest najłatwiej samemu włączyć! :)
Od: ~ela (Gość) z dnia 2015-11-30 18:52:27
a w Boszkowie brak świateł na ulicach ... a tam raj dla wszelkiej maści zlodziei
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-11-30 18:50:41
Na moje to bardzo dobry pomysł z tymi kamerami ,w tej chwili to strach a co po chwila się słyszy którego to znowu sąsiada okradli.brawo pomysłu
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-11-30 18:43:07
Za pewne jak panią przewodniczącą okradną to się okaże super pomysł z tymi kamerami ale puki co to durny pomysł bo przedstawił go radny Kasperski z opozycji
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-11-30 13:51:55
wyłączając światła w nocy daje się raj złodziejom - oto troska radnych dla mieszkańców

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook