4

Rozmowa z prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Boszkowo, p. Witoldem Raburskim odnośnie postu dotyczącego plaży "Pudełkowo".


Wczoraj odbyłem spotkanie z prezesem "Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Boszkowo" p. Witoldem Raburskim, który przedstawił mi swoje uwagi odnośnie postu oraz zaprotestował przeciwko mieszaniu stowarzyszenia, które reprezentuje w "polityczne historie". Dlatego też, chciałbym podkreślić stanowisko, które przyjąłem przed prezesem SRTB. Nie uważam, że wszyscy ludzie współpracujący z p. Jagodzikiem są ludźmi wykorzystującymi lokalną politykę dla własnych korzyści, bo po prostu nie wszyscy są politykami. Wierzę, iż zdecydowana większość ludzi pracujących ze wspomnianym radnym gminy Włoszakowice, działa społecznie w dobrej wierze. Domeną społecznika powinna być uczciwość i bezinteresowność. Tego powinniśmy oczekiwać od ludzi pracujących społecznie. Pragnę w tym momencie przypomnieć, iż to właśnie radny Jagodzik stwierdzał (w prywatnej rozmowie ze mną), że p. Waligóra to despota a gminę Włoszakowice porównywał do ekstremalnie źle prowadzonej firmy, która nie ma bytu w realnej rzeczywistości. Nie przeszkadza to radnemu by bezkrytycznie popierać p. Waligórę w politycznej części życia publicznego. Pan Waligóra zaś, stwierdzał oficjalnie (przed sądem), że jeszcze nie spotkał osoby, która by dla gminy zrobiła coś bezinteresownie.... Mam ogromne wrażenie, że obojga tych ludzi łączą więzy, które po zerwaniu mogłyby zniszczyć wszelkie lokalne powiązania utworzone przez dekady rządów p. Waligóry. Osoby, które poczuły się urażone "zbiorczym" potraktowaniem i oceną działania stowarzyszeń, w których radny Leszek Jagodzik pełni ważne funkcje - serdecznie przepraszam i jednocześnie proszę o to, by ich ufność i wiara w sens działania na wspólną korzyść była niezachwiana, lecz również o to by ta ufność wobec polityków nazywających się społecznikami, była ograniczona.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-14 08:36:13
No i odnośnie pytania "kolesia" dodam jeszcze, że zaraz po ostatnich wyborach samorządowych opowiedziałem p. Zosi Strzymińskiej sposób "kampanii wyborczej" oraz jakości wygranej p. Jagodzika do rady gminy. Wcale się nie zdziwiła i stwierdziła, że to są takie "zagrywki polityczne lecz tak jest wszędzie nie tylko u nas". Drodzy Państwo... od kiedy powodem akceptacji odnośnie zła, układów, kombinowania jest fakt, iż gdzieś indziej jest tak samo? Pytasz, gdzie tu polityka? Odpowiem Ci - wszędzie! Co gorsza jest wobec tej "polityki" akceptacja nawet tych radnych, którzy są bogobojni, religijni i uważamy ich za ludzi wyjątkowo dobrych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-14 08:03:07
Dodam jeszcze, gdyż to zapewne ważne, że Pan Witold Raburski przyjął moje stanowisko do wiadomości oraz uznał je za wystarczające. Nie we wszystkim się zgadzamy, lecz opis politycznej działalności p. Jagodzika w stowarzyszeniach nie jest między nami kością niezgody. Kością niezgody było obarczanie całego stowarzyszenia ciężarem opinii oraz faktów na temat jednego z radnych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-14 07:59:13
Gdzie tu polityka? Więcej opisałem w poprzednim poście. Dodam tylko jeszcze, że p. Leszek Jagodzik otwarcie przyznawał, że jak przestanie "słuchać" p. Waligóry, to ten zniszczy "Sokoła". Oboje tych Panów bardzo się wspiera, pomimo, iż bardzo się nie lubią. Np. Pan Jagodzik miał wspaniałą kampanię wyborczą. Przeszedł ul. Grotnicką zbierając podpisy przed kandydaturą pytając się czego im potrzeba. Następnie pierwszy raz w historii swojej poprzedniej kadencji wniósł na sesji interpelację do wójta o naprawę chodnika na grotnickiej, ustawienie oświetlenia (ul. Rzemieślnicza), naprawę asfaltu na ulicy Zakątek. Gmina zazwyczaj nie ma na nic pieniędzy, lecz w tej naglącej sprawie, wójt PILNIE postanowił wypełnić obietnice przedwyborcze p. Jagodzika jeszcze przed wyborami. Który z kontrkandydatów miał taką możliwość aby wypełnić obietnice wyborcze... jeszcze przed wyborami? Gdzie tu polityka? Uważam, że to nie jest mądre pytanie.
Od: ~koleś (Gość) z dnia 2015-05-14 06:30:37
Gdzie tu polityka . Liczą się czyny nie zamiary . Kto czerpał zyski

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook