34

Samorząd gminy Włoszakowice wie, jakie byłyby w Polsce drogi, gdyby nie Niemcy!


Odwiedził mnie dziś mieszkaniec Boszkowa obywatelstwa Niemieckiego. Człowiek żonaty z Polką, starszy, najpewniej już na emeryturze. W naszej nadjeziornej miejscowości mieszka już ponad 20 lat i jak to bywa w miejscowościach lepiej lub gorzej zarządzanych – zawsze przytrafiają się kłopoty, które rozwiązać można tylko i wyłącznie z wójtem. Problem konkretniej tyczył się drogi, gdyż wraz z gruzem według mojego rozmówcy wysypywane były tam (w celu utwardzenia) przeróżne metalowe odłamki, które niszczą opony w samochodach. Wierzę w to, gdyż właśnie z powodu zniszczonej opony w samochodzie i to przed moim własnym domem rozpoczęła się moja przygoda z p. Waligórą (i jak widać po drodze z kostki przed moją posesją – problem udało mi się skutecznie rozwiązać). Mój rozmówca udał się z tym kłopotem na spotkanie z p. Waligórą i usłyszał stwierdzenie „gdyby nie wy (Niemcy) to mielibyśmy w Polsce drogi ze złota”.

Pomyślałem sobie, cóż za ironia losu! Człowiek nazywany „despotą” nawet przez swoich przyjaciół, wymawia Niemcowi, który urodził się już po II wojnie światowej Hitlera. Wymawia mu, że do władzy w Niemczech dostał się człowiek, który wykorzystał demokratyczny ustrój by oszukiwać ludzi i rządzić krajem w sposób despotyczny co w rezultacie doprowadziło do największej katastrofy XX wieku. Należy tylko dziękować Bogu, że p. Waligóra ma w swych rządach mały rozmach!

Wracając jednak do tematu, do listy osób, których nienawidzi p. Waligóra należy dodać naród Niemiecki, jawnie wyrzuca im szkody wyrządzone naszemu krajowi i robi to w mojej ocenie z zamierzoną hipokryzją. Wojna się skończyła w 1945 roku a nasz kraj przez kolejne dziesięciolecia niszczył inny despota, lecz ten zza wschodniej granicy. Na potrzeby utrzymywania komunistycznej władzy stworzono u nas partię, w której członkiem był nikt inny – nasz włodarz! Nasz wójt pamięta PZPR a i tak uważa, że ma prawo wymawiać obywatelowi Niemiec jego przodków!

Jak widać, Stanisław Waligóra zapomniał o przyjętej przez większość Polaków zasadzie „pamiętamy lecz wybaczamy” i woli ziać nienawiścią do naszych zachodnich partnerów. Nie muszę przypominać, że demokratyczne (wolne) Niemcy wspierały nas w akcesji do NATO, wejścia do UE, są największym płatnikiem w UE i największym inwestorem w Polsce. Myślę, iż nie pomylę się, jeżeli stwierdzę, że w Europie nie mamy aktualnie większego sojusznika.

Mieszkaniec zachodnich Niemiec opowiadał mi o wielu prowizorycznych inwestycjach marnujących, nasze podatki i dodając do tego „klasę zachowania” p. Waligóry pytał mnie „jak to się dzieje, że ludzie go jeszcze wybierają”. Odpowiedziałem mu, że Polacy w większej części społeczeństwa pamiętają jeszcze socjalizm. Jak za poprzedniej epoki istnieją w naszym „księstwie Włoszakowic” media kontrolowane centralnie, których jedynym zadaniem jest chwalić władze. Wielu z nas ulega jeszcze tej „promocji sukcesu”. Małe są u nas jeszcze wymagania od demokracji, brakuje dążenia do autonomicznie pozyskanych wniosków. Demokracja dla wielu z nas jest jeszcze luksusem, który wydaje się być niepotrzebny.

Reasumując – cóż zrobić aby obywatele Niemiec nie byli w naszej gminie poniżani, obrażani i byli traktowani z szacunkiem tak jak równi nam obywatele? Co zrobić by we Włoszakowicach Niemcy byli traktowani tak, jak my Polacy chcemy być traktowani w Niemczech? Co zrobić zrobić by wreszcie zrezygnować z ziania nienawiścią w imię wojny rozpoczętej przez hitlerowskie Niemcy? Myślę, iż jedynym sposobem jest zaproszenie do Włoszakowic Angeli Merkel by osobiście w imię narodu, który reprezentuje przeprosiła p. Stanisława Waligórę za II wojnę światową. :)


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-25 09:10:00
Ja o p. profesorze Bartoszewskim wspomniałem na samym początku dyskusji z SoSo :)
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-06-24 22:59:35
Wiedziałem, czułem to, że ktoś się doczepi do "profesora" Bartoszewskiego... Ale wole kogoś przecenić niż nie. Władysław Bartoszewski był człowiekiem przez duże " C" ... nieprawdaż p. Mot?
Od: ~mot (Gość) z dnia 2015-06-24 22:46:40
zgadzam sie z wieśniakiem. Bartoszewski nie żaden profesor zaczał dobrze ale skończył juz nie bardzo.Wójt nie lubi krytyki,jest doskonały.Poczuł się urażony i wymierzył z armaty aby zabić muchę.pamiętam jak trząsł portkami kiedy w Bukówcu śpiewano rotę w obecności delegacji z Niemiec bał się o drugą zwrotkę.Zwykły tchórz.jz
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-24 10:02:41
Wieśniak - dziękuje Ci za wprowadzenie dyskusji na właściwe tory! :)
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-06-24 09:50:27
Panowie, ( Panie ? ), przestańcie na Boga pisać o historii, o stosunkach polsko - niemieckich, o II wojnie światowej, która jak widać jeszcze tu po tych wpisach -spowodowała ogromne szkody nie tylko materialne , była jednym wielkim ludobójstwem w historii ludzkości.... Temat rzeka, którym to zajmują się historycy na całym świecie od ponad 50 lat !!! Co by powiedział o Waszych przemyśleniach zmarły nie dawno prof. Władysław Bartoszewski ? Ale do rzeczy: ja odczytuje wpis Admina inaczej niż niektórzy piszący poniżej. Otóż Admin informuje nas, że do wójta przyszedł obywatel niemiecki, który poinformował go o niewłaściwym naprawianiu dróg gruntowych w Boszkowie.. przez służby gminne (ZDG ). Drugą informację jaką przyjąłem do mojego zakutego łba to niewłaściwe, wręcz chamskie zachowanie wójta wobec interesanta, któremu należy się szacunek , niezależnie od narodowości, koloru skóry i sympatii politycznych, które ewentualnie rozmówca wyjawił... Tyle i aż tyle wg mnie jest najważniejszego w wpisie Admina... I na temat niewłaściwego remontowania dróg w gminie oraz postawy wójta wobec petenta - winniście Szanowni komentatorzy dyskutować...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-24 09:41:39
Każda dyskusja jest ciekawa i budująca. Jednak ciekawsze są te dyskusje w której obie strony się wzajemnie nie obrażają. Jeszcze chwilę to nienawiść wobec Niemców zamienimy na nienawiść Polsko-Polską.
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2015-06-24 09:06:46
Do SoSo – źle interpretujesz cytaty. Nie używaj ich, jeżeli ich nie rozumiesz! Piłsudzki dałby Ci w twarz!! Za chwilę powiesz, że Polski papież JP2 mówiąc „Niech zstąpi duch Twój” też nawoływał do nienawiści wobec Rosjan! Miłość do ojczyzny nie jest tożsama z nienawiścią do sąsiednich nacji! Patriotyzm nie jest tym samym co nacjonalizm i nie ma w sobie elementów ksenofobii! Co do faktów historycznych i „złotych dróg” odnośnie, którego tak dzielnie bronisz p. Waligórę, to do pigułki wiedzy historycznej poziomu LO pragnę Ci dorzucić kilka kolejnych faktów. To prawda, że Polska rozwijała się prężnie w 20leciu międzywojennym! Działo się to głównie dzięki hossy/prospericie, która nastała na świecie po zakończeniu wielkiego kryzysu lat 20/30 zeszłego wieku. Rozwijały się wszystkie kraje, nie tylko Polska. Jak zauważysz(bo to też fakt), Niemcy rozwinęły się bardziej i to pomimo ogromnych reperacji wojennych, które płacili aliantom w wyniku I wojny światowej. Jednak fakt, jaki musisz znać to ogromne Polskie problemy infrastrukturalne! Polska wschodnia i południowa to były bezdroża... domy ze strzechą! To nie koniec Polskich problemów – bo wschodnie tereny nie wiadomo czy nazywać można było Polskimi, czy też okupowanymi przez Polskę! Polskie Wilno? Polski Tarnopol? Jak tylko upadła kampania wrześniowa, ludność z okupowanych (przez Polskę) terenów zbrojnie powstała z czego ucierpiała Polska mniejszość narodowa mieszkająca na tamtych terenach. Te ofiary wojny też zaliczasz na poczet Niemców? Ukraińcy witali nazistowskich wyzwolicieli!! Nawet i po wojnie, już na obecnych terenach wschodniej Polski, socjalistyczne władze wywoziły Rusinów i Ukraińców na zachodnie części kraju, by opanować ich rebelie. My wszyscy mamy coś na sumieniu (jako narody), nie da się zważyć kto ma najwięcej! Jednakże, jeżeli chcemy by inne nacje wybaczyły nam to sami też musimy nauczyć się wybaczać, patrzeć w przyszłość pamiętając o przeszłości!! Nienawiść Twoja i Pana Waligóry wobec Niemców w mojej ocenie nie ma podstaw w nowoczesnej, wyedukowanej, otwartej Polsce! Przenieście się na wschód! Tam jest siedlisko PiSu i wielu ksenofobów! Jak ruscy przekroczą granice, to spxxxdolicie przed nimi do Niemiec zanim my mrugniemy oczami!! Tacy z Was patrioci! Szczuć, pluć a potem uciekać! Proszę Cię, przestań pisać!! Ośmieszasz Polaków! Opowiadasz o historii, którą nauczyłeś się w telewizyjnych serialach!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-24 07:44:35
Ała....
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-23 21:34:25
Brak słów - poddaje się! Adminie mam nadzieję, że twój nauczycieli historii już nie uczy, w przeciwnym razie powinien dostać sądowy zakaz wykonywania zawodu. To straszne, że w wieku 10 lat wpoił Ci do głowy tyle sceptyzmy do faktów historycznych, że dzisiaj jako dorosły facet masz problem z ich trzeźwą oceną.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 20:59:54
A do SoSo - akurat miałem jakieś 10lat kiedy prawda historyczna w Polsce została uwolniona. Wtedy już przestało być jasne, że Niemcy wywołali wojnę(pakt niemców z ruskimi). Przestało być oczywistością, że Amerykanie zrzucili stonkę do Bałtyku. Przestała być oczywistością przyjaźń między narodami Polskim i Rosyjskim! Dla mnie jako do młodego człowieka bawiącego się w wojnę z kolegami - było to szokiem. Ten sam nauczyciel historii w tej samej szkole nagle uczył nas czegoś innego! Myślę, że oczywistość nigdy nie jest taka prosta - byłaby, gdyby na świecie istnieli tylko uczciwi ludzie.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 20:53:08
Najbardziej podoba mi się komentarz "mieszkańca". Boski!
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-23 20:25:39
Admin zawarł w tytule tezę, później w komentarzu potwierdził, że wywołanie II wojny światowej zahamowało rozwój naszego kraju. To obiektywna prawda i mamy tutaj co do tego wszyscy zgodność. Naszą kością niezgody jest kwestia czy wypominanie tej prawdy historycznej w kierunki sąsiada zza odry jest dopuszczalne i odpowiednie. Na tym właśnie polega poprawność polityczna, która mało mnie obchodzi. W tym temacie będę stanowczy! Dlaczego? Kiedyś było jasne, że wojnę wywołali Niemcy, teraz się coraz częściej okazuje, że wcale nie Niemcy, tylko naziści, a za moment – czyli za lat pięćdziesiąt – okaże się, że tymi nazistami byliśmy my i że major Sucharski z Westerplatte ostrzelał przepływający niemiecki statek pasażerski, czym sprowokował konflikt. Zrobią dziwkę z historii Polski, przeorają ją na sto sposób. A wszystko dlatego, że dzisiaj mówienie o historii jest przejawem oszołomstwa i zaściankowości (co potwierdzacie w komentarzach) . Kiedyś Józef Piłsudski powiedział mądre słowa: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2015-06-23 20:19:57
Kochany adminie jeżeli ja jadę gdzieś i mi się nie podoba to już więcej mnie tam nkt nie spotka, jeżeli siedzi tu 20 lat to nie rozumiem tego niemca, jeżeli mi ktoś zabija pradziadka, może jego ojciec był w wafen SS ???? nie będę mściwy bo oni na owe czasy by się nie zastanawiali. Jakby nie wywołali wojny to ten zawiedziony niemiec pewno miałby bliżej do Boszkowa bo autostrada przechodziłąby koło Osowej Sieni bo tam była granica, woli ihformacji. To co my odebraliśmy im po wojnie ( kradzione samochody) to wydaje mi się, że jest 0,001 setną co oni zrabowali w Polsce ha ha. Admin obrońcą ha ha. Parokrotnie byłem w sytuacjach między innymi w Kołobrzegu, Kudowie Zdroju w kontaktach z niemcami w srtarszym wieku, jeszcze czuć od nich na odległość tą wyższość i nienawiść. No ale ty obrońca uciśnionych napewno zrobisz im tu waterland czy jakoś tak. Pozdrawiam
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-06-23 17:20:38
Oczywiście, że tą i innymi drogami w naszej gminie jeżdżą głównie Polacy ( na stu naszych przejedzie jeden Niemiec)... I to naszym pękają opony i rośnie ciśnienie grożące zawałem ... Ale cóż to, taki kraj i takie rządy i nierządy w gminie!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 15:46:28
A co jak jechać tą drogą zmuszeni są również Polacy? :) Jaki wtedy jest sens? :D
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-06-23 15:17:52
Przychodzi niemiec do wójta i mówi mu, że gruz, który wysypuje mu na drogę jest z kawałkami metalu dziurawiący opony. Wódz zaś dał mu pstryczka w nos, stwierdzając, że to kara za drugą wojnę światową! TO MA SENS!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 13:15:40
Fajnie było! :)
Od: ~ktosia (Gość) z dnia 2015-06-23 12:51:27
Mam pytanie do admina troszkę nie na temat czy na tym koncercie Rammsteina fajnie było? Bo też chciałabym się wybrać:)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 11:23:41
Uważam po prostu, że nie można do wszystkich ziać nienawiścią! Nasz wójt powinien się zastanowić nad swoją postawą i ją zweryfikować. Ja wiem, że to domena despoty - lecz to nie jest zdrowe aby być przychylnym tylko do tych ludzi, którzy się z Tobą zgadzają - a resztę uważać za wrogów, złodziei, krętaczy, nazistów, komunistów i co tylko...
Od: ~swój (Gość) z dnia 2015-06-23 11:15:24
Idąc tym tropem to dochodzimy do wniosku że ojciec waligury nie obronił ojczyzny i kogo tu wina.
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2015-06-23 10:33:01
SoSo, przedstawiasz skrajnie prawicowo-nacjonalistyczne poglądy. Do wszystkich należy mieć wrogi stosunek i pokazywać "Polak to PAN" i albo klękasz albo wypad? Jeżeli jesteś z PISu to Ciebie też schowali podczas wyborów na prezydenta... nie tylko Kaczyńskiego. Jeżeli ktoś na jakimkolwiek stanowisku publicznym objawia wrogi stosunek wobec mieszkańca obcego kraju to WSZYSCY powinniśmy się za niego wstydzić!!! SOSO TY TEŻ! Boszkowo mało oberwało od Waligóry? Jeszcze tego brakuje aby znane było z wrogości do obcokrajowców. WSTYD!
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-06-23 09:58:56
sosu czy przyjemnie by Ci było wyjeżdzając na wakacje by ktoś wytykał Tobie błędy Twoich rodaków z 3 pokoleń do tyłu , moim zdaniem jeżeli pochwalasz zachowanie waligury to znaczy ,że twój poziom inteligencji jest tak samo niski jak jego , a rasizm to twoja ksywa , wojna była i nikt tego faktu nie zmienia, a jaki wpływ ludnosc cywilna miała na tamte wydarzenia........ to już chyba wiesz ,że żadnego wpływu nie mieli . dzisiaj jakby góra rozpętała wojnę to ty byś szedł za nią rozlewac krew- zwykły obywatel, a nie góra
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 00:49:53
SoSo - jest już późno - wcale nie dziwię się, że nie zrozumiałeś tego co piszę. Demokracja kończy się tam, gdzie zaczyna się propaganda i tu kończy się wolność. Widzisz wspólne cechy ludzi, którzy zajmują funkcję despoty? Motyw z Merkel to oczywiście przesadzony żart. Bo albo wójta przepraszać ma każdy obywatel Niemiec... albo "policzek" ma otrzymywać od wójta każdy german, no albo zbiorczo powinna przeprosić osoba Pani Kanclerz i najpewniej widzieliśmy ją wszyscy kilka razy w TV. Lecz p. Waligórze to nie wystarcza... więc musi fatygować się osobiście. Over and out - jeżeli po tej dyskusji dalej uważasz, że p. Waligóra ma prawo poniżać Niemców... to po prostu jesteśmy odmiennego zdania i tyle. Dzięki za dyskusję.
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-23 00:25:53
Wedle mojej wiedzy Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach przez naród niemiecki. Zrzucanie odpowiedzialności na jedną osobę jest bardzo naiwne i wygodne. Jednak znowu zakładasz, że Waligóra powinien uderzać do Merkel i żądać przeprosin. Ale fakty są takie, że przyjechał do niego emerytowany Niemiec ze swojej działki nad jeziorem z pretensjami, że droga nieodpowiednio utwardzona to ten dał mu pstryczka w nos - mówiąc, że takie są realia, kraj się nie rozwinął z wiadomy przyczyn i koniec tematu. Gdzie tu wzywanie do przeprosin za wojnę?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-23 00:02:43
Ja nigdzie nie stawiam żadnych znaków jeżeli chodzi o politykę i polityków okresu międzywojennego/wojennego. Śmiem jednak stwierdzić, że przeciętny Francuz jest tak samo winny jak przeciętny Niemiec. Nikt nie chciał wojny! To wszystko zaplanował chory na umyśle człowiek, wraz ze świtą, która cały czas mu klaskała. Despotyzm to choroba, którą Hitler wybudował w demokratycznym kraju i to na oczach wszystkich! Widzę, że stwierdzeniem "hitlerowskie Niemcy" zaczynasz się ze mną zgadzać - bo to fakt i prawda. Poniżając obywateli Niemiec nie walczymy o pamięć o wojnie i Polakach, którzy stracili życie. Mówmy o tym, pamiętajmy, brońmy naszych interesów lecz nie poniżajmy. Od tego nie stajemy się lepsi. Jeżeli mamy mieć do kogoś pretensje odnośnie historii to właśnie do przedstawicieli władz w Niemczech - nie bez przyczyny wspominam o p. Merkel - ONA KOLEJNY RAZ NAJPEWNIEJ PRZEPROSIŁABY za wojnę (bo co więcej może zrobić?) - lecz czy znajdzie czas aby przeprosić p. Waligórę? Zaprosić ją?
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-22 23:43:31
Adminie stawianie znaku równości między hitlerowskimi Niemcami a Aliantami jest nie na miejscu. Jest różnica między agresorem a sojusznikiem (nawet zdradliwym). Nie chodzi o uprzedzenia, tylko o naszą godność my potrafimy się samobiczować. Ale ciężko przychodzi nam walka o pamięć naszych przodków i losy historii - spójrz jak narasta w zagranicznych mediach termin "polskie obozy koncentracyjne" też uważasz, że to uprzedzenia i powinniśmy wyluzować? Spójrz na inne kraje czy wyobrażasz sobie dzisiaj krytykowanie Izraela nie będąc posądzonym o antysemityzm?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-22 23:15:40
No i drugi powód aby nie porównywać mnie z pisem ;) -> Ja nie byłem, nie jestem i nie będę politykiem. Bo nie chce! Funkcja polityka byłaby dla mnie poniżeniem.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-22 23:05:26
SoSo - tłumaczę sprawę z p. Piwońskim. Rok temu (coś jakoś tak) p. Waligóra w ten sam sposób wykorzystał radę gminy by mnie poniżyć i nazwać oficjalnie przestępcą. Może słyszałeś - jako lokalny oligarcha wraz z kolesiami chciałem wykupić całą gminę. Wierz mi, że czułem się z tym źle i cieszę się, że p. Piwoński, po którym sytuacja z sesji spłynęła jak woda po kaczce udostępnił informacje. Ja nie jestem osobą publiczną, nikt mnie nie zna. Nikt nie usłyszy tego, że p. Waligóra mówi o mnie nieprawdę. Usłyszą jednak ludzie o sytuacji z p. Piwońskim i stwierdzą, że obrażanie ludzi podczas trwania obrad organu uchwałodawczego to norma. Wierz mi - czuję się z tym lepiej jak już ludzie są w stanie uwierzyć, że poniżanie ludzi przynosi naszemu wójtowi przyjemność. Wybaczysz, że postąpiłem samolubnie opisując temat z p. Piwońskim? Nie porównuj mnie do pisu tylko dlatego, że krytykuje. Takie jest główne zadanie tej strony, nie jestem reporterem. Piszę głównie o absurdach - od początku taki był cel stworzenia tej strony. Jeżeli o czymś nie piszę to znaczy, że albo mam za mało czasu, albo uważam, że zrobione jest to dobrze. Tak więc z definicji podchodź do tematu tak - "jak o czymś nie piszę, to stwierdzam, że to jest dobrze" :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-22 22:56:43
Wiesz - ja nie chce zmieniać ludzkich przekonań. Chcę wzbudzać potrzebę myślenia. Dlatego cieszę się, że ze mną dyskutujesz. Np. ja nie uważam, że powinniśmy winić Tuska za to, że jego dziadek służył w wermahcie (czy tam innej jednostce wspomagającej Hitlera). Mówienie, że Polska byłaby gdzieś indziej gdyby nie II Wojna Światowa - to jest prawda. Nikt na ten temat nie będzie dyskutował. Lecz wymawianie tego człowiekowi tylko dlatego, że jest Niemcem jest w mojej ocenie ogromnym brakiem kultury osobistej... żeby nie mówić - chamstwem. Jest zdecydowanym objawem nienawiści i wrogości. Masz inne zdanie? Szanuje je. Jednakże, jeżeli pamiętasz historię to zapewne pamiętasz postawę naszych zachodnich sojuszników podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Ich też należy wybatożyć? Amerykanie robili na wojnie biznes a nas sprzedali w Jałcie, pod bat z Brucem Willisem bo jest Amerykaninem? Wiesz - kiedyś byłem na koncercie zespołu RAMMSTEIN - może kojarzysz - dosyć mocny, rockowy Niemiecki zespół. Podczas imprezy strzelali oni w publikę z czegoś co złudnie przypominało wielką armatę a zarazem męskie przyrodzenie (z oboma kulkami). Strzelali oni jakąś pianą. Początkowo uznałem, że zwłaszcza wobec Polaków taka scenografia jest niestosowna - lecz potem stwierdziłem, że mam wobec nich dziwne uprzedzenia. Oni wszędzie tak robili - dlaczego w Polsce mieli zmienić plan imprezy? Stwierdziłem, że jestem ksenofobem i powinienem z tym walczyć, uwolnić się. Członkowie zespołu Rammstein nie mają nic wspólnego z wojną. Ich rodzice może mieli - lecz oni też byli ofiarami tej wojny - bo to nie oni ją zaczęli. Oni jej z pewnością nie chcieli (zresztą jak zapewne wiesz - bo to fakt - Hitler okłamywał rodaków, że atakował nas w obronie własnej). Jeżeli p. Waligóra chce mieć do Niemców pretensje o IIWW to powinien z tym "uderzać" do p. Merkel - a nie do zwykłego obywatela Niemiec i to tylko dlatego, że to Niemiec! Takie jest moje zdanie!
Od: ~SoSO (Gość) z dnia 2015-06-22 22:45:06
Admnie, z wpisów o rzekomym zatrudnieniu Piwońskiego w UG wyłania się obraz obrony jego dobrego imienia, gdy zostaje znieważony przez kłamstwo Wójta Przyjmuję, że to prawda, ale uważam, że nie warto o tym pisać bo takie wrażenie pozostaje. To zła taktyka pisania cokolwiek byle źle o Waligórze. Spójrz na naszą krajową politykę, PiS i Jarosław Kaczyńskie przez długi czas zachowywali się bardzo radykalnie krzycząc, że wszystko to wina Tuska i przegrywali każde wybory jak leci. Problem, że ta meteorytyka przekonywała przekonanych. Ostatnio ta partia zmieniła swój wizerunek i przynosi to efekty. Tego również Tobie życzę, abyś nie próbował na tym blogu tylko utwierdzać "swojego świadomego elektoratu", aby nie było łatwo Ci zarzucić, że robisz z igły widły.
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-22 22:21:25
Admnie zdanie „Gdyby nie wy to mielibyśmy w Polsce drogi ze złota” to fakt historyczny! Gdyby nie napaść Niemców w '39 to nasz kraj byłby dużo bardziej zaawansowany gospodarczo w rezultacie również z lepszą infrastrukturą. Nie wiem gdzie widzisz oznaki nienawiść - dorabiasz tutaj jakąś ideologię która nie istnieje.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-22 22:07:29
Ja broniłem p.Piwońskiego? On nie potrzebuje mojej pomocy. Soso - nie zrozumiałeś podtekstu - broniłem samego siebie. A odnośnie mojej pamięci co do historii - coś tam mniej więcej pamiętam. A pamiętasz może p. profesora Bartoszewskiego? Jak sądzisz... w ramach Polsko/Niemieckiego pojednania - on pamiętał o bolesnej historii Polski? Zapomniał? Wydaje mi się, że nie! Możemy się nienawidzić ze wszystkimi sąsiednimi narodami, są do tego odpowiednie powody - jest to dla nas dobry wybór?
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2015-06-22 21:36:53
Trochę merytoryczność wpisów na tej stronie spada ... Już bronienie Piwońskiego w konflikcie z Wójtem było słabe - jeden wart drugiego. Teraz mamy kolejną historię niskich lotów. Naprawdę, uważasz, że tym zdaniem obraził tego Niemca? Ja myślę, że powiedział mu prawdę. Według Ciebie wojna była dawno? Dawno to wojny toczył Aleksander Wielki albo Czyngischan. A Niemcy to byli u nas dopiero co, jeszcze się dym unosi w powietrzu. Nie wiem jak ty Adminie, ale ja uczyłem się o latach międzywojennych i pamiętam jak rozwijała się ten kraj i jak zatrzymał się w tym rozwoju na 50 lat ('39-89;) Pamiętam ze szkoły lektury Borowskiego czy wiersze Baczyńskiego. Pamiętam losy ks. Górnego i plan wybijania polskiej inteligencji szkoda Adminie, że ty już zapomniałeś :(
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-06-22 20:35:38
Wstyd mi jest za tego wodza, jest 100 %burakiem, któremu słoma z butów wystaje, wysoce niestosowne zachowanie, Ci co go wybrali powinni spuścić czoło i wstydzić się za taki wybór, dzisiaj obraził "Niemca ", wczoraj Admina, a jutro Ciebie :)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook