1

Hucpa, burda, knajpa? Czy sesja rady gminy?


Poniżej przedstawiam wniosek, który jutro wyślę do przewodniczącej rady gminy Włoszakowice, p. Ireny Przezbór. Wniosek buduje na podstawie doświadczeń z ostatniej jak i z wielu poprzednich sesji rady gminy.

-----------------------------------------------------------------------

 

Szanowna Pani,

 

Już bodajże trzeci raz wnioskuje do Pani osoby (art 241KPA) o utrzymywanie porządku podczas obrad sesji rady gminy Włoszakowice. Tym razem proszę nie tylko bić się w piersi, czy też obiecywać poprawę. Tym razem na poważnie wnioskuje o to, by trzymała Pani w ryzach przebieg sesji rady gminy. Tj. dbała o ciszę, kulturę, możliwość swobodnego wypowiadania się osobom, którym udzielony jest głos.

 

Podczas ostatniej sesji rady gminy, radni z obozu p. Waligóry urządzili sobie pośmiewisko z opinii p. Zbysława Drożdżyńskiego (na temat pracy wojewody), która to opinia zgodna jest z wieloma poważnymi instytucjami (np. OTOZ „Animals”). Będąc świadomy realiów i jako obserwator sesji rady gminy, zastanawiałem się, czy radni śmiali się z p. Zbysława? Czy też z własnej ograniczonej i niepełnej wiedzy?

 

Pani Przezbór, wszyscy doskonale wiemy, iż klub p. Waligóry ma w radzie gminy większość, czy naprawdę swoją „siłę” w radzie musicie pokazywać w tak urągający i poniżający inne osoby sposób? Tak samo mogłaby Pani pozwolić na picie piwa, zagryzanie go tłustą kiełbasą i soczyste głośne bekanie podczas wypowiedzi p. Zbysława. Czy tak chce Pani aby wyglądały sesje pod Pani kierownictwem? Przecież ludzie na Was patrzą... nie jest Państwu wstyd?

 


Komentarze
Od: ~Obywatel GW (Gość) z dnia 2015-04-02 11:06:18
ciekawość spowodowała , że obejrzałem "relację" z IV bodajże Sesji Rady naszej Gminy na OFICJALNEJ STRONIE UG Włoszakowice. Nie znajduję właściwych wyrazów aby odpowiednim komentarzem ocenić pokazany "SPEKTAKL" dziwi mnie tylko jedno: dlaczego główni aktorzy tego "filmu" ( czytaj:radni) zgodzili się na nominację do "oscara" ( czytaj: pokazanie go opinii publicznej) ??! werdykt JURY ( czytaj: mieszkańców Gminy) może być tylko jeden: nie ma nagrody , bo aktorzy nie umieją swoich ról. Chciałoby się rzec: "twoja twarz brzmi znajomo...."

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook