7

Plaża "pudełkowo" ponownie w gminne ręce...


Plaża „pudełkowo” zostanie w tym roku nieodpłatnie przekazana gminie Włoszakowice. Co to zmienia w praktyce? Po co gminie (wójtowi) ta plaża? Postaram się przedstawić kilka faktów oraz wniosków do których doszedłem.

 

Plaża „pudełkowo” i tak należała do gminy poprzez „gminne stowarzyszenie” (wspierane przez gminę). Wiceprezesure stanowi tam radny Leszek Jagodzik, a samo stowarzyszenie na rzecz rozwoju turystyki wysławiło się „piknikami ekologicznymi” organizowanymi wraz z Gminnym Zakładem Komunalnym we Włoszakowicach. Plażę otrzymali od poprzedniego starosty w ramach złożonych obietnic – między innymi miano postawić nowy pomost, zjeżdżalnię wodną, plac zabaw, uporządkować teren, nowe ławki oraz wyznaczyć miejsca do grillowania. Plażę dostali lecz z obietnic się nie wywiązali. Dowód? Proszę! : http://panorama.media.pl/content/view/432517/34/ Co udało się osiągnąć? Nic... i mimo iż poplecznicy Stanisława Waligóry nie wywiązali się z obietnic, ponownie przekazuje się plażę gminie. Można by zapytać, dlaczego? Po co? Przecież lokalny samorząd wielokrotnie podkreślał, iż Boszkowo to tylko „kula u nogi”. Po co zatem naszej gminie przejmowanie „kuli u nogi”?

 

Rok temu byliśmy świadkami rozległego protestu, gdzie plażę po drugiej stronie jeziora Dominickiego (względem pudełkowa) przejąć miało dwóch prywatnych przedsiębiorców. Nasz samorząd podniósł rozległy protest, powodów było wiele, między innymi uniemożliwienie zrealizowania ścieżki, promenady dookoła jeziora Dominickiego, co od lat obiecuje p. Waligóra. Innymi powodami było „zablokowanie” dojścia do plaży przez nowych prywatnych właścicieli czy też niska cena sprzedaży. Włoszakowiccy radni nie zważali wtedy na to, że zarys ścieżki, nie przebiegał przecież wcale przez omawiane plaże, zaś same plaże i tak należały do prywatnych właścicieli, tyle, że poprzez dzierżawę. Nikt tych plaż nie zamykał, nie blokował, nie utrudniał dostępu... nie pobierał opłat za wejście. Opłatę za wejście pobiera zaś sama gmina przy ośrodku żeglarskim. Mało kto dochodził wtedy do faktów, gdyż najważniejszą famą było, że „prywaciarz chce zagarnąć nasze Boszkowo”. Afera się udała, plaży nie sprzedano. Lecz co na to nowy starosta? Według źródeł przedstawianych przez radio elka, starosta i tak sprzeda plażę prywatnym inwestorom i nie wie czy cena będzie „wyższa” niż operat szacunkowy z zeszłego roku. DLACZEGO NIKT NIE PROTESTUJE??!! Jaki jest plan starostwa na „powstrzymanie protestu Włoszakowickich radnych”? Starosta najpierw postanowił przekazać plażę gminie Włoszakowice, a następnie sprzedaż plażę po drugiej stronie jeziora prywatnym inwestorom. Czy w tym roku radni we Włoszakowicach będą protestować? Chronić społeczny interes oraz własność publiczną? Wątpię! Gdyż w tym roku interes włoszakowickich radnych (niektórych z nich) został „uwzględniony” , czym zamknięto usta radnych dbających o „interes społeczeństwa”. Kogo zaś interes został uwzględniony w najszerszym sensie? Tutaj warto udać się na plażę pudełkowo, popatrzeć na lokal, który od lat gmina dzierżawi innemu włoszakowickiemu stowarzyszeniu, w którym funkcję prezesa obejmuje nikt inny lecz wspominany wcześniej radny oraz społecznik p. Leszek Jagodzik. Wychodzi na to, że od lat plaża, jak i ośrodek przy plaży pudełkowo należał do „gminnych stowarzyszeń” kierowanych przez jednego z radnych uważającego samego siebie za społecznika. Czy przekazanie plaży gminie Włoszakowice coś zmienia? Otwiera nowe horyzonty? Możliwości? Nie... zaś zabezpiecza interes „gminnych stowarzyszeń” kierowanych przez jednego z radnych na długą przyszłość.... wszystko oczywiście w ramach pracy społecznej. Teraz już wiemy po co plaża „Pudełkowo” potrzebna jest gminie Włoszakowice? Po co zaś był zeszłoroczny protest? By kawałek dzielonego „ciasta” przypadł również gminnym samorządowcom...  


Komentarze
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-05-14 18:22:33
Ciekawe kto będzie prowadził plaże - jestem przekonany że nie będzie przetargu gdyż wtenczas wygrałby najlepszy pomysł a nie miernota z układu.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-13 08:35:54
Myślę, że i bez głębokiego drążenia na pierwszy rzut oka zauważymy nieprawidłowości. Przejedź się tam "obywatel" i zobacz kto tam pracuje. Społecznik radny do tej pory załatwiał tam pracę swojej rodzinie. Najpewniej jest to zgodne z prawem lecz nie z uczciwością obywatelską osoby uważającej się za społecznika. Wójt Waligóra od lat uważa się za człowieka walczącego z nepotyzmem... to walka tylko na pokaz.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-05-13 07:27:26
Wiadomo ,że to Jagodzik od lat trzepie kasę na Pudełkowie a nie Stowarzyszenie.Radni powinni się przyjrzeć umowie dzierżawy.(myślę ,że kwota dzierżawy jest wysoce kontrowersyjna)
Od: ~yoreents (Gość) z dnia 2015-05-11 23:14:07
oczywiście, zgadzam się że bałagan syf i wgl... ale źle trafiłeś - po mnie akurat nikt nie musi sprzątać bo mam to poczucie obowiązku w sobie żeby po sobie bałaganu nie zostawiać (tego mnie nauczyli rodzice za co im dziękuję). myślę, że wszystko jest do zorganizowania i do zrobienia tylko trzeba chcieć a nie uciekać od problemów w taki sposób aby wszystko sprzedawać!
Od: ~plaża (Gość) z dnia 2015-05-11 21:27:44
A kto ma po tobie sprzątać ,WC i płacić podatki . Prywatni biorą przykład z UG Włoszakowice zagrodzone plaże i opłaty . O co ty pytasz najpierw zobacz jak wyglądają tereny gminne w Boszkowie. Sułkowski ma za drogo to idż na gminne wygody.
Od: Larry Flynt z dnia 2015-05-11 21:24:05
Wychodzi z tego kula u nogi będzie coraz cięższa. Byle by gmina się nie przewróciła od tej kuli. Zobaczymy kiedy te nowe pomosty i zjeżdżalnie się pojawią lub chociaż ten bar będzie w lepszym stanie bo w tej chwili to bardziej na starą szopę wygląda.
Od: ~yoreents (Gość) z dnia 2015-05-11 15:33:38
trochę mnie przeraża fakt, że osoby które władają naszą gminą są ludźmi tępymi... przepraszam za to wyrażenie, ale jeśli się ma taki skarb jak np Boszkowo, to tylko głupek nie korzystałby z tego waloru! ile to może dać gminie pieniędzy! chociaż może wystarczy tylko sprzedać i sprawa rozwiązana... tylko szkoda że idzie to kosztem nas, mieszkańców gminy... proszę spojrzeć jak to wygląda u Sułkowskiego - kiedyś otwarta dla wszystkich plaża, zjeżdżalnie, przebieralnie... teraz - no sorry, ale 10 zł za samo wejście na plażę... pewnie, najlepiej wszystko sprzedać i mieć w du*pie takich jak my...

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook