15

Radny radnemu nie równy... Czy to źle? Oto jak działa rada gminy Włoszakowice by sprawić... by każdy radny był taki sam.


Wczorajsze spotkanie naszych uchwałodawców było dziwne od samego początku. Sesja zaczęła się wcześniej niż było to ogłoszone… tak więc mimo iż się nie spóźniłem… nie mogłem słyszeć i widzieć wszystkiego od początku. Po radnych dało się zauważyć grobowe, cmentarne miny.

Jedną z najdziwniejszych sytuacji na sesji była prezentacja wypowiedzi radnego Zbysława Drożdżyńskiego z poprzedniego spotkania rady. Pani przewodnicząca, która usiadła się zaraz przy pracowniku urzędu gminy, który operował przedstawianym poprzez rzutnik nagraniu wideo, relacjonowała i interpretowała własnymi słowami wypowiedzi Zbysława. Odtwarzanie – pauza - komentarz p. Przezbór – odtwarzanie – pauza - komentarz p. Przezbór… i tak w kółko przez jakieś 30minut odbywał się monolog wyciągający subiektywne wnioski oraz ocenę odnośnie wypowiedzi Zbysława. Oceny te były bardzo niesprawiedliwe, przykre oraz stronnicze. Nie wnosiły one nic do sesji i szczerze mówiąc nie wiem co ta prezentacja miała na celu? Nie mogli sobie radni z otoczenia p. Waligóry puścić te wideo na spotkaniu klubu radnych? Komu to chcieli pokazać? Chyba tylko Zbysławowi. I co chcieli pokazać? Chyba tylko to, że ten kto ma większość to przegłosuje każdą bzdurę i każdą patologię jest w stanie przedstawić w jaskrawym i łaskawym świetle. Monolog był przedstawiany przez Panią Przezbór, kierowany był przeciwko radnemu, któremu nie pozwolono wziąć głosu. Zbysław jak za karę musiał siedzieć i tego słuchać bez prawa głosu. Wydawać by się mogło, że każdy ma prawo do obrony własnej osoby, postawy, racji – jednak nie w naszej radzie gminy. Zdecydowano się wymierzyć radnemu Zbysławowi karę i tak właśnie zrobiono.

Zbysław Drożdżyński poniżany był między innymi za:

- Prosił o udostępnienie uchwały z dnia 20 marca 2014. Nie pamiętał jej, prosił o informacje czy taka uchwała miała miejsce. Zostało uznane, że radny dopuścił się karygodnego czynu, nie pamiętał, czy dana uchwała była przyjęta i miał czelność prosić o wskazanie jej istnienia. Przypomnę, iż Zbysław jest radnym od listopada 2014 roku.

- Kontynuował protest przeciwko przenoszeniu środków przeznaczonych na realizację/modernizację kanalizacji deszczowej w Bukówcu Górnym na budowę boiska (boisk) we Włoszakowicach (przy ZSO). Wyrażał też zdziwienie ogromnym budżetem przeznaczonym na ten cel.

- Protestował przeciwko jednoznacznemu stwierdzaniu, że mieszkańcy Bukówca Górnego zgodzili się na budowę farm wiatrowych. Przypomnę, iż radni utrzymują, iż w Bukówcu jest pełna zgoda sporej większości mieszkańców na budowę farm wiatrowych.

- Prosił o udostępnienie informacji odnośnie wpływu podwyższenia podatków na budżet gminy Włoszakowice.

 

Można się we wszystkim nie zgadzać z radnym Zbysławem. Można się nawet nie zgadzać ze wszystkim! Lecz czy sesja rady gminy jest po to, by poniżać kogoś za jego aktywność? Co ma zatem robić radny w punkcie obrad „interpelacje”? O czym ma lub może mówić w punkcie „wolne głosy i wnioski”? Wszystkich radnych musimy koniecznie obniżyć do poziomu aktywności „większości” czyli zgłaszania dziur w drogach, chodnikach, drzewie czy przepalonej żarówce w lampie ulicznej? Takie według radnych z otoczenia p. Waligóry jest zadanie radnych? Nie mają większych ambicji? Na tym kończy się ich zadanie? Wszyscy radni mają być tacy sami??

Prawem każdego radnego jest składać interpelacje. Prawem każdego radnego jest składanie wniosków. Obowiązkiem każdej rady jest wnioski/interpelacje przyjmować. Prawem każdej rady jest te wnioski odrzucać (co zresztą skutecznie robi nasza rada). Czy prawem zaś rady jest poniżanie radnego i zniechęcanie go do aktywności?

Popatrzcie na Zbysława, to jak się traktuje opozycyjnych radnych… i zgłaszajcie swoje kandydatury do tego miłego stanowiska na następną kadencję!! Jestem przekonany, że będzie bardzo dużo chętnych!!


Komentarze
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2015-12-01 22:08:12
Znam dwóch radnych z przeszłości których wójt inteligentnie oddalił ponieważ byli za mało dyspozycyjni w jego dworze.I pomyśleć- 25 LAT DYKTATORSKICH rządów.86298
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-12-01 21:28:31
Panie Zbysławie kolega ma racje PIS osiem lat walczył i co ?! Dał rade także tylko wytrwałości Panu życzę
Od: ~prafianin (Gość) z dnia 2015-12-01 13:38:33
ZBYSZEK masz setki cichych fanów do czasu nowych wyborów teraz czytają i komentują , PiS walczył 8 lat i wygrał . Takiej przewodniczącej -stronniczej już nie będzie masz to od nas .
Od: zbysław drożdżyński z dnia 2015-12-01 11:00:10
Bardzo dziękuję wszystkim, za solidaryzowanie się z prezentowaną przeze mnie postawą oraz za słowa wsparcia. Również dziękuję za udzielone wskazówki. Co do całej zaistniałej sytuacji podczas ostatniej sesji. Niektórzy ludzie dowartościowują kosztem innych ludzi próbując poniżyć innych. Cóż, czy to jest ten przypadek - trudno powiedzieć. Na pewno nie można tego wykluczyć. Chciałbym dodać, że postępowanie przewodniczącej rady gminy podczas ostatniej sesji na pewno nie wpłynie na zmniejszenie mojej aktywności w przyszłości. W historii naszej gminy były jednak podobne przypadki radnych, którzy w sposób „zdroworozsądkowy” próbowali podejść do problemów w naszej gminie. Jednak wówczas mając lokalne media jakie mamy nikt się o postawach tych osób nie dowiadywał. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Spadł koszt drukowania ulotek i urządzenia kserujące stały się bardziej powszechne. No i przede wszystkim mamy Internet i stronę internetową www.wloszakowice.org za co serdecznie dziękuję. Admin wielokrotnie poruszał sprawy trudne i ważne, których próżno szukać w innych lokalnych mediach. Wg mnie jest to swoista lokalna internetowa odmiana radia „Wolna Europa”, gdzie mogliśmy poznać prawdę o sprawach istotnych dla Naszej społeczności. Pan Jakub przychodzi i obserwuje każdą sesję Rady Gminy Włoszakowice i stara się zrelacjonować najważniejsze wydarzenia. Niestety nie można tego powiedzieć o innych lokalnych mediach, które utrzymywane są przecież z naszych podatków i powinny w sposób obiektywny przekazywać najistotniejsze informacje. Jak się okazuje w praktyce - to tylko teoria. Dziś właśnie dzięki stronie wloszakowice. org wielu mieszkańców gminy może się dowiedzieć o aktualnych problemach, które nurtują naszą gminę, a w konsekwencji o postępowaniu samorządowców. Niekiedy przekazywane informacje postawiają samorządowców w trudnej sytuacji. Jeszcze do niedawna radni nie musieli się tłumaczyć z podejmowanych przez siebie decyzji. Dziś – dzięki uzyskiwanej wiedzy, zawsze można się dopytać co skłoniło radnego do podjęcia takiej a nie innej decyzji. Oceniając argumentację poszczególnych radnych, w sposób jeszcze bardziej świadomy będziemy wybierać przyszłych samorządowców. Życzę Panu Jakubowi wielu sukcesów w podejmowaniu i analizowaniu trudnych i ważnych tematów oraz konsekwentnym i ukierunkowanym na dobro gminy i jej mieszkańców prowadzeniu tej strony internetowej.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-11-30 14:04:42
Zbysławie ogromny szacunek w Twoim kierunku składam. Jeden człowiek z niewielu w radzie gminy , który myśli i używa mózgu. Zachowania jakimi się kierują co nie którzy są nieetyczne, niepedagogiczne i ośmieszające samych siebie.
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2015-11-29 22:38:54
Pani Ireno kto upoważnił panią do takiego traktowania radnego Gilotyna w samorządzie zaczyna działać.Niszczy pani swoj wizerunek,Ten radny został wybrany w takich samych wyborach samorządowych jak pani ,tyle tylko ze nie uległ koniunkturalizmowi co przydarzyło się pani i chce wiedzieć więcej,Według waszych oczekiwań radny winien być zdyscyplinowany,posłusznie uchwalać co nam władca proponuje,Redaktorem tych wypocin,sądzę,jest ktoś inny,pani jak egzekutor wykonała wyrok ,Zyczę opamiętania ,bo droga którą wybraliście jest bardzo śliska,
Od: ~kibic (Gość) z dnia 2015-11-28 21:24:05
Kibicuję p. radnemu Z.D. i radzę mu by gdy zajmuje głos na sesji, lepiej żeby czytał z kartki bo nie jest tak "wyszczekany" jak przewodnicząca...., która wchodzi mu w słowo i przeszkadza !!! Lepiej coś przeczytać, dokładnie wypunktować niż się plątać w wypowiedzi. Bardzo dobrze przygotował swoje wystąpienie p. radny W., w sprawie koszy na śmieci. Reszta radnych to : no coments...
Od: ~Sąsiad (Gość) z dnia 2015-11-28 17:18:15
A czego można by się spodziewać po tym towarzystwie tylko ciacha i bełkoczenie,co zrobić takich radnych żeśmy wybrali ,szkoda tylko Zbysława ale co go nie zabiło to go wzmocni, pani przewodnicząca na stare latka popsuła cały swój dorobek nauczycielski bo to co teraz wyprawia jest karygodne
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-11-28 12:50:59
A dla mnie taka sytuacja to nic innego jak molestowanie psychiczne Pana Zbysława przez przewodniczącego tzw mobbing - na to chyba jest jakiś paragraf
Od: ~El chico (Gość) z dnia 2015-11-28 10:55:38
Panie Zbysławie, szanuję pana za pana pracę w radzie gminy, pani Irena przykładna nauczycielka...kiedyś. Dziś widać znalazła sobie doskonałe zajęcie aby dorobić do emerytury, nigdy bym nie pomyślał że człowiek potrafi się tak bardzo zmienić, a teoretyzując gdyby pan Zbysław wziął do siebie nagranie i komentarze pani Ireny i psychika by nie wytrzymała, trafił by do psychiatryka bądź co gorsze targnął się na życie sumienie radnych by nie ruszyło ? Czy może wzorem z Japonii popełnienie Seppuku było by wzorem do naśladowania dla opozycji wg naszego włodarza ? Czy na takie "wybryki" przewodniczącej nie ma odpowiedniego paragrafu ? Szykanowanie, znieważanie, itp ? Pozdrawiam
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-11-27 22:04:02
Przepraszam, że tak mocno ingeruje w wypowiedzi... ścigają mnie nasi samorządowcy po sądach :(
Od: ~mieszkanka gminy (Gość) z dnia 2015-11-27 17:21:43
"Radny winien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje". Pani Ireno Przezbór, Pani i Pani Chór "radni z Włoszakowic' gromada XXXXXXX, XXXXXXXXXXXX i mało inteligentnych stworzeń. Przychodzicie tam tylko po 300 zł dla siebie i nic więcej. Większość z was tam idzie się nażreć ciastek i napić kawy z herbatą na nasz koszt. NIC sobą nie reprezentujecie. Nic. Jesteście bandą XXXXXXXXXXX i XXXXXXXXXXX. Jak o was słyszę i was widzę, rzygać mi się chce. Mimo iż, Włoszakowice to piękna Gmina to zaczyna mi być wstyd... Tylko potraficie wydawać cudze pieniądze, podnosić podatki i udawać że pracujecie. Kółko wzajemnej adoracji. Powiedzcie teraz swoim wyborcom co wczoraj uchwaliliście... Podwyżki podatków i kosztów ścieków... \"Radny wykonuje swoje obowiązki z myślą o wspólnocie samorządowej i mieszkańcach. Nie podejmuje działań mając na uwadze tylko swoją popularność i własne interesy. Radny wykonuje swoje obowiązki rzetelnie poprzez działalność na wielu płaszczyznach, a KONTAKTY Z MIESZKAŃCAMI są tylko jedną z nich\". \"Pierwszy z nich to uczciwe postępowanie wobec wyborców. Radny powinien jasno przedstawiać nawet najtrudniejsze sprawy, szczerze mówić o problemach i zagrożeniach. Nie może zwodzić swoich wyborców, ani świadomie gmatwać spraw, licząc, że w przyszłości „same się rozwiążą"
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-11-27 14:30:26
Dodano wreszcie nagranie z sesji na youtube ;) Popatrzcie na mega ciekawą wypowiedź Marka Wąsowicza. https://youtu.be/M9TresKLFz0?t=1h46m21s
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-11-27 12:25:08
Jestem całkowicie przekonany, że 99,999% osób (w tym również ja) by tego nie wytrzymało. Że by pękło, wściekło się, rzuciło krzesłem, wyszło z sali lub włączyło syrenę strażacką w geście protestu przeciwko takiemu zachowaniu. Na to chyba liczył klub radnych. Zbysław to jednak wytrzymuje. Choć nie zawsze się we wszystkim zgadzamy to zawsze dochodzimy do jednego wniosku - pełna zgoda jest tylko i wyłącznie wśród radnych p. Waligóry.
Od: Maja z dnia 2015-11-27 11:49:30
Panie Zbyslawie jestem pełna podziwu, ze Pan to wszystko znosi z takim spokojem. Takich ludzi jak pan nam tu w naszej gminie potrzeba. Życzę z całego serca dużo dobrego i przede wszystkim wytrwałości!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook