18

Bankiet dla przedsiębiorców na tle lokalnej bijatyki wójta z właścicielami firm. Czyli - Boszkowo niczym pole bitwy! (ciąg jeszcze dalszy)


We Włoszakowicach w nowym hotelu TOSCANIA odbywa się dziś bardzo prestiżowa impreza. Jest to bankiet podczas którego ogłoszonych zostanie 100 największych przedsiębiorstw regionu leszczyńskiego. Gościem honorowym jest tam oczywiście również nasz wójt, p. Stanisław Waligóra. Z pewnością nasz włodarz będzie się tam puszył i dumnie wiązał swoją osobę z sukcesem lokalnych przedsiębiorstw. Goście ochoczo będą klaskać po przemówieniu głowy naszej gminy. A jak wygląda rzeczywistość? Przypomnę, iż ja sam „uciekłem” z firmą z gminy Pana Waligóry (w 2011 roku). Poniżej przedstawiam stosunek, wyrażony pismem przez p. Pawła Johna odnośnie sprawy, którą rozpocząłem w dwóch poprzednich postach.  Wiadomość tą otrzymałem pocztą elektroniczną.

----------------------------------------------------------

 Szanowny Panie,

 

Nie mam co prawda zwyczaju prowadzić korespondencji publicznie, ale skoro Pan temat wywołał publicznie, to moje stanowisko proszę także upublicznić na stronie internetowej.

Jak Pan zauważył wycofałem swoje odwołanie od decyzji Starosty Leszczyńskiego dla dobra interesu publicznego, żeby nie było ono pretekstem do odwlekania przebudowy ul. Dominickiej w Boszkowie.

Trudno jednak zachować spokój, gdy gmina zamierza zagarnąć cześć mojej nieruchomości dla realizacji jakiejś inwestycji w bliżej nieokreślonej przyszłości. Gmina Włoszakowice ma zawsze jakieś plany dotyczące Boszkowa, ale od lat kończy się tylko na planowaniu.

Władze gminy od lat blokują rozwój nie tylko mojej firmy. Przykład pierwszy z brzegu – kilkakrotnie zwracaliśmy się do lokalnego samorządu o możliwość wydzierżawienia gruntu graniczącego z naszą nieruchomością w Boszkowie. Teren jest podmokły, lecz uzdatnilibyśmy go na nasze potrzeby rozwoju stadniny konnej. Od lat nasze prośby są ignorowane, zaś władze gminy odpowiadają, iż mają inne przeznaczenie dla tego terenu. Pomimo upływy lat teren ciągle stoi nieużytkiem, zarasta trawą, odstrasza turystów, bo Gmina ma „inne”plany, ale to tylko ciągle plany. Kolejnym przykładem szkodzenia jest zamknięcie dostępu do jeziora gościom mego ośrodka – ul. Wakacyjnej. Potwierdzam, iż stwierdzenie p. Waligóry, że Boszkowo jest kulą u nogi dla urzędu gminy potwierdza się! Takich przykładów mogę podać wiele np. utrudnianie podmiotom gospodarczym dostępu do oczyszczalni ścieków i wstrzymywanie jej koniecznej modernizacji(aktualnie ścieki wywożę do oczyszczalni w Przemęcie). Negatywnymi przykładami lokalni przedsiębiorcy zablokowaliby Panu stronę.

Życzę nam wszystkim, żeby przebudowa ul. Dominickiej została zrealizowana zgodnie z aktualnymi „planami”gminy, a nie żeby powstał za kilka lat na zabranym właścicielom pasie terenu ciąg straganów.

Gmina Włoszakowice nie od dziś utrudnia inwestorom i lokalnym przedsiębiorcom działanie. Trudno mi wręcz wyobrazić sobie, gdzie dziś byłoby Boszkowo i jak rozwinięta byłaby jego infrastruktura gastronomiczno-hotelarska, gdybyśmy mogli liczyć na odrobinę wsparcia lub chociaż ograniczenie wrogości ze strony naszej lokalnej władzy.

Dla każdej myślącej osoby jest oczywiste, że rozwój firm to więcej miejsc pracy i więcej podatków, które trafiają do gminnej kasy i pozwalają realizować kolejne inwestycje(proszę zobaczyć jak wyglądają tereny gminne w Boszkowie).

Tym samym, chciałbym zakomunikować w kierunku stowarzyszenia, którym Pan kieruje, że odstępuje od sprzeciwu wobec użycia naszego gruntu pod utwardzenie pobocza ul. Dominickiej w Boszkowie.

Panie Waligóra – w związku z powyższym nie mogę skorzystać z Pana zaproszenia na uroczystość ogłoszenia stu największych przedsiębiorstw regionu leszczyńskiego odbywającego się w tym roku we Włoszakowicach.

-------------------

 

 

 

 


Komentarze
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-06-07 22:37:37
Oglądałem zdjęcia na Leszno 24 z gali największych przedsiębiorców leszczyńskiego. I co zauważyłem: wójt Waligóra czuł się w takim towarzystwie "jak słoń w składzie porcelany". Brylował oczywiście wśród "swoich": p.p. Pytlików, Gądów i Jagodzików... Pani Halinka (którą bardzo lubię) czuje się najlepiej wśród swoich partyjnych kolegów.... Pan A. Kenkel - jak zwykle skromny - prawie niewidoczny... Ale gratuluję wszystkim nagrodzonym i tym niedocenionym, wszystkim, którzy dają pracę chociażby kilku osobom!!! Tyle na dzisiaj.
Od: ~admin (Gość) z dnia 2015-06-06 18:19:33
Kiedy tak mila i sypatyczna osoba zarzuca mi zlosc i wrogosc to faktycznie uderza to do mojej swiadomosci. Ja krytykuje to co uwazam za patologiczne. Jest cos z czym sie nie zgadzasz? Napisz zamiast pusto hejterowac ;) Pokaz z czego wynika twoja opinia.Pokaz jaki masz poglad na lokalne patologie. Jak narazie w obronie lokalnego samorzadu na tej stronie wypowiadaly sie osoby ktore maja pieniadze od wojta (z naszych podatkow). Pamietaj nie jestes anonimowy. I ty mi zarzucasz ze to niby ja mam pochlebcow? Ja nie musze nikomu placic za to aby sie ze mna zgadzal! Czuje niechec wobec osob ktore sa zrodlem lokalnych patologii - lecz nie wrogosc. Wielokrotnie proponowalem spotkania, rozmowy w celu rozwiazania kwestii ktore dzialaja na szkode lokalnej spolecznosci - lecz niestety bezskutecznie. Podczas takiego spotkania - samorzadowcy mogliby przeciez przekonac mnie i udowodnic ze nie mam racji. A jaka jest rzecztwistosc? Samorzadowcy ktorzy sie ze mna kiedys spotkali i rozmawiali - dzis tego zaluja - za duzo mi powiedzieli niz mieli. Tajemnice lokalnej wladzy wyplynely na swiatlo dzienne a ja mam o czym pisac. Zalatw mi drogi mieszkancu przyjacielskie spotkanie z wojtem. Chetnie dam mu wiele szans udowodnic mi ze to o czym pisze na mojej stronie mija sie z rzeczywistoscia.
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2015-06-06 15:55:01
Adminie dupy dajecie w kaźdym temacie. Normalnie jak się was czyta i tych twoich pochlebców to wszystko w kieszeni się otwiera, wrogość, złość, nie powiem co jeszcze, przedsiębiorca z Boszkowa może zazdrości, że u niego to nie było i dlatego nie przybył, a może nikt go nie zaprosił, a może w tych jego obiektach za niski standard i o dużo za wysoka cena na ten standart, tak ludzie mówią, a ludzie wiedzą co tam się dzieje np. ............... ha ha
Od: ~wolności (Gość) z dnia 2015-05-31 10:56:58
Do zza idąc tym tokiem myślenia to wszyscy piszący o wójcie pochlebnie lub zmuszani do pisania są jego sługusami - troszkę rozumu.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-30 16:04:51
Spodziewałem się takiego komentarza, nawet się cieszę, że ktoś to w końcu napisał. Od "wieków" każdego wroga p. Waligóry przypisuje się metkę z podpisem "to jest człowiek Johna". Mówi się, że "każdy ma swoją cenę", jeżeli to prawda, to chciałbym głośno i wyraźnie powiedzieć, że w takim razie w naszej gminie nie ma nikogo, kogo byłoby stać aby mnie "kupić". Mam wolną, niezabrudzoną polityką opinię. Nie jestem politykiem, nie żyje z tego, nikt mi nic za "orgowanie" nigdy nie dał. Nie mam z tego najmniejszych profitów. Włoszakowice.org powstało bo w pewnym momencie powiedziałem sobie "dość... ja tego nie wytrzymam! Ileż można żyć w miejscowości, gdzie o absurdach mówi się tylko szeptem?!". Postanowiłem walczyć z absurdami szukając pomocy tam gdzie się da. Szukałem pomocy u p. Ireny Przezbórowej, szukałem i szukam pomocy wśród członków stowarzyszenia i szukam je wśród ludzi odważnych, którym lokalne patologie przeszkadzają w życiu nie mniej niż mi. Odrzucając pomoc ludzi, którzy wspierają walkę z patologią - kim bym był? Osobą, która sobie na orgu "japie i nie chce aby z tego był jakikolwiek efekt"? Ja chcę być skuteczny, chcę walczyć z układami, lokalną polityką i patologiami. Przyjmę pomoc każdego kto mi ją zaoferuje, co nie znaczy, że się sprzedam. Jeżeli tą pomoc zaoferuje mi p. John - również ją przyjmę! Jeżeli p. Przezbór lub p. Waligóra zmieni zdanie i wesprze mnie w walce z patologiami... Ich pomoc oczywiście również przyjmę! Zapraszam ich bardzo do pomocy! Prowadzę tą stronę już prawie trzy lata. Mam nadzieje, że udowodniłem, że mam wystarczająco charyzmy, wytrzymałości i stanowczości byście mi uwierzyli. Ja nie jestem politykiem, walczę z nimi i obiecuje Wam, że w tej walce Was nigdy nie oszukam!
Od: ~Zza (Gość) z dnia 2015-05-30 15:47:30
Widać pan sadyba kupił sobie nowego sługusa....
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-30 15:38:36
Jak kogoś p. Waligóra mocno nie lubi, to niech sobie kupi lalkę, naklei zdjęcie z twarzą znienawidzonego delikwenta i wbija w nią bezlitośnie szpilki. Lecz to, że w swoje wojenki wciąga cały urząd gminy i całe swoje zaplecze polityczne - to po prostu nam wszystkim bardzo mocno szkodzi!
Od: ~halina (Gość) z dnia 2015-05-30 11:44:00
To jest pewne że z dużą firmą z Włoszakowic też drze koty - taki charakterek , widać nie lubi ludzi niezależnych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-29 21:32:05
Pacmanie - jesteś niepoprawnym optymistą :)
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2015-05-29 21:10:40
Prawda jest taka drogi adminie, że aktualna sytuacja jest też Twoją winą. Nie ja jeden Ci mówiłem, że to ty powinieneś na wójta kandydować. Doszłoby przynajmniej do drugiej tury, raczej wygranej. Bałeś się i tyle. Teraz tetryka musimy znosić kolejne 4 lata.
Od: ~urzędnik (Gość) z dnia 2015-05-29 13:37:53
Taki jest zawzięty że naliczył sobie odszkodowanie za zajęcie pasa drogowego w Ujazdowie pomimo że grunt ten należał do prywatnej osoby - do dziś ani słowa przeprosin.
Od: ~tatar (Gość) z dnia 2015-05-29 13:30:34
A wymuszanie ulicy Strażackiej w Bukówcu tyle lat.
Od: ~obecny (Gość) z dnia 2015-05-29 13:24:52
OBSERWUJE poczynania Wójta w Boszkowie i nijak nie mogę doszukać się logiki. Panie John rób pan swoje zgodnie z zasadą -.. karawana idzie dalej.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-29 13:24:50
Prawda jest taka, że firmy lokalnie mają spory problem. Nie tylko te duże... lecz fakt jest faktem: wójt jest skłócony z dwoma z trzech największych firm w naszej gminie. Z największą (Kenklem) się nie kłóci... bo z nimi się nikt nie kłóci :)
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-05-29 13:16:45
A po co Waligóra idzie na bankiet dla przedsiębiorców? Padła jego firma to ratował się polityką. W czasach kiedy wójta wybierała rada gminy latał po domach radnych i błagał ich o poparcie. Podobnymi sposobami do dziś trzyma się stołka. Tylko dzięki temu ma co jeść. Swoimi własnymi rękami nie zrobił nic pożytecznego. Co z niego za przykład dla przedsiębiorców?
Od: ~mirka (Gość) z dnia 2015-05-29 13:15:54
A chodnik na grotnickiej słyszałam że zbudowany po partyzancku -
Od: ~boszkowiak (Gość) z dnia 2015-05-29 13:11:17
Panie wójcie wstyd . Pan potrzebujesz w tych tematach doradców - Panu się zdaje że te pomysły przez Pana wymuszane na radnych są wspaniałe.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-05-29 13:02:14
To jest po prostu prawda , ale wójta pomysły często takie prostackie broni cała rada.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook