6

"Skąd w Bukówcu Tatarzy?" - już w tą sobotę widowisko historyczne w Bukówcu Górnym!


Nie jest to częste, że na blogu piszę o pozytywnych wydarzeniach w naszej gminie. Niestety nawet w największych pozytywach da się zauważyć aspekt absurdu. W nadchodzącą sobotę, 05 września na zlecenie grupy ATM (producenta programów telewizyjnych) ma się w Bukówcu odbyć widowisko historyczne pod tytułem „Skąd w Bukówcu tatarzy?”. Widowisko jest (a raczej było) jednym z lokalnych fenomenów organizowanych przez p. Zofię Dragan przy udziale i pomocy kilkudziesięciu (blisko stu) mieszkańców Bukówca Górnego. Zarówno scenariusz, sceneria, budynki, charakteryzacja, aktorstwo jak i organizacja wykonywana jest samodzielnie przez mieszkańców wsi. W inscenizacji występują też znani na całym świecie z umiejętności kaskaderki konnej profesjonaliści z grupy p. Pawła Apolinarskiego z Bukówca Górnego.

https://www.youtube.com/watch?v=9dxnxt_s2Fo

TAK PROSZĘ PAŃSTWA! Ci co wciąż nie wierzą – TO NAPRAWDĘ DZIAŁO SIĘ U NAS!

Widowiska historyczne w naszej gminie stawały się w swoim czasie coroczną tradycją. Doczekaliśmy się bitwy z bolszewikami, powstania chłopów (kozaków) na Ukrainie oraz powtórnie realizowanej w nadchodzącą sobotę inscenizacji „Skąd w Bukówcu Tatarzy?”. Jakość wykonania widowiska oraz umiejętności organizatorów imprezy dały bardzo głośny rozdźwięk ogólnokrajowy, a grupa ATM zgłosiła się z prośbą o powtórzenie występu specjalnie dla jednego z kanałów historycznych.

Sobotnia inscenizacja ma odbywać się przez cały dzień lecz co bardzo ważne, nie jest to impreza organizowana dla publiczności lecz wyłącznie na potrzeby grupy ATM. Nie wiem jakie będą możliwości obserwacji występu na żywo i czy publiczność nie będzie wypraszana z kadru. Ostatni raz inscenizacja dla lokalnej jak i przyjezdnej widowni realizowana była w maju 2013 roku. Niewykluczone, że związek z zakończeniem tej wspaniałej inicjatywy była wypowiedź p. Dragan na zebraniu wiejskim w Bukówcu Górnym (w kwietniu 2013r). Wypowiedź ta wyjątkowo nie spodobała się naszemu wójtowi, a dotyczyła inwestycji w wiatraki. Pani Dragan - ówczesna dyrektor kompleksu szkolnego w Bukówcu stwierdziła, że najbezpieczniej będzie poczekać z inwestycją wiatrakową do czasu, kiedy ustawodawca ureguluje w ich zakresie prawo, które do dziś jeszcze nie istnieje.

Oficjalny powód, tłumaczący dlaczego impreza się nie odbywa to „brak środków”. Budżet organizacyjny oraz wykonawczy widowiska to 25tyś PLN (dwie miesięczne wypłaty naszego wójta). Najmajętniejszej gminy powiatu leszczyńskiego nie stać na to by wspomóc chętną i bezinteresowną wspólnotę mieszkańców Bukówca Górnego w promocji historii a co najważniejsze - naszej gminy.


Komentarze
Od: ~uczestnik (Gość) z dnia 2015-09-17 21:08:47
Nagranie oczywiście się odbyło, przy dużym zaangażowaniu uczestników ,a jakie będą efekty to na razie nie wiemy, bo to to nie od nas zależy... Czekamy z niecierpliwością na efekt końcowy. Gmina i wójt ma promocje za darmo... Ale jak tak długo można? To jest pytanie...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-09-04 09:37:18
Haha! Mam nadzieje, że nie! To chyba po prostu jakaś awaria. Jednak jeżeli masz rację to powinienem czuć wyrzuty sumienia...
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-09-04 08:27:50
Tak w innej sprawie admin. Czy to przypadek czy też zemsta wójta,że wyłączone zostało oświetlenie ulic na naszym osiedlu ?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-09-03 22:51:38
Ważna informacja. Widowisko nie odbędzie się tam, gdzie bywało to w latach uprzednich. Wykorzystane zostaną łąki pomiędzy Bukówcem a Sądzią. Najlepiej wziąć rower i pozwiedzać :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-09-03 12:13:43
W mojej ocenie Pani Zosia jest przykładem tego, że w imię nienawiści i realizacji własnych celów w naszej gminie niszczy się nawet skarby narodowe!
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-09-03 12:01:15
PANI ZOSIA jest największą i najważniejszą osobą promującą naszą gminę pozytywnie i bezinteresownie . Płatni najemnicy też się starają ale efekt mizerny -bez pasji i polotu.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook