10

Następuje długo wyczekiwana inwestycja w Boszkowie.


Okazało się jednak, że Nadleśniczy z Włoszakowic p. Łopusiewicz jest w tym wypadku niezwykle skuteczny. Decyzją Wójta Waligóry podjęta została decyzja o przeznaczeniu 120tyś PLN na inwestycje w oświetlenie promenady wzdłuż jeziora (przy ulicy Dominickiej) i to UWAGA! Ma to nastąpić jeszcze w tym roku (2017)!! 

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Wraca sprawa farmy wiatrowej na terenie Bukówca Górnego oraz Dłużyny. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę.


Wczoraj decyzja o pozwoleniu na budowę dla 5 turbin, zlokalizowanych na podstawie MPZP w obrębie Dłużyna i BG stała się ostateczna.

Aleksander Knoll

Project Development Coordinator Poland

GESTAMP EOLICA POLSKA”

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Nie ma chętnego do budowy/modernizacji drogi łączącej Włoszakowice z S5.


 Potrzebne jest więcej pieniędzy. Unia Europejska nie dorzuci do projektu ani jednego euro więcej zatem pomyłka w szacunkach co do inwestycji sowicie odbije się na podatnikach. Do projektu oszacowanego na 49mln samorządy biorące udział w inwestycji będą musiały dorzucić 7,5mln by zadowolić któregoś z wykonawców. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Zginęło ponad 300tyś PLN w ramach środków związanych z funduszem alkoholowym.


Środki wydawane są na organizacje imprez, wyjazdów, organizowanie zimowisk, zajęć letnich, drużyny sportowe, mażoretki (w planach), orkiestrę dętą itp. itd. Wśród dokumentów udostępnionych przez urząd można znaleźć nawet fakturę na KIELISZKI!! Tak więc jak sami widzicie, spectrum wydatkowania „korkowego” jest bardzo rozległe.

dodaj komentarz | czytaj więcej
3

Nadleśnictwo Włoszakowice inwestuje sporą kwotę w rewitalizację promenady przy jeziorze Dominickim.


W okolicach początku obecnego roku, gmina Włoszakowice stała się dłużnikiem Nadleśnictwa Włoszakowice, któremu winna była (jest) odszkodowanie za grunty przejęte w Boszkowie letnisku (pobocza drogi Dominickiej). Grunty w Boszkowie o powierzchni około 0,7ha wyceniono w operacie szacunkowym na kwotę bliską 1,5MLN PLN. Mienie gmina przejęła, lecz odszkodowania nie wypłaciła, w wyniku czego powstała patowa, nierozwiązana sytuacja. Nadleśnictwo Włoszakowice postanowiło w większej części zadłużenie umorzyć, w zamian za to, gmina ma rekultywować zaniedbaną Boszkowską promenadę (która jest własnością Nadleśnictwa).

dodaj komentarz | czytaj więcej
12

Wójt Waligóra podsumowuje dokonania Komitetu Wyborczego "OBYWATELSKI" na łamach strony UG Włoszakowice.


Tym razem nasz zacny włodarz przedstawia na stronie urzędu gminy swoje własne przemyślenia na temat dokonań członków Komitetu Wyborczego, który reprezentował podczas ostatnich wyborów. Mówiąc wprost – Waligóra na stronie urzędu chwali własne dokonania. Być może w dzisiejszych czasach przedstawianie „danego punktu widzenia” w mediach reprezentujących URZĄD nie powinny dziwić ale mi wciąż takie zachowanie „władzy” trudno przyswoić i zaakceptować.

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Finał sporu dotyczącego budowy farmy wiatrowej (15turbin) na terenie gminy Włoszakowice.


Drożdżyński zwyciężył i tym samym wypełnił obietnicę wobec ludzi, którzy właśnie z powodu wiatraków oddawali na niego własny głos w wyborach samorządowych. Wojewoda Wielkopolski kilka dni temu zarzucając kilkadziesiąt niedociągnięć, uznał za bezprawne toczące się postępowanie w leszczyńskim Starostwie mające na celu umożliwić realizację inwestycji spółce z hiszpańskim kapitałem.

dodaj komentarz | czytaj więcej
2

Powiat Leszczyński na prośbę radnych z Włoszakowic remontuje drogi w gminie Włoszakowice - wiemy ile to nas kosztuje!


Myślę, iż jako mieszkańcy Powiatu Leszczyńskiego jesteśmy winni gorących podziękowań władzom, za ich wkład, oddanie oraz poświęcenie w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości nawierzchni dróg powiatowych.

dodaj komentarz | czytaj więcej
12

Powiat Leszczyński na prośbę radnych z Włoszakowic remontuje drogi w gminie Włoszakowice.


Post piszę w trybie pilnym, gdyż za moment może zniknąć opisywany obiekt. Jakieś 30minut temu przejeżdżałem koło szkoły. Zobaczyłem na jezdni masę asfaltową wielkości „końskiej kupy” rzucony w dziurę na skrzyżowaniu ulicy Karola Kurpińskiego i Jana Otto. Na widok tak fachowo wykonanej pracy parsknąłem śmiechem oraz momentalnie zawróciłem by uwiecznić pracowników publicznych przy wykonywaniu ich obowiązków.  

dodaj komentarz | czytaj więcej
2

Gminny Zakład Komulanly sp. z o.o. Włoszakowice informuje oraz uspokaja – AZBEST z wody dostarczanej wodociągami do naszych domów nie jest szkodliwy!


Dzięki ustawie o dostępie do informacji publicznej oraz uprzejmości lokalnej spółki komunalnej mamy okazję poznać rozmiary oraz konkretne umiejscowienie rur betonowo-azbestowych w sieci zasilającej nasze domy w wodę. Jak się okazuje z informacji przedstawianych przez GZK sp. z o.o. spora część miejscowości Włoszakowice, Sądzi oraz Krzycka Wielkiego zasilana jest rurami, do której dostają się cząsteczki azbestu.

dodaj komentarz | czytaj więcej
15

Wydatki GOK Włoszakowice (II półrocze 2015). Między innymi wsparcie prywatnej inicjatywy "Giganci Rocka" w kwocie 12,3tyś PLN.


Przedsiębiorczość p. Pytlików bardzo wyraziście wplata się w krajobraz gminy Włoszakowice. Nie rozumiem zatem dlaczego gmina Włoszakowice wstydzi się współpracy z Państwem Pytlik oraz że takie informacje są ujawniane nie podczas prezentacji p. dyrektor GOK przed radą gminy, lecz przez wloszakowice.org. Myślę, że warto by jednak w sposób jasny i transparentny określić zasady oraz wymogi przekazywania środków publicznych w kierunku wsparcia prywatnych przedsięwzięć, tak aby również i inni przedsiębiorcy, którzy chcą promować gminę Włoszakowice mogli włączyć się w ten proces.

dodaj komentarz | czytaj więcej
9

Całkiem nowy chodnik... lecz dlaczego pod wodą?


Człowiek się ledwo z domu się ruszy, a już go w oko uderza kolejna porażka. Oto jedna z najnowszych inwestycji naszej gminy. Od zakończenia prac nie minął chyba nawet rok. Chodnik na ulicy Wolności, który po tygodniach drwin i pośmiewiska udało się poszerzyć (wcześniej była to jedna płyta chodnikowa)… dziś pełni rolę basenu. Nikt nie przewidział, że Polska pogoda może być tak złośliwa… że spadnie deszcz. Cóż poradzić? Taki klimat….

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

PKP (kolejny raz) obiecuje przebudowę, remont przejazdu kolejowego we Włoszakowicach.


PKP planuje wykonanie przebudowy, remontu przejazdu we Włoszakowicach do końca maja 2016. Nie pierwszy już raz słyszę z ust urzędników samorządowych takie właśnie obietnice poparte deklaracjami Polskiego przewoźnika kolejowego. Tym razem deklarację tą przedstawił p. Jerzy Michalski podczas ostatniej sesji rady gminy.

dodaj komentarz | czytaj więcej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook