7

Łodzie motorowe szaleją w Boszkowie... a nasz samorząd odwraca głowę w drugą stronę.


Kilka dni po spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, wysłałem do naszych radnych prośbę (wniosek) o próbę uregulowania możliwości korzystania na jeziorze Dominickim z silników mechanicznych. (więcej o spotkaniu zorganizowanym przez SPB pisałem tutaj: http://www.wloszakowice.org/index.php?module=post&id=109) Sugerowałem naszym radnym zastosować tę samą możliwość, jaką nasz samorząd zastosował w roku 1993, czyli wprowadzić regulamin korzystania z akwenów wodnych na terenie naszej gminy. Tym samym prawem lokalnym uniemożliwionoby korzystanie z motorówek, ścigaczy wodnych i innych niebezpiecznych i hałaśliwych sprzętów. Niestety, 25.06.2015 roku, czyli na ostatniej sesji rady gminy, przegłosowano (ponownie w stosunku 12 na ogół 14), iż samorząd gminy Włoszakowice nie ma kompetencji do regulowania prawa w tym zakresie. Czyli proszę Państwa co? Chaos... bałagan... hałas a nasi radni wolą w tą stronę nie patrzyć ani sprawy nie wąchać. Tematem nie chce zająć się starostwo, parki krajobrazowe ani nasza gmina. Policja zaś, która jak widać miała rację w tym, że gmina Włoszakowice od lat dystansuje się od regulowania lokalnego prawa rozkłada bezradnie ręce. Co w tej sytuacji? Jak wytłumaczymy letnikom brak zaangażowania lokalnych władz w atrakcyjność akwenu jeziora Dominickiego? Możemy ich tylko za naszych radnych i wójta przeprosić.

 

Poniżej wiadomość mail, jaką dostałem od jednej z osób próbującej wypoczywać w Boszkowie i spróbujcie odpowiedzieć mi... jakim władzom ja mam zgłosić ten problem? Nikt się tym nie chce zająć!! :(

--------------------------------------

Dzień dobry

Szukałem dzisiaj w internecie informacji na temat możliwości używania silników spalinowych na jeziorze Dominickim i natkąłem się na Państwa stronie na artykuł w tym temacie.

W dniu dzisiejszym 13.06.2015 przyjechaliśmy ze znajomymi wypocząć nad tym jeziorem.
Przez cały dzień po jeziorze Dominickim pływały dwa poduszkowce. Hałas z tych pojazdów był tak przeraźliwy i ogromny ,że tego nie da się opisać.
Można to chyba tylko porównać do hałasu silnika odrzutowego.Po prostu to był koszmar. Nie mogliśmy się nadziwić jak ktoś mógł coś takiego wpuścić nad jezioro, gdzie wypoczywają setki ludzi.
Znajdowaliśmy się około 300 m od tych poduszkowców i hałas był nie do zniesienia.Nie wiem jak na to zareagowali ludzie którzy przyjechali nad to jezioro na wczasy czy pożeglować oraz nawet zwykli plażowicze.
Spływaliśmy łódką przed godziną 20.00 i poduszkowce jeszcze robiły sobie rajdy po jeziorze. Dwóch policjantów stało na odległym pomoście i obserwowało te pojazdy, ale nie wiem czy udało im się coś zrobić .
O sile hałasu świadczy to ,że hałas był słyszalny nawet na drugim końcu jeziora, które ma przecież kilka kilometrów długości.

Jeżeli Państwo mogą to proszę to zgłosić odpowiednim lokalnym władzom.
Nie może tak być,żeby w takim pięknym miejscu  jakim jest to jezioro, gdzie tyle ludzi wypoczywa kilka osób powoduje,że ten wypoczynak staje się koszmarem.

Pozdrawiam  


Komentarze
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2015-07-07 13:41:08
Co prawda były w historii włoszakowic sytuacje w których wójt uciszał ludzi w zamian za pracę/stołek w gminie. Pamiętacie? Wątpię jednak raz: żeby wójt takie rozwiązanie zaproponował adminowi no i dwa: aby admin je zaakceptował. No i do "ja". Panu mości W. też zależy na tym aby nie było silników na jeziorze. Nie chce mu się po prostu za to zabrać... napisać czegokolwiek aby radni bezradnie mogli podnieść ręce.
Od: ~turysta (Gość) z dnia 2015-07-06 21:58:49
A ja widzę lenistwo gminy i brak pomysłu na tą wspaniałą miejscowość. Tylko strefa ciszy i porządek mogą być zbawienne dla Boszkowa. Głupie uwagi wójta -kula u nogi -powodują stagnacje ,dziwie się radnym że nie widzą tych grzechów
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-07-06 17:14:13
Hehe :) Dobre, dobre! Nie mam nic do stołków na których siedzą samorządowcy... nie będzie absurdów... nie będę miał o czym pisać! Czy tak nie będzie dla nas wszystkich najlepiej?
Od: ~ja (Gość) z dnia 2015-07-06 16:56:24
Widze,ze na tej stronie jego administrator zajmuje sie przede wszystkim hejtowaniem wszystkiego co tylko mozliwe byle dopiec obecnej wladzy w gminie i dostac sie do stolka. Nawet motorowki mu przeszkadzaja osob wypoczywajacych nad jeziorem. Masakra.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-07-03 10:04:48
Gmina jak nie musi, to sie nie wychyli, bo co z gminną łajbą? ;)
Od: ~waligóra (Gość) z dnia 2015-07-02 17:43:26
Ten poduszkowiec miał napis SADYBA tak powiedział wójt i tak macie wierzyć
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-07-02 10:56:25
Fakt, że w pierwszym momencie nawet sie ucieszyłem gdy okazało się że można w sumie bezkarnie śmigać takim sprzętem na naszym jeziorze, ale po spotkaniu takiego sprzętu na wodzie w czasie ospoczynku czy wędkowania na pomoście zmieniłem zdanie. Pomijam fakt że na ryby nie ma co liczyć w tym momencie. Fale jakie wywołuje chociażby statek sadyby robią wrażenie. Nie chciałbym żeby przepłynęło mi to koło kajaka, roweru wodnego czy podczas wpływania wpław... Sam hałas wydaje mi się najmniejszym problemem, chociaż dla większości jest na pewno najbardziej uciąźliwym efektem sportów motorowych na wodzie...

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook