27

Finał sprawy dotyczącej mandatów radnych Drożdżyńskiego i Jagodzika - Radzie Gminy Włoszakowice ubywa jeden radny.


Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Włoszakowice usłyszeliśmy finalne rozstrzygnięcie w sprawie odebrania mandatów Radnym Jagodzik oraz Drożdżyński.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Plotki okazały się prawdą. Pani Dyrektor GOK zamieszkuje w budynku należącym do gminy Włoszakowice.


 Nikogo chyba nie dziwi, że pytanie o udzielenie informacji w zakresie wykorzystywania mienia gminnego na prywatne cele mieszkaniowe zadałem tym razem dwóm osobom – tj. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach p. Monika Lucerek oraz Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra. Moje wnioski wysłane do obu wspomnianych osób były identyczne w treści. Odpowiedzi obu osób okazały się być niezmiernie proste lecz i tak musiałem na nie czekać aż dwa miesiące.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

POZOSTANIE OBRAŻONY! Finał sprawy sądowej autora strony wloszakowice.org oraz reportera gazety "ABC" Jacka Kuika.


Jakiś czas temu wspominałem Wam o moich „sądowych problemach” które przechodziłem z pracownikiem leszczyńskiej gazety „ABC”. Dla przypomnienia – wyrokiem z dnia 24 stycznia 2017 roku Sąd Rejonowy w Lesznie odrzucił roszczenia Jacka Kuika wobec Jakuba Mąkowicza, autora strony wloszakowice.org. Pan Kuik oczekiwał przeprosin oraz kwoty 16tyś PLN zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych, czego w jego mniemaniu dopuściłem się zadając mu w sposób publiczny pytanie o wysokość kosztów jakie ponosi gmina Włoszakowice w wyniku współpracy z Jackiem Kuikiem.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Wójt Waligóra uniewinnił radnego Jagodzika. Sprawa spalarni toksycznych odpadów zorganizowanej w kotłowni przy ul. Osady.


Wójt Stanisław Waligóra w reakcji na zgłoszenie z dnia 18 sierpnia 2016 roku (rok temu) postanowił wreszcie zająć stanowisko w sprawie karalnego wykroczenia włoszakowickiego radnego. W związku z tym, dnia 11 oraz 21 sierpnia 2017 roku (czyli rok po zgłoszeniu) postanowił zorganizować wizję lokalną na terenie na którym przetrzymywane były odpady zawierające toksyczne, rakotwórcze preparaty konserwujące. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Jest wyrok sądu w sprawie Jagodzika. Wciąż pozostaje radnym.


Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 22.06.2017 w sprawie pomiędzy Gminą Włoszakowice a Wojewodą Wielkopolskim w przedmiocie wygaszenia mandatu radnego Leszkowi Jagodzikowi uchyla zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Radny Jagodzik odpowiada na pytanie o to, czy spala toksyczne odpady.


Decyzję w sprawie ukarania (bądź nieukarania) osoby odpowiedzialnej za zatruwanie nas oraz otaczającego nas środowiska, wójt Stanisław Waligóra miał podjąć już 9 miesięcy temu. Nie uczynił tego do dziś. Liczono na to, że ta sprawa tak jak i wiele innych wstydliwych dla naszych samorządowców tematów „rozejdzie się po kościach” i każdy o tym zapomni.

dodaj komentarz | czytaj więcej
11

Gmina Włoszakowice idzie do sądu z Wojewodą Wielkopolskim!


Na dzisiejszej sesji rady gminy Włoszakowice, radni postanowili skierować oba rozstrzygnięcia w sprawie radnych gminy, p. Leszka Jagodzika i p. Zbysława Drożdżyńskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni gminy Włoszakowice nie zgadzają się z postawą przyjętą przez Wojewodę Wielkopolskiego, jakoby mandat powinien być odebrany radnemu Jagodzikowi, a pozostawiony radnemu Drożdżyńskiemu. Koszty sądowe pokrywają w tej sprawie nie sami zainteresowani (Jagodzik i Drożdżyński) lecz podatnik gminy Włoszakowice.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Wojewoda wydał decyzję w sprawie uchwał radny gminy dotyczących odebrania/pozostawienia mandatów radnym: Jagodzik oraz Drożdżyński.


Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w obu przyjętych uchwałach dotyczących odebrania mandatu radnemu Drożdżyńskiemu oraz pozostawieniu mandatu radnemu Jagodzikowi. Obie uchwały Wojewoda uznał za NIEWAŻNE z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA.

dodaj komentarz | czytaj więcej
16

Działalność gospodarcza radnych oraz ich biznes z gminą Włoszakowice. Ilu radnych powinno stracić mandat? (WNIOSEK)


Proces donosów/doniesień zapoczątkowanych przez p. Ratajczak, radną klubu radnych z otoczenia p. Waligóry, wymaga ode mnie, jako aktywnego obserwatora oraz komentatora lokalnych samorządowych absurdów, wnikliwego wglądu w działalność wszystkich radnych, w tym również w osobę samego donosiciela – Panią Ratajczak. Wrażeniem moim jak i ogromnej części obserwatorów Państwa postawy jest stwierdzenie, że pragnęliby Państwo pozbywać się radnych wybranych w demokratycznych wyborach z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod. Jako wyborcy, możemy czuć się szczęśliwi, że mandatu radnego nie można odebrać za przejście na pasach dla pieszych w niedozwolonym momencie. Z pewnością by Państwo ten fakt wykorzystali wobec niewygodnych radnych wysyłając za nim „donosicieli”.

dodaj komentarz | czytaj więcej
14

Bezczynność ZDG w zakresie załatwiania wniosku o udostępnienie informacji publicznej. WYROK SĄDU!


W poniższym poście przedstawiam Państwu wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu w sprawie skargi (mojej) na bezczynność organu, tj. Zarządu Dróg Gminnych we Włoszakowicach w zakresie załatwienia wniosku dotyczącego udostępnienia informacji publicznej.

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

Działanie przyjętego w tym roku "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi" w praktyce.


Jakoby pech chciał, że jakiś tydzień temu, zauważyłem obecność wałęsającego się psa na osiedlu, na którym mieszkam. Mając na uwadze fakt, z jakim trudem udało nam się „przymusić” nasz samorząd do uchwalenia programu ochrony zwierząt bezdomnych. Wiedząc, że trzeba było ruszyć „niebo i ziemię” oraz zaangażować Wojewodę Wielkopolskiego, by gmina Włoszakowice zaprzestała łamania prawa w tej gestii, postanowiłem „przetestować” działanie przyjętej uchwały w praktyce. (...)Nagranie rozmowy udostępniam poniżej. I choć zdaje sobie sprawę z tego, że udostępnianie rozmów telefonicznych nie należy do poczynań etycznych, to wiem też, że jeżeli bym tego nie zrobił, organ gminny wypierałby się zaistniałej sytuacji, bez wyrzutów sumienia. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
15

Bezdomne zwierzęta w gminie Włoszakowice wreszcie pod opieką prawa.


Pierwszy raz w historii gminy Włoszakowice, urząd nie będzie łamał praw zwierząt w zakresie przyjęcia „Programu...”. Pomimo, iż wszyscy radni byli „za” komentarzy w tej sprawie udzieliła p. przewodnicząca Przezbór nazywając tą uchwałę marnotrawstwem pieniędzy, dosadniej zaś wyraziła się radna Ratajczak stwierdzając, że jest to „wyrzucanie pieniędzy w błoto”. 

dodaj komentarz | czytaj więcej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- 2.3L Quad HO DOHC
- dzik
- 4600 V8
- k.k.w.
- Grand Am

Facebook