15

Zapewniam Państwa o wysokim poczuciu obowiązku i odpowiedzialności, które z racji wykonywanych funkcji cechują wybranych przez Państwa kandydatów. W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców - Obywatelski, cyt. Stanisław Waligóra


Ostatnia sesja rady gminy odbyła się na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych. Choć rozpoczęcie miało być o godzinie 11:30... to na sali obecnych było tylko dwoje radnych. Radni „zbiorowo” się spóźnili... i nagle z 5minutowym spóźnieniem weszli wszyscy razem na salę. Pomyślałem - „przyjechali jakimś autobusem?” wyjrzałem przez drzwi – lecz widzę same osobówki. Najwyraźniej przed sesją radni z partii p. Waligóry spotkali się aby omówić przebieg spotkania.

Jeden z tematów dotyczył cofnięcia środków na realizację zabudowy rowów melioracyjnych przy głównej drodze w Bukówcu. Temat ten dotyczy jednak marnotrawstwa finansów gminy jako ogółu – tak więc prosiłbym o przeczytanie wątku również osoby spoza tej miejscowości. Wójt postanowił (a radni podnieśli ręce), że modernizacja rowów w Bukówcu powinna być wstrzymana i przesunięta w z góry nieokreśloną przyszłość. Z tego co pamiętam, Pani Rolka (skarbnik) stwierdziła, że należy zrobić to bardziej kompleksowo. Tutaj Zbysław Drożdżyński, przeciwny był pomysłowi odbierania środków pod inwestycję dla jego miejscowości, lecz ja uważam, że być może akurat w tej sprawie nasz wójt ma rację. Niezorientowani powinni dowiedzieć się, że ostatnimi latami nieruchomości w Bukówcu Górnym nad wyraz często ulegają zalaniu przy gwałtownych ulewach. Wyrzucającym pretensje mieszkańcom, urząd podobno tłumaczył, że wina jest po stronie ukształtowania terenu i pogody (coś jak „sorry taki mamy klimat”). Wójt tłumacząc się w samorządowej gazetce „NJ”, stwierdził, że w rowach wkopane są zbyt wąskie rury od kanalizacji deszczowej. Trudno zatem oczekiwać od naszego włodarza aby dalej brnął w błędzie i ciągle modernizował rowy ze zbyt wąską rurą, która nie jest w stanie odebrać wody deszczowej. Zgadzam się z wójtem, że trzeba rozkopać wykonane już prace, poświęcić zmarnowane pieniądze publiczne i wrócić do sprawy od samego początku, kompleksowo zabezpieczając tym samym interes mieszkańców niżej położonych miejscowości. Tym razem trzeba wziąć pod uwagę fakt, że popełniono błąd przy realizacji sieci kanalizacji deszczowej w Bukówcu i że jest ona powodem większych szkód dla mieszkańców niż korzyści. Z punktu widzenia p. Waligóry wolałbym aby nikt nie zapytał ile kosztowały wykonane już inwestycje, które trzeba przywrócić do stanu początkowego... Wtedy po jakimś czasie będzie można ogłosić „sukces” i powiedzieć mieszkańcom „to ja Was chroniłem, chronię i chronić będę, urząd stanął na wysokości zadania!”.

Ciekawostką z dyskusji na temat wody deszczowej był też temat rozpoczęty przez jedną z radnych. Nie znam jej nazwiska, nigdy się nią nie interesowałem, jest całkowicie bierna i pierwszy raz słyszałem aby cokolwiek mówiła lub przynajmniej tego nie pamiętam (sprawdziłem stronie gminy – to p. Urbaniak). Pani radna podczas sesji postanowiła załatwiać nie sprawy interesu publicznego lecz sprawy prywatne! Podniosła temat jej prywatnej rozmowy z p. Jurkiem (domniemywam, że chodzi o p. Michalskiego). Pan Jurek miał jej załatwić kraty przed jej posesją, aby nieruchomość nie była zalewana (fajnie jest być radnym). Ta sama radna stwierdziła również, że kopany światłowód (prywatna inwestycja) poprowadzony powinien być również pod jej nieruchomość. Stwierdziła: „Co ja mogę za to, że tak daleko mieszkam?”. Pomyślałem sobie wtedy „Łał... ta radna zdecydowanie reprezentuje w gminie interes swoich wyborców!”... Widziałem już różne zachowania radnych. Jednym brakuje kultury, inny nie potrafi wyrażać się bez wulgaryzmów, trzeci kłamie prosto w oczy... a tutaj Pani oprócz podnoszenia ręki wydaje się być całkowicie oddana WŁASNEJ SPRAWIE! Odpowiedzcie mi – dlaczego radni zachowują się tak na oczach człowieka wiedząc, że on to za chwilę wyśmieje?

Nie rozumiem dlaczego oni się nie wstydzą własnego zachowania... Popatrzcie – 57:30minuta, to tekst o kracie przed posesją... kilka minut potem jest temat światłowodu i sposobu „jak przymusić” firmę do podciągnięcia kabla...

https://www.youtube.com/watch?v=NFRJP6X4WzU

 


Komentarze
Od: ~obserwateor (Gość) z dnia 2015-08-18 13:19:26
Szkoła wójta nic innego, a cel jeden zniechęcić admina do dalszych działań tylko że efekt jest zupełnie odwrotny
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-17 18:35:26
Wieśniak - masz 100% racji. Dlatego ja chodzę na sesje rady gminy, choć jest to dla mnie kara. Nie będąc na miejscu nie usłyszysz najciekawszych rzeczy! A co do stosunku p. Przezbór... bywało gorzej. W Jezierzycach było całkiem dobrze w porównaniu do innych ekscesów. Pani przewodnicząca potrafiła np. dać głos p. Knollowi choć nie miał prawa zabierać głosu... i odebrać głos Zbysławowi choć on jest radnym.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-08-17 18:08:26
Już dużo wcześniej pisałem, że jakość nagrania sesji rady gminy Włoszakowice jest fatalna. Trzaski, stukanie butami, kaszel, chrząkanie, siorbanie itp..... Zwalałem to głównie na mój stary komputer, ale nic takiego. Dzisiaj, zgodnie z sugestią Admina zacząłem oglądać film z ostatniej sesji z Jezierzyc i to samo .... trzaski itp. Z czystej ciekawości : kliknąłem X Sesja Rady Gminy Klembów V cz. I co, proszę Państwa... Jakość odbioru dobra, nawet super dobra... Tyle co do jakości nagrań. Ale proszę zwrócić uwagę ( jeżeli ktoś zechce obejrzeć to nagranie z Klembowa), jaka kultura prowadzenia sesji przez przewodniczącego, żadnego przerywania, wchodzenia w słowo radnemu (prawdopodobnie opozycjonisty), cisza na sali... Gdzie my tzn. gdzie są i na jakim poziomie są "nasi" radni ? Nie chciałbym nikogo obrazić, ale dla większości bycie radnym to gruba pomyłka... Może ktoś z nich jest w czymś dobry, ale nie w tej funkcji!
Od: ~mirosława (Gość) z dnia 2015-08-17 14:13:31
Czy wy nie rozumiecie że ja jestem radną z powodu tych pysznych ciastek? mlask, mlask, mlask...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-17 12:31:17
A ja bym wolał być "figo-fago". Stwórca postanowił inaczej :P
Od: ~obserwatoeor (Gość) z dnia 2015-08-16 22:58:58
Znam admina od lat to facet z jajami a nie jakiś "figo fago" po prostu człowiek który ma kręgosłup moralny,a że trafił mu się pseudo wójt który myśli że zjadł rozumy to nie znaczy że wszyscy musimy się go bać!!!
Od: Maja z dnia 2015-08-16 17:31:37
Do Majki : zle mnie zrozumiales, przeczytałam ten cytat niedawno i od razu skojarzył mi się z postawą admina, który walczy ze stereotypami i jedyna prawdą naszego wójta. Nie tyczy się on dokładnie powyższego postu ale ogólna praca admina. Nie widzisz podobieństwa w tym o czym pisał Einstein a w tym z czym walczy admin?
Od: ~radca (Gość) z dnia 2015-08-16 16:49:18
Radny Jagodzik przytakiwał tej Pani i pomagał s formułować wniosek bo sam często chyba też załatwia własne sprawy na sesji . Mirka uzgodniłaś to z wójtem jeżeli nie to siedż cicho ty gaduło.
Od: ~do majki (Gość) z dnia 2015-08-16 16:03:13
NO tutaj się zagalopowałaś bo nijak nie mogę zrozumieć cytatu względem tej Pani co to pierwszy raz przemówiła na sesji - w tak newralgicznej sprawie dotyczącej same siebie - silne ma zaplecze wójt
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-16 14:04:34
Sądzę, że ten komentarz poprawnie zinterpretować umie tylko p. Waligóra... i to ja jestem tutaj tą "miernotą" :)
Od: Maja z dnia 2015-08-15 22:04:24
Admin tak mi się ten cytat jakoś z Tobą skojarzył :„Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów” – Albert Einstein
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2015-08-15 12:13:12
Czyste prostactwo! Masakra tacy ludzie nas reprezentują :)
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2015-08-15 08:35:50
Żal... chociaż ciastek się nawpierdzielała...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-14 21:27:03
Hehe - zatem zapraszam czasem mi towarzyszyć podczas sesji rady gminy. Sam się przekonasz! :)
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-08-14 20:49:05
To jest fotomontaż, to jest prowokacja, to jest kłamstwo! Nie ma tak głupich ludzi jak pokazuje to wideo! To nie jest możliwe!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook