6

Lód topnieje? Skała pęka? Pan radny Jagodzik zaprasza, wnioskuje o dyskusje... ale czy tylko na pokaz? (VIDEO)


 

 

 

 

 

Przewodnicząca rady gminy Włoszakowice p. Irena Przezbór

 

Szanowna Pani.

 

Na sesji rady gminy Włoszakowice odbywającej się 31.03.2015, podczas obrad radny, p. Leszek Jagodzik, kierując swoją wypowiedź do radnego p. Zbysława Drożdżyńskiego zapraszał oraz wnioskował do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice, której p. Drożdżyński jest członkiem zarządu o dyskusję na temat próby naprawy działalności naszej gminy oraz dostosowania jej działania do zasad prawnych obowiązujących w Polsce.

Jako, iż wniosek do Stowarzyszenia kierowany i wypowiadany był podczas obrad sesji rady gminy, uważam za zasadne i wnioskuje o udzielenie odpowiedzi na złożony wniosek również podczas obrad sesji rady gminy. Proszę przekazać p. Jagodzikowi, iż jego wniosek oraz prośba została przyjęta. Ja zaś jako prezes Stowarzyszenia wyrażam swój pełen podziw oraz radość wobec postawy przyjętej przez radnego. W mojej ocenie może ona oznaczać, iż nasz samorząd wreszcie zrozumiał potrzebę współpracy z instytucjami pozarządowymi reprezentującymi postawę obywatelską i że demokracja nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wyborów. Jest prawdą, iż nasza postawa jest krytyczna wobec rady oraz wójta gminy Włoszakowice. Jednakże, myślę, iż radny p. Jagodzik zrozumiał wreszcie, iż ogrom naszych uwag wynika z ogromu naszych pomysłów na usprawnienie działalności naszej gminy. Uważamy, iż znamy bardzo wiele sposobów na zwiększenie potencjału gminy, możliwości rozwoju, pozyskania oszczędności na wydatki zbędne, działania dla wspólnego dobra. Uważamy też, iż jawność w wydatkach gminy jest gwarantem roztropnego i mądrego dysponowania naszym wspólnym budżetem. Cieszę się, że chce się Pan z nami spotkać i nas wysłuchać.

Korzystając z okazji, proszę radnemu, p. Jagodzikowi zadać w moim imieniu kilka pytań:

1. Podczas wypowiedzi w trakcie trwania sesji rady gminy, wypowiadał się Pan w kierunku radnego p. Drożdżyńskiego mówiąc o sobie w liczbie mnogiej. Czy mógłby Pan uściślić w imieniu kogo Pan się wypowiadał?

2. Podczas wypowiedzi w trakcie trwania sesji rady gminy, informował Pan, iż w przeszłości „klatka” w schronisku kosztowała 80tyś PLN. Proszę o udostępnienie dokumentacji potwierdzającej Pana wypowiedź, tak aby móc ją zweryfikować i uznać za prawdziwą.

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz

 

 

Jak Państwo zauważą, zaraz po sesji rady gminy podszedłem do p. Jagodzika ochoczo zaakceptować jego prośbę oraz wniosek. Być może niewiele słychać na nagraniu wideo, lecz zapewne zauważą Państwo, że wystarczyło aby minęło kilka chwil, a nasz radny wycofał się z wcześniej złożonych deklaracji, próśb, wniosku. Szkoda! Mam małą nadzieję, że p. Jagodzikowi będzie wstyd odmówić realizację jego własnego wniosku w sposób oficjalny... jednakże, ta nadzieja jest mała ;)

--------------------------

Stwierdziłem, że zapomniałem o bardzo ważnym pytaniu w kierunku p. Jagodzika. Postanowiłem swój błąd naprawić poniższym pismem:

Przewodnicząca rady gminy Włoszakowice p. Irena Przezbór

 

Szanowna Pani.

 

Do mojego dzisiejszego wniosku pragnąłbym dołączyć jeszcze jedno pytanie, które proszę zadać radnemu, p. Jagodzikowi:

- dlaczego łamanie prawa w kwestii wypełnienia obowiązków gminy w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi, nazywa Pan „oszczędnością”. Proszę o wyjaśnienia.

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-05-02 13:58:33
JAGO-DZIK ty chcesz zabierać drugiemu radnemu głos ty najpierw posłuchaj siebie bełkoczesz bez sensu. Zbyszek broni miejscowych energia fotovoltaniczna to spokój i nowoczesność i ekologia. TY masz 1% jego wiedzy
Od: ~rbert.n (Gość) z dnia 2015-05-02 10:37:56
jakość wypowiedzi jagodzika niczym Krzysztofa Kononowicza :D posłuchajcie uważnie! Drugi Kononowicz
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2015-04-30 10:52:06
radny Jagodzik i odwaga? przeciez to najwiekszy tchorz jakiego znam!!!
Od: ~obecny (Gość) z dnia 2015-04-27 19:40:32
TEN jagodzik jak na wychowanka waligury to mało rozgarnięty , jestem ciekaw jego odpowiedzi na pytania.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-27 15:20:36
Każda dyskusja z każdym radnym to dobry początek. Pan Jagodzik moim zdaniem, powinien jak najmniej mówić... im mniej tym lepiej. Jednak jeżeli to jedyny radny, który ma odwagę rozmawiać? No trudno! Nie przegapię tej okazji!
Od: ~kolega radnego (Gość) z dnia 2015-04-27 15:17:24
jagodzik przykład z Wilkowyi =czerepach buraczany . Radny Z.Drożdżyński nie powinien w ogóle odpowiadać na prostacki zaczepki tego domorosłego prawnika. ADMIN z jagodzikiem dyskusja czy ty się chcesz uwsteczniać

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook