28

Ustępujący Wójt Waligóra o fatalnym stanie finansowo-prawnym gminy Włoszakowice.


Nagle wszystko o czym pisałem przez ostatnie 6 lat stało się faktem oraz sprawą, która wymknęła się samorządowcom spod kontroli. Co by było z gminą Włoszakowice, która jeszcze 2 tygodnie temu (przed wyborami) była według Waligóry oazą profesjonalnego zarządzania? Po prostu przez kolejne 5 lat ukrywano by przed nami prawdę, tak jak to robiono przez wszystkie lata poprzednie.

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

wloszakowice.ORG z upływem października 2018 kończy swoją działalność. BARDZO Państwu DZIĘKUJE!


Kedyś musiał nadejść ten moment. Pragnę poinformować Was, iż z końcem października 2018 kończę działalność związaną ze stroną wloszakowice.org. Było mi bardzo miło, że przez okres 6 lat mogłem wyciągać lokalne, samorządowe „brudy” na światło dzienne. Projekt wloszakowice.org to pewnego rodzaju precedens, który pomimo tak „uporządkowanej i przestraszonej” społeczności jak w gminie Włoszakowice stronę odwiedziło 50 tysięcy różnych użytkowników w ponad 700tysięcy odsłonach (źródło: google.analitics).

dodaj komentarz | czytaj więcej
0

Prokuratura na tropie użytkowników wloszakowice.org


Dziwicie się, że zablokowałem możliwość wypowiadania się komentarzem pod moimi postami?Zainteresowanym udostępniam wezwanie, które otrzymałem z Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

dodaj komentarz | czytaj więcej
0

Kilka informacji, których nie znajdziemy na stronach UG Włoszakowice.


Najpierw chciałem się z Wami podzielić rzeczą, która jest dla mnie najsmutniejsza. Co niektórzy z Was najpewniej zauważyli, że od ponad miesiąca blokuje jakiekolwiek komentarze użytkowników strony. Samorządowcy z Włoszakowic rozpoczęli próby wymuszenia na mnie udostępnienia im numerów IP osób wypowiadających opinię na mojej stronie. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
16

Ogólnopolskie media o absurdach rodem z Włoszakowic.


Nasze lokalne, samorządowe absurdy często zauważane są w regionie, województwie czy nawet w skali kraju. Postanowiłem przypomnieć Wam najciekawsze z nich. Nie chwaląc się niektóre z nich ujrzały światło dzienne dzięki mojej skromnej, lokalnej działalności. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

Co z mandatami radnych Drożdżyński i Jagodzik? Streszczenie zaistniałych faktów.


W zeszłym roku wiosną, radni zgrupowani wokół wójta Waligóry wpadli na pomysł – jak pozbyć się kolegi radnego, który wybitnie przeszkadza im w swobodnym funkcjonowaniu. Wciąż ma pytania, wątpliwości oraz dogłębnie analizuje temat zanim podniesie rękę w jakimś głosowaniu.

dodaj komentarz | czytaj więcej
5

Wójt Stanisław Waligóra mówi w radio Elka o ekologii, motorówkach na j. Dominickim, o PIS oraz o swojej emeryturze.


Wycinka drzew przy promenadzie związana jest z przygotowaniem do poszerzenia gminnej plaży - wyjaśniał w Rozmowach Elki wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra. Zapewniał, że gmina dąży do tego, żeby jak najwięcej terenu wokół jeziora było dostępne dla mieszkańców i letników. Wójt odniósł się też do stanowiska samorządu w sprawie używania na Jeziorze Dominickim łodzi motorowych i skuterów wodnych. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
2

Gmina Włoszakowice decyzją radnych znów bez budżetu obywatelskiego.


Radni Gminy Włoszakowice kolejny rok z rzędu postanowili, że mieszkańcom gminy nie należy przyznawać „budżetu obywatelskiego” w formie funduszu sołeckiego. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
9

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zezwala wójtowi gminy Włoszakowice na dalsze zaniedbania względem folwarku pałacowego w Zbarzewie.


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zezwala wójtowi gminy Włoszakowice na dalsze zaniedbania względem folwarku pałacowego w Zbarzewie. Tym samym ministerstwo odrzuca skargę odwoławczą Stanisława Waligóry, wyznaczając w części nowe terminy wykonania prac remontowo/zabezpieczających budynki, tak aby były one możliwe do wykonania.

dodaj komentarz | czytaj więcej
21

Artykuł "Panoramy Leszczyńskiej" z 1992 roku o szemranych początkach kariery Stanisława Waligóry.


Dosłownie kilkadziesiąt minut temu odebrałem list przesłany Pocztą Polską. Dokument znajdujący się w kopercie jest kopią strony leszczyńskiej gazety „Panorama Leszczyńska” z 1992 roku. Z treści odważnego artykułu dowiadujemy się o niezmiernie „szemranych” początkach kariery Wójta Gminy Włoszakowice p. Stanisława Waligóry.

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Gmina Włoszakowice jest przeciwna wprowadzeniu ograniczeń użytkowania motorówek na j. Dominickim.


Naszym samorządowcom w ogóle nie podoba się pomysł wprowadzenia ograniczeń co do stosowania silników motorowych na jeziorze Dominickim! Według uchwały przygotowanej przez wójta Waligórę, jezioro Dominickie powinno być wyłączone z zakazu. Według samorządowców z Włoszakowic, używanie motorówek, poduszkowców i przeróżnych innych „amfibii” powinno być dozwolone przez cały okres roku.

 

dodaj komentarz | czytaj więcej
5

Wójt Waligóra wysłał pismo do Ministra Kultury w sprawie zabytku w Zbarzewie. Niestety... nie pamięta jednak co napisał.


Postanowiłem spróbować dotrzeć do treści pisma, w którym nasz wójt tłumaczy się z zaniedbań wobec zabytku w Zbarzewie Ministrowi Kultury. Jak nasz wójt wytłumaczy ministrowi fakt własnych niedopełnień? Na kogo zrzuci winę? Na kogo zrzuci odpowiedzialność? Jak Pan Waligóra będzie próbował wybronić się przed kosztownym nakazem remontu i oznajmieniem własnym wyborcom tego, że nasz podatek tym razem wydatkowany będzie na naprawę jego własnych zaniedbań? Taki ma być finał rządów wójta Waligóry? Taki „pomnik” sobie postawi?

dodaj komentarz | czytaj więcej
11

Sesja na której przyjmowano budżet na 2017 rok oraz kilka innych ważnych spraw.


Wczoraj na sali GOK we Włoszakowiach miała miejsce sesja rada gminy. Jest to jedno z ważniejszych spotkań radnych, gdyż przyjmowano budżet na rok 2017 oraz głosowano nad wieloletnią prognozą finansową. Istotnych wiadomości również spoza wczorajszej sesji jest tak wiele, że nie wiem za co się wziąć najpierw. Obawiam się, że na wszystkie tematy nie starczy mi czasu. Dlatego w skrócie wymienię wszystko, następnie w miarę możliwości poszczególne tematy będę rozwijać w osobnych postach.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Najnowsza inwestycja w wyposażenie sali GOK we Włoszakowicach.


Pod powierzchnią blatów znajduje się szyna, łącząca wszystkie stoły w jedną całość oraz uniemożliwiająca przestawienie konstrukcji. Szyna ta okazała się niezbędna, gdyż wcześniej w opisywanej zaporze powstawały wyrwy. Wyrwy powodowali sami radni, którzy chcieli przejść z jednej strony sali na drugą bez skakania ponad stołami. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
5

Stwierdzenie "Jestem za, a nawet przeciw" jest ponadczasowe!!


Nie o wszystkich głosowaniach radni mogą rozmawiać przed sesją, nie wszystko mogą przewidzieć, nie wszystko mogą przedyskutować. Niektóre głosowania stają się koniecznością podczas przebiegu spotkania radnych. Tak często się dzieje podczas podejmowania decyzji nad przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
3

GZK sp. z o.o. oraz rada gminy Włoszakowice informują o podwyżkach cen wody oraz ścieków.


Zeszłoroczne podwyżki kosztów życia z powodu zużycia wody okazały się niewystarczające. Mniej więcej rok temu za wnioskiem GZK sp. z o.o. radni gminy Włoszakowice postanowili podnieść cenę wody (czy też kosztów jej dostarczania)

dodaj komentarz | czytaj więcej
13

Sprzedano kolejny „kawałek” jeziora Dominickiego. Gdzie protesty prominentnych polityków?


Ta piękna nieruchomość znajduje się przy głównej drodze (ulica Dworcowa) i ciągnie się od drogi asfaltowej aż do brzegu jeziora granicząc tam z ośrodkiem LOK oraz obiektem „Kalumet”.  

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Nie tylko pogoda potrafi zaskoczyć drogowców. PKP również potrafi zaskakiwać.


Z interpelacją w sprawie budowy drogi (asfaltowej) przez „ficnery” mającej nie tylko odciążyć główną arterię Włoszakowic lecz również służyć jako droga awaryjna wystąpił (o ile dobrze pamiętam) nie występujący już w obecnej kadencji – p. radny Stefan Lis. Z kolejnymi interpelacjami w tej sprawie ale już w obecnej kadencji rady gminy (2014-2018) występował p. Jagodzik

dodaj komentarz | czytaj więcej
9

Iskierka nadziei dla pałacu w Zbarzewie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego reaguje na zaniedbania we Włoszakowicach.


O szeregu rażących zaniedbań naszych samorządowców postanowiłem poinformować Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wiarą, że być może jest jeszcze szansa uratować ten zabytkowy kompleks. Konstruując pismo, miałem też nadzieję, że ludzie podejmujący decyzje prowadzące do takich dewastacji, będą może kiedyś (w końcu) brali za te decyzje odpowiedzialność. Jeżeli nie odpowiedzialność finansową – to może chociaż moralną!

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Radni już nie klaszczą (nie)radnemu Leszkowi Jagodzikowi.


Na poprzednim spotkaniu naszych samorządowców, które odbyło się na sali GOK, radny Drożdżyński postanowił przypomnieć swoim kolegom i koleżankom, że w gronie radnych wciąż zasiada osoba, która według organu kontrolującego legalność działania gminy Włoszakowice, straciła uprawnienia do pełnienia funkcji radnego.

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Informacje na temat podwyżki cen na odbiór śmieci oraz doskonały pomysł na pozbywanie się toksycznych odpadów!


Na ostatniej sesji rady gminy, postanowiono podnieść stawki opłat za zbierane śmieci z 8 do 10PLN (segregowane) oraz z 15 do 18PLN (niesegregowane). Podwyżki nastąpią już w listopadzie tego roku. Przed głosowaniem miała miejsce dyskusja pomiędzy radnym Zbysławem Drożdżyńskim oraz bardzo dobrze przygotowanym do dyskusji pracownikiem gminy Włoszakowice „broniącym” potrzeby podwyżek.

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Udane spotkanie w OSP Włoszakowice. Dyskusja odnośnie upolitycznienia OSP nierozstrzygnięta z powodu nieobecności prezesa, druha Stanisława Waligóry.


Wizyta w siedzibie OSP Włoszakowice rozpoczęła się bardzo miło. Prezes, druh Przemysław Konieczny przywitał mnie osobiście przed drzwiami remizy. Przedstawione mi były wszystkie dokumenty, o które wnioskowałem. Udostępniam je Wam do wglądu TUTAJ i TUTAJ, lecz nic nadzwyczajnego tam nie znajdziecie.

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Prześwietlamy Ochotniczą Straż Pożarną we Włoszakowicach...


Kilka tygodni temu, po zakończeniu sesji rady gminy, podczas której przewodnicząca rady gminy w sposób dosłowny „rzuciła groszem”, zaczepił mnie radny Arkadiusz Pawlak. Z własnej woli zaproponował mi wgląd w dokumentacje i finanse związane z OSP Włoszakowice, gdzie pełni funkcję naczelnika. Arek stwierdził, że OSP Włoszakowice nie ma nic do ukrycia….

dodaj komentarz | czytaj więcej
34

Tak się wykorzystuje władzę by zastraszać mieszkańców. Namacalne fakty.


Jako, iż jesteśmy przy temacie protestów w Krzycku Wielkim „przeciwko ciężarówkom”, stwierdzić trzeba, że nasi samorządowcy nie zawsze z takim samym zaparciem wspierają ruch wielotonażowy. Chciałem Wam dzisiaj przedstawić przykład prawdziwego, dosadnego, bezczelnego „rozbójnictwa” włoszakowickich samorządowców.

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Uchwały w sprawie mandatów radnych to nie jedyne uchwały, unieważnione przez Wojewodę Wielkopolskiego. Dowiedz się więcej!


Dwie uchwały w sprawie odebrania mandatu radnym gminy Włoszakowice nie były jedynymi uchwałami, które Wojewoda unieważnił. Najwyraźniej swoją działalnością nasi samorządowcy zwrócili uwagę urzędu wojewódzkiego, który postanowił zwrócić swój wzrok na ogólną działalność i praworządność w gminie Włoszakowice. Rezultat jest taki, że na ostatniej sesji (XIX) nie tylko dwie uchwały zostały przez Wojewodę unieważnione (w części lub całości) lecz co najmniej 1/3 uchwał przyjętych na poprzedniej sesji. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
4

Więcej o proteście w Krzycku Wielkim oraz o innych, różnych petycjach.


Po statystykach oglądalności widzę, że temat protestu w Krzycku Wielkim wywołał wielkie poruszenie. Dlatego też „informacyjne” zdecydowałem się przedstawić Wam fragment z sesji, gdzie o proteście radni gminy Włoszakowice usłyszeli po raz pierwszy (22 czerwiec).

dodaj komentarz | czytaj więcej
21

Protesty w Krzycku przeciwko "kłopotliwemu" rozwojowi firmy Werner Kenkel.


Mieszkańcy obu miejscowości wyrażają sprzeciw jak i obawy dotyczące hałasu jak i wzmożonemu ruchowi ciężarówek przez centrum miejscowości. Przedstawiają tym samym swoją koncepcję rozwiązania problemu. Sprzeciw ten wskazywany był również dwie sesje temu przez p. Ratajczak, lecz twierdziła wtedy, że problem zostanie rozwiązany wobec czego zobowiązał się zarząd firmy Werner Kenkel. Dlatego też sądziłem, iż problem jest zamknięty… Tak jednak nie jest.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Samorządowcy są społecznikami - to rzecz oczywista. Jak wygląda druga strona medalu?


Jak mieliśmy okazję zauważyć na przykładzie ostatnich zachowań radnych gminy Włoszakowice, nasi samorządowcy uwielbiają przedstawiać samych siebie jako społeczników i dobroczyńców. Myślę, iż jest to doskonały moment by pokazać jak rzeczywiście wygląda postawa naszych „łaskawców”.  

dodaj komentarz | czytaj więcej
11

Radni donoszą na radnych - gmina Włoszakowice!


Radny Marcinek stwierdził, że autorem donosu na obu radnych być może była jedna osoba (czyli najpewniej ja). Jak zwykle swoje pięć wybitnie mądrych zdań dorzucił lokalny społecznik – radny Leszek Jagodzik stwierdzając, iż najpewniej ktoś chciał zrobić z radnego Drożdżyńskiego „męczennika” i to właśnie było ukrytym celem „autorów” doniesienia.

dodaj komentarz | czytaj więcej
12

Temat warty... złamanego grosza! Tego z pewnością nie zobaczycie na oficjalnym nagraniu UG Włoszakowice!


ZoMimo, iż są ważniejsze tematy, postanowiłem iść za ciosem i kontynuować temat rozpoczęty postem jeszcze wczoraj. Chodzi o ten 1grosz w sposób ciągły wymawiany radnemu Zbysławowi, który ten grosz zużył na potrzeby zasilania kamery cyfrowej podczas utrwalania komisji rady gminy z dnia 13.02.2015. Jak wczoraj wspominałem, ranga sprawy sprzed 1,5roku - jednego grosza, który radny zużył na prąd, sięgnęła skali województwa. Nawet Wojewoda Wielkopolski musiał dowiedzieć się od p. Waligóry, że radny, którego nasz wójt nie trawi, bez pytania i pozwolenia zużył „jego prąd” na cele nagrania samorządowej komisji.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Kolejne nieznane informacje dotyczące odebrania mandatu radnego, Zbysławowi Drożdżyńskiemu!


Informując Was o wydarzeniach w gminie Włoszakowice, często robię to z obowiązku (obywatelskiego). Są też jednak sytuacje, które opisuje z czystej przyjemności – tyczy się to zabawnych, nierzadko komicznych wypowiedzi, zachowań, pism naszych samorządowców. Dziś znowu mam taką okazję! Wpadło w moje ręce pismo, którego do tej pory nie mieliśmy okazji widzieć. Nikt nam go nie przedstawiał, myślę, że radni (z wyjątkiem p. Przewodniczącej) też nie mają pojęcia o istnieniu tego dokumentu – a szkoda! Wszystkim nam należy się nieco śmiechu – dla zdrowia! Nie uśmiałem się tak od czasu, kiedy p. Waligóra radził lokalnym handlowcom/sklepikarzom zachowywać wymogi higieny osobistej by nie „śmierdzieć” klientom ich sklepów. Cenna rada! Panie wójcie! Chcemy więcej!

dodaj komentarz | czytaj więcej
20

Rada Gminy Włoszakowice zdecydowała się odebrać mandat radnemu Drożdżyńskiemu. Uznano też kolegę oraz przewodniczącego Leszka Jagodzika jako niewinnego i poszkodowanego.


Kilka dni temu, czyli 8 lipca 2016 roku odbywała się we Włoszakowickiej sali GOK kolejna już sesja rady gminy Włoszakowice. Podczas sesji radni odebrali Zbysławowi Drożdżyńskiemu mandat radnego. Był to proces nieunikniony lecz dziwny. (...) Skupić się jednak chciałem na podobnym głosowaniu lecz na innym radnym – Leszku Jagodziku. Przewinienie p. Jagodzika wydaje się być niewspółmiernie duże w porównaniu do „przestępstwa” p. Drożdżyńskiego. Reklama firmy OGROFOL sp. z.o.o. jest około 1000 razy większa od ulotki Zbysława oraz nie wisi ona na tablicy ogłoszeń (...)

dodaj komentarz | czytaj więcej
16

Kulisy afery dotyczącej wykorzystywania gminnego mienia przez radnego Zbysława Drożdżyńskiego.


Postawę radnych tłumaczyła p. przewodnicząca Irena Przezbór, tłumacząc, że „donoszenia uczymy się od najlepszych”. Tą złośliwą wypowiedzią p. Przezbór najpewniej nawiązywała do skargi, którą wysłaliśmy (niezależnie ja i Zbysław) do Wojewody odnośnie łamania praw zwierząt we Włoszakowicach, a którą p. Wojewoda zajął się bardzo poważnie (jednak wobec nikogo nie wyciągnął żadnych konsekwencji). 

dodaj komentarz | czytaj więcej
18

Opozycyjni radni do odstrzału! Samorządowcy odbierają mandat radnemu Drożdżyńskiemu!


W środę w tym tygodniu czyli 18.05.2016 roku, podczas XV sesji rady gminy Włoszakowice radni będą rozprawiać oraz głosować nad odebraniem mandatu jednemu z radnych.

dodaj komentarz | czytaj więcej
1

300PLN rocznie celem utrzymania/zabezpieczenia zabytku w Zbarzewie. Takie są realia.


(...) Można próbować stwierdzić, że pałacowy folwark uległ zniszczeniu z powodu pasma nieszczęśliwych przypadków. Wichury, tornada, deszcze, wandale, szabrownicy itp. itd. Pogoda potrafi być bezlitosna, ludzie również. Z drugiej też strony można zastanawiać się, w jakim zakresie, z jaką intensywnością dbał o zabytek jego właściciel – czyli gmina Włoszakowice. (...)

dodaj komentarz | czytaj więcej
3

Poniższy post, zawiera zestawienie działań/pracy/wniosków/interpelacji radnych gminy Włoszakowice. Dokument przygotowany przez Urząd Gminy Włoszakowice.


Radni najczęściej podnoszą ręce w akceptacji uchwał, dokumentów przygotowanych przez gminę (wójta). Często (zbyt często) wielostronicowe dokumenty dotyczące uchwał, otrzymują kilka minut przed sesją – nie są w stanie się z nimi zapoznać. To nie zmienia faktu, że głosują „za”. Inne zadania naszych reprezentantów? 

dodaj komentarz | czytaj więcej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- 2.0D
- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635

Facebook