3

Radny Pinokio o ochronie praw zwierząt we Włoszakowicach - czyli sprostowanie wypowiedzi p. radnego Jagodzika.


Zdjęcie Pinokia jest zdjęciem, które na tym blogu wykorzystuje zdecydowanie zbyt często. Niestety! Nasi samorządowcy ponownie postanowili wprowadzić nas w błąd – kłamstwo ma krótkie nogi. Sprawa tyczy się podejmowanego już wcześniej tematu programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, gdzie gmina Włoszakowice od wielu lat łamie prawo. Pragnę tutaj przypomnieć wypowiedź radnego Jagodzika z sesji rady gminy 31.03.2015. Radny Pan Jagodzik pozwala sobie tłumaczyć brak przystąpienia do międzygminnego porozumienia dotyczącego ochrony praw zwierząt wysokimi kosztami. Zapraszam do krótkiego wideo:

Jak zauważycie przemówienie Pana Jagodzika uderza w serce i daje nam do myślenia odnośnie niezrozumiałych kosztów „zakupu klatki” w schronisku w Henrykowie. 80 tysięcy PLN? Dużo, niewiarygodnie dużo. Właśnie z powodu niewiarygodności tej wypowiedzi postanowiłem to sprawdzić. Pomijam już fakt, iż przyjąłem zaproszenie p. Jagodzika do rozmowy... które oczywiście wyśmiał zaraz po zakończeniu sesji. Więcej przeczytacie tutaj: http://www.wloszakowice.org/index.php?module=post&id=110

Jako, iż dostęp do informacji w naszej gminie jest niemal niemożliwy, radny Jagodzik wyrzucił swoje żale i „uciekł”... wójt nie ma zamiaru rozmawiać a przewodnicząca rady gminy „dojrzewa” do spotkania... to informacji aby potwierdzić wypowiedź Pana Jagodzika musiałem szukać w innym miejscu. Jedynym wiarygodnym źródłem informacji w tej sytuacji okazuje się schronisko w Henrykowie. Napisałem do nich pismo z prośbą o informacje oraz przekazałem im wypowiedź p. Jagodzika z sesji, w której tłumaczy łamanie prawa przez gminę niewiarygodnymi kosztami narzuconymi przez schronisko Henrykowo.

W piątek (03.07.2015) z samego rana zadzwoniła do mnie p. dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie p. Joanna Nowacka. Około godzinę później zadzwonił do mnie p. Marian Bartkowiak, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Lesznie. Oboje z moich rozmówców oburzeni byli wypowiedzią radnego, które w sposób nieuczciwy stawia w złym świetle schronisko w Henrykowie jak i ich inicjatywę porozumienia międzygminnego w zakresie respektowania praw zwierząt. Według relacji moich rozmówców, stwierdzić muszę, iż radny Jagodzik w swojej wypowiedzi dopuścił się wierutnych wyssanych z palca nieprawdziwych wypowiedzi mających odciążyć jego oraz innych samorządowców z winy odnośnie łamania praw zwierząt.

 

Moi rozmówcy nie wiedzą skąd radny Jagodzik wziął kwotę kosztów 80tyś PLN od klatki. W roku 2011 kiedy z inicjatywy miasta Leszno powstał projekt utworzenia międzygminnego porozumienia w wyniku, którego miało powstać schronisko dla zwierząt oszacowany koszty jego budowy na około 2mln PLN. Koszty budowy to nie tylko „klatki” lecz również cała infrastruktura, zaplecze weterynaryjne, izolatki, ogrodzenie, utwardzenie terenu. Klatek było 96 tak więc „umownie” podzielono koszt udziału jeden z nich na 20780PLN. Jak widać wyraźnie, Pan Jagodzik raczył nas wprowadzić w błąd kwotą 80tyś PLN. Kolejnym sprostowaniem wypowiedzi Pana Jagodzika jest uściślenie jednej sprawy – gmina Włoszakowice nie przystąpiła do porozumienia międzygminnego nie z powodu kosztów – lecz jak wtedy wyraźnie stwierdzili przedstawiciele naszej gminy, PROBLEM BEZDOMNYCH PSÓW W NASZEJ GMINIE NIE ISTNIEJE! Porozumienie międzygminne zrealizowało projekt lecz bez porozumienia z gminą Włoszakowice, które z własnej winy zostało z programu ochrony zwierząt wyłączone, nasza gmina znowu została wyalienowana... znowu się nie dogadaliśmy... Większe gminy zamawiały większą ilość klatek, mniejsze po jednej lub dwie klatki. Gmina Włoszakowice postanowiła w programie nie uczestniczyć wcale! Dziś kiedy to zwróciliśmy uwagę Wojewodzie Wielkopolskiemu, że gmina Włoszakowice łamie prawo, samorządowcy obudzili się z „ręką w nocniku”. Schronisko powstało, lecz bez naszego udziału... i co teraz? W tym roku zostały wysłane pisma i prośby do leszczyńskich urzędników z prośbą o umożliwienie przystąpienia do porozumienia i akceptacją kosztów proponowanych w roku 2011 czyli około 21tyś od klatki. Zarządzający schroniskiem jednak z powodów organizacyjnych oraz praktycznych prośby tej przyjąć nie mogli. Schronisko przecież już stoi, działa, pracuje... i wszystko nagle ma przejść reorganizację, bo gminie Włoszakowice przypomniało się, że w 2011 roku jako nieliczna gmina nie przystąpiła do porozumienia międzygminnego? Urzędnicy w Lesznie odmówili, lecz znaleźli dla naszych samorządowców inne rozwiązanie. Otóż, inna gmina (Jutrosin) działając zapobiegawczo, zamówiła więcej klatek niż w praktyce wykorzystuje. Zaproponowano więc naszemu wójtowi kontakt z gminą Jutrosin w celu wydzierżawienia klatki od nich. Reasumując – rachunki za utrzymanie klatki (400-500PLN miesięcznie plus utrzymanie psa) schronisko będzie wystawiać gminie Jutrosin, która dzierżawiąc klatkę gminie Włoszakowice, będzie nam te koszty refakturować (mam nadzieje, że bez własnego zysku).

Szczęście, że są w Polsce samorządowcy, którzy wolą zrobić za dużo niż nic i że gmina Włoszakowice ma tym samym szansę naprawić swój błąd z roku 2011.

Reasumując i odpowiadając na pytanie Pana Jagodzika, który uciekł przed rozmową i spotkaniem ze mną, chciałbym mu odpowiedzieć na pytanie, „czy wiemy o jakich „astronomicznych” kosztach dotyczących opieki nad zwierzętami rozmawiamy?”. Odpowiadam: Tak – domyślamy się jakie to koszty na przykładzie gminy Lipno, która uczestniczy w międzygminnym porozumieniu, korzysta z jednej klatki. Według danych znalezionych bazie danych Biura Ochrony Zwierząt, koszty ponoszone przez gminę Lipno dotyczące „Programu...” opiewały w roku 2013 na około 16tyś PLN, w roku 2014 na około 18tyś PLN. Pan Radny Jagodzik głosował zaś za przyjęciem budżetu dotyczącego ochrony zwierząt na poziomie 38tyś PLN na rok 2015. Czy Pan radny Jagodzik ma zamiar jeszcze coś wspomnieć odnośnie oszczędności oraz roztropności w dysponowaniu gminnymi funduszami? Jeszcze chce Pan opowiadać jak bardzo staracie sie sprostać wymaganiom Polskiego prawa? Chętnie posłucham... lecz nie ręczę za siebie, jeżeli p. Jagodzik znowu posunie się do przedstawiania fałszywych informacji!


Komentarze
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2015-07-04 15:30:39
Waligóra po prostu nie dogadał się z Malepszym! Umiejętność negocjacji to najsłabsza strona naszego wójta.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-07-04 14:14:21
Maks, jak myślisz? Ile kłamstw samorządowców udaje mi się wyłapać? 10%? 1 %? Chciałbym kiedyś rozmawiając z samorządowcami mieć przyjemność rozmawiać z ludźmi kierującymi się uczciwością, etyką i transparentnością. U nas? Niestety... jedna wielka tajemnica i ściema. Problem Włoszakowic to nie fakt, że nie wszystko się u nas udaje! Każde miejsce na ziemi ma swoje kłopoty. Problem jest w tym, że u nas o kłopotach się po prostu nie rozmawia! Problemów nie ma! Wszystko jest idealnie! Kto wtedy naprawia to, co się nie udało?? NIKT! Brudy trzeba u nas wyciągać na światło dzienne "ZA USZY", wtedy dopiero ktoś zabiera się za ich naprawę!
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-07-04 14:06:07
Zwierzętami interesuje się średnio. Jednak jeżeli nasz przedstawiciel postanawia jasno i otwarcie kłamać robiąc nam wstyd przed urzędem miasta Leszno no to sorry!! On tego wstydu nie robi tylko sobie lecz nam wszystkim! Za aktorstwo niebieskiemu daje 3-, za kłamstwo niedostateczny. Kłamać trzeba umieć... umiejętność kłamania jest oznaką inteligencji!! niebieski jej nie ma!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook