23

Operacja się udała, lecz pacjent zmarł - UG Włoszakowice stanął na wysokości zadania, lecz dobytek spłonął (VIDEO).


Kilka słów komentarza do VIDEO.

Rozmawiałem z osobą wzywającą straż pożarną. Pożar wybuch około godziny 15tej. Zdjęcie tytułowe zrobiłem około godziny 15:30. Jest to widok dymu nad lasem z mojego tarasu. Na miejscu były już zastępy strażaków gaszące ogień. Nie wiem dokładnie o której godzinie zjawiły się pierwsze wozy, lecz wydaje się, że reakcja strażaków była bardzo szybka. Na miejsce pożaru dotarłem przed godziną 16tą, czyli wozy strażackie były na miejscu już dobre 40 minut (lub więcej). Budynki paliły się swobodnie co widać na nagraniu. Nie było czym ich gasić, nikt nie polewał budynków wodą. Straż pożarna stała bezradnie... budynki pochłaniał ogień. Kilkanaście minut po godzinie 16tej przyjechał jeden z wozów, któremu udało się załatwić wodę, z któregoś z hydrantu "na mieście". Woda skończyła się jednak szybko, budynki zaczęły płonąć na nowo. Widać, że dużą robotę zrobiła gaśnica wozu strażackiego z Leszna, gdyby tylko miała wodę nieprzerwanie, pożar udałoby się okiełznać szybko. Z pewnością nie udałoby się uratować całego dachu, okien, drzwi i wielu ważnych elementów budynku, lecz myślę, że udałoby się uratować stojące w środku maszyny. Takiego zresztą samego zdania był jeden ze strażaków, który prosił mnie abym niezdatność włoszakowickich hydrantów opisał ma ORGu wielkimi czerwonymi literami. Około godziny 16:30, udało się uzyskać wodę ze stawu po drugiej stronie torów, ogień zaś wydawał się ulegać strażakom, nie zaś śmiać się im w twarz. 1,5h to tak dużo i tak niewiele, lecz jest to czas niezwykle cenny gdy płonie majątek firmy i miejsce pracy dziesięciu ludzi. Czy ktoś w pałacu trójkątnym poczuje wyrzuty sumienia? Myślę, iż bardziej prawdopodobne jest, że raczej dojdzie do tego, że osoby odpowiedzialne za niesprawność hydrantów poklepią się wzajemnie po plecach i pochwalą bohaterską postawę popartą odpowiednią premią finansową za poświęcenie dla społeczeństwa. Nie łudźmy się, że będzie inaczej, mieszkamy w gminie Włoszakowice. NIKT nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Wszędzie, w każdej wypowiedzi, przedstawiciele UG Włoszakowice powtarzają jak mantra, że w związku z tym pożarem „stanęli na wysokości zadania”. Płonie ludzki dobytek, nie ma wody w hydrancie, nie ma jak gasić pożaru... i nic się nie stało? Zadanie wykonane? Robota zrobiona na medal? Wszystko odbyło się idealnie? Aż trudno w to uwierzyć, że przedstawiciele naszej gminy, wymagają od siebie tak niewiele. Człowiek by wszędzie musiał chodzić z kamerą... inaczej świat przedstawiany przez nasz samorząd byłby zawsze idealny.

http://youtu.be/h8Jy2REcRmY

 

Polecam odtworzyć nagranie w pełnym oknie by wykorzystać dosyć dobrą jakość nagrania.

 


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-07 21:48:13
Gośc - oficjalna definicja hydrantu - "służy przeczyszczaniu sieci wodno-kanalizacyjnej". Hydrant we Włoszakowicach nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem!
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-05-07 20:57:31
Adminie czy możesz zamieścić definicję hydranta oraz jego zastosowania gdyż co niektórzy uważają że hydranty nie są dla straży pożarnej by gasić pożary, chętnie bym usłyszał też opinie straży pożarnej
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-05-03 21:25:37
Ta gminna patologia ma się w najlepsze,ręka rękę myje nic nowego.wieże że kiedyś noga im się potknie i społeczeństwu oczy się otworzą
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-05-03 19:30:51
O tak... widzę artykuł na stronie UG Włoszakowice. Jak jasno można zrozumieć z wypowiedzi przedstawiciela gminy, woda była... Przedstawione przeze mnie wideo - najwyraźniej jest fotomontażem, a opinia strażaka uczestniczącego w akcji jest objawem jego schizofrenii. W dniu pożaru (wywiad dla radia Elka) prezes GZK stwierdzał, że doprowadzona tam rura jest średnicy 10cm. Po tym, jak przedstawiłem prawdziwe informacje od jednego z pracowników gminy (w poprzednim poście), w artykule na stronie gminnej stwierdzono jednak, że średnica rury to 8-10cm... (ze wskazaniem na 8cm). Urząd, który nas oszukuje, nie czuje wobec nas szacunku. Co do jednego się nie myliłem - nikt nie weźmie odpowiedzialności, za to, że hydranty PPoŻ nie spełniają funkcji przeciwpożarowych. Nie spodziewałem się niczego innego, grono kolegów nie krzywdzi się nawzajem! Muszą się trzymać razem, to ich wspólny interes. Spalił się dobytek jednego z lokalnych przedsiębiorców? No cóż... pech.
Od: ag z dnia 2015-05-03 11:16:59
To norma że gmina na swojej stronie nic złego na siebie nie napisze.Tylko dlaczego potrzebowaki az trzech dni żeby napisac ten artykuł?Przeczuwam ze gdyby nie strona wloszakowice .org reakcji gminy by nie bylo.....
Od: Larry Flynt z dnia 2015-05-02 22:20:45
Przeczytałem post na stronie UG Włoszakowice pt. Informacje w sprawie pożaru we Włoszakowicach. Normalnie śmiech na sali według urzędników wszystko było w najlepszym porządku, a że wody brakło to tylko taka mała drobnostka która nie miała większego wpływu na przebieg akcji ratowniczej. Może następnym razem w ogóle bez wody na akcję straż pojedzie bo poco woda na pożarze. Po za tym bardzo duży szacunek dla strażaków.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-04-30 22:49:04
Zauważyłem że p. Kolonko brakuje trochę kultury! Zbulwersowana wyraziła swoje zdanie a tu taki atak !
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-04-29 21:28:20
zbulwersowana - mylisz się, czasami by jedni mogli dobrze pracować to inni nie powinni przeszkadzać, strażacy spisali się na medal i myślę że nikt nie zaprzeczy temu, lecz brak wody w hydrantach to kpina, a co by było gdyby zaczął się palić Twój dobytek i by taka sytuacja miała miejsce to też byś miała takie zdanie??????
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-04-29 18:31:56
Do zbulwersowanej - ty jesteś Kiselkowa z Dłużyny, jo? Reprezentujesz typowo urzędniczy stosunek do świata. Przecież NIC SIĘ NIE STAŁO! Spłonął tylko petent... i co on nam może zrobić? Niech uważa, bo jak będzie podskakiwał to nie tylko od losu dostanie kopa lecz i od nas!! Tak jest Kiselkowa, jo? Przez ludzi takich jak ty, nasz kraj jest za murzynami! Szkoda! NIC SIĘ NIE STAŁO! KOCHANI NIC SIĘ NIE STAŁO!! NIC SIĘ NIE STAŁOOO...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-29 13:39:21
Zbulwersowana - każdy może mieć swoje zdanie. Ja uważam, że każdy ma swoje zadanie i należy od każdego wymagać aby to zadanie wykonywał należycie. Wójt bierze pieniądze nie za to, że mu się udało wygrać wybory, tylko dlatego, że ma wykonywać określone zadania. Osoba, która jest odpowiedzialna za hydranty w naszej gminie, nie bierze na siebie tej odpowiedzialności ZA DARMO. Najpewniej ma za to sowicie płacone. Najpewniej uważasz, że powinienem się rzucić w ogień zamiast nagrywać płomienie, na szczęście stał tam policjant pilnując aby nikt nie wpadł na taki głupi pomysł. Musimy wymagać, a nie tylko dawać, płacić i niczego nie oczekiwać w zamian. Kupisz spleśniałego kurczaka w sklepie i co? Zjesz go? (by nie urazić sprzedawcy) Czy zwrócisz do sklepu? Dostałaś w restauracji zupę z pękiem włosów łonowych w środku, oddasz zupę? Czy zjesz ze smakiem? (by nie urazić kucharza)Wytłumacz mi, niby dlaczego inaczej ma być z wójtem, radnymi czy urzędnikami? Oni pracują! I to nie jest praca społeczna... To jest dobra praca lecz obarczona odpowiedzialnością! Być może niektórzy przyzwyczaili się żyć wśród absurdów i już do nich przywykli. Ja jeszcze niestety nie! Każdy niech robi to co do niego należy. Ja i Ty płacimy podatki, strażacy gaszą pożary - nie opanowali jeszcze jednak gaszenia pożarów bez wody - i wydaje mi się, że ktoś powinien wziąć za to odpowiedzialność. Dzięki za koment, dzięki temu buduje się dyskusja.
Od: ~zbulwersowana (Gość) z dnia 2015-04-29 12:29:30
nie ma co jak stać bezczynnie i kręcić film, a później wylewać swoje żale w kolejnym poście, chcąc coś zmieniać polecam na początek zapisać się chociaż do OPS we Włoszakowicach i zacząć działać a nie tylko mówić powinno być tak czy siak, ja to wiem najlepiej a wszyscy dookoła to się na niczym nie znają. Szkoda że taka jest właśnie mentalność większości ludzi. Mniej mówmy - więcej róbmy.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-29 10:58:03
Nie mam zielonego pojęcia kto jest odpowiedzialny za hydranty we Włoszakowicach. Na razie wstrzymajmy się z rzucaniem oskarżeń konkretnym osobom. Rafał był na miejscu pożaru, uznać to trzeba za plus a nie za minus. Ktoś się z gminy chociaż przejął tą tragedią, lecz dlaczego tylko prezes GZK? Przecież Rafał nie jest politykiem tylko prezesem sp. z o.o. !
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-04-29 10:44:48
Prezes GZK bierze 20 tys.rocznie dodatkowej kasy (umowa -zlecenie),może za przeglądy hydrantów?
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-04-29 09:43:42
Życie wójta było prostsze przed wyborami. Wtedy nie musiał się ukrywać, kombinować, lawirować. Musiał po prostu wszystkim wchodzić w tyłki i mu się to udało. Udało mu się nas oszukać - teraz mamy tego konsekwencje. Miejmy nadzieje, przy kolejnych wyborach będziemy mądrzejsi. Ludzie, którzy nie przyjmują do siebie żadnej krytyki, nigdy nic nie poprawią, bo wszystko co robią jest idealne. Co ma np. naprawić taki nasz wójt? Ma sobie cokolwiek do zarzucenia w jakiejkolwiek dziedzinie? NIE! Czyli co poprawi, naprawi, usprawni? NIC!
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-04-29 08:47:25
Gmina czyli wójt milczy w tej sprawie , już po wyborach i 4 latka pewne a przed wyborami jeszcze toszke energii wskrzesał
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-28 21:59:29
Pacman - potwierdzam!
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2015-04-28 21:49:12
Mam dość wiarygodne informacje, że sprawą zajęły się "duże media". Gmina boi się kłamać do czasu, kiedy nie dowiedzą się tego, co dowiedziały się media. Informacje oczywiście... nieoficjalne!
Od: ~ślepiec (Gość) z dnia 2015-04-28 21:15:32
Do swojego! A już myślałem, że całkowicie oślepłem, bo na stronie gminy nie ma żadnej inf. o pożarze!!! Dlaczego, chcą to ukryć, zatuszować? Nie da się .. A na filmie Admina widać wyraźnie prezesa GZK jak się skrada po opłotkach! Nie poinformował szefa, czy ustalają "wiarygodną" informację o tym wydarzeniu!
Od: Larry Flynt z dnia 2015-04-28 16:41:33
Moim skromnym zdaniem to strażacy z PSP w Lesznie powinni zgłosić ten fakt jak w gminie są przeglądane instalacje wodociągowe że w całej wiosce woda zakręcona a do hydrantów i tak woda nie dopływa. Całkowita kompromitacja wodociągów gminnych. Jeszcze raz współczucia dla właściciela firmy.
Od: ~swój (Gość) z dnia 2015-04-28 15:08:59
Na stronie wójta ani słowa ,nawet współczucia.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-04-28 09:39:51
Ukłany w kierunku strażaków - oni spisali się na medal lecz GZ? to porażka.......... wody nie ma w hydrantach !!! czy to jest kolejny bubel wodza, hydranty są - ale po co ??? na ozdobę nie są ludziom potrzebne , uważam iż powinny poleciec głowy , dzisiaj spłonęła stolarnia , a jutro może płonąc szkoła, pałac itp.... i też wody będą szukac ?????a przepraszam a główny strażak SAM gminy gdzie był ?????
Od: ~Sąsiadka (Gość) z dnia 2015-04-28 08:36:28
Straż zjawiła się na prawdę szybko. Jakieś (na oko) 2-3 minuty przed wybuchem pożaru byłam na miejscu. Przejeżdżałam obok i nie działo się jeszcze nic. Nie zdążyłam nawet przejechać przez Włoszakowice kiedy zawyły syreny. A kiedy dotarłam do domu zadzwoniła do mnie mama informując o tym co się stało. Mówiła, że pierwsze straże już dojeżdżają, było je słychać w słuchawce. Szkoda, że nie mogli nic zrobić.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-04-28 08:18:35
Oczywiście że strażacy robili co w ich mocy, ale gmina w tym temacie ma wiele grzechów, o siebie umieją za nasze pieniądze zadbać nawet urządzenia podsłuchowe kupują a reszta to prowincja.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook